Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párommal mindenképpen...

A párommal mindenképpen magyar nevet szeretnénk a születendő gyermekünknek. Mi Villőre és Csengére gonoltunk ha lány lesz, ha fiú akkor Zalánra. A véleményeteket szeretném kérni ezekről a nevekről és tudtok szép magyar neveket?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Nekem mind nagyon tetszik. Ha nem külföldön élnénk, tuti ezeket választanám. :)

Ami szerintem még szép: Kincső és Levente

2014. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mi éppen azért szeretnénk magyar nevet, mert külföldön élünk.
2014. júl. 29. 15:14
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Zalan tetszik ezekbol.


Elso,

Villo lehet Willow, jo kulfoldre.

2014. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, nem tudtam. Mi azért nem adunk, mert a párom sem magyar, és egy harmadik országban élünk.
2014. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Idegenek az életbe nem találják ki hogy magyar nevek nem is azok a tipikus magyar nevek szóval nem rossz.
2014. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekem egyik sem tetszik, de ez nyilván ízlés kérdése, nem nekem kell tetsszen. A Zalán és a Csenge itthon tucatnév, de benneteket ez nem érint. A mi fiunk Szabolcs, ez is régi magyar név és szerencsére viszonylag ritka.
2014. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

ha külföldön éltek, akkor inkább olyan nevet válasszatok, amit ki is tudnak mondani.


A Villő nagyon szép név, de egy nem magyar anyanyelvúnek nagyon nehéz lesz kiejteni a nevet.


Szerintem az első nevét add olyan névként, amely abban a országban használt, ahol letelepedtetek, a másodiknak adhatod a magyar nevet.


A Csenge és a Zalán név nekem nem tetszik, akit én ezzel a névvel isertem, mind gyönge ember volt. "Nomen est omen."


Adhatod neki a Csilla nevet, az is echte magyar, ill. a Tünde nevet (az is), vagy az Imola nevet (de azok is gyöngék általában).

2014. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Boglárka, Emese, Fruzsina, Csenge, Hanga, (Helka), Iringó, Jázmin, Viola


Álmos, Botond, Csanád, Csongor, Kolos, Levente, (Trisztán, Vidor)

2014. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül nekem csak a Villő tetszik. Szép és ritka név. Csenge és Zalán meg kb minden sarkon van Mo-n.


De külföldön szerintem érthetetlenek lennének ezek a nevek. Ő és Cs betűkkel. A gyereknek folyton magyarázkodnia kellene majd...meg egy jó ideig nektek is, hogy mi is a neve a gyereknek és hogy kell betűzni:D


A Willow (fűzfa) picit más mint a Villő (latinul villus (lomb) egyébként.


Szerintem is az lenne a legjobb ha első névnek valami külföldit adnátok, és max másodiknak magyar neveket.

2014. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy hol éltek, milyen országban. De a legtöbbb helyen a "cs" dupla betüvel nem tudnak mit kezdeni, el sem tudják képzelni, hogyan is kellene kiejteni. Ilyen nevet adni a gyereknek igen nagy kiszúrás, mert folyamatosan magyarázkodhat, meg betüzheti, garantáltan rosszul fogják kiejteni, és a gyereknek állandóan csak stressz meg idegesség lesz belöle.


Sokkal jobb lenne olyan neveket adni, amik ott is léteznek, meg magyarul is, akkor nem nehezítitek meg fölöslegesen a gyerek dolgát.


Egy ismerös a Keve nevet adta a fiának Németországban - és ezt ott mindenki "Kefe"-ként olvassa. Idöközben a gyerek felnött és elsö dolga volt felvenni egy német keresztnevet, mert annyira rosszul érezte magát ezzel. De több hasonló eset van, pl a Zsuzsa nevet nem tudják kiolvasni, mindenki C_szuc_sza-ként olvasná, ha sikerülne. A Csenge itt C-szenge lenne, a Villö meg Filö, a Zalánból Cálán lesz.


Gondolom, az angolban/franciában hasonló problémák vannak ezekel a nevekkel, szóval csak akkor adjatok ilyeneket neki, ha azt akarjátok, hogy minél nehezebb sorsa és lehetöleg sok problémája legyen a gyereknek emiatt.

2014. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!