Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három lány nevet kellene...

Három lány nevet kellene választanom, ötletek?

Figyelt kérdés

Az a csoda ért bennünket, hogy három kislánnyal vagyok állapotos, aminek természetesen nagyon örülünk, viszont így nagyon nehéz nevet választani, ezért gondoltam itt kérek egy kis segítséget, ötletet, illetve véleményt.

Arra gondoltunk a férjemmel, hogy nem "egyforma" nevet adunk nekik, (tehát nem Panna-Hanna stílusú lenne) hanem egyforma kezdőbetűset, szerintetek ez jó ötlet egyáltalán? Nem fogják esetleg később keverni őket, vagy szerintetek ez zavarná a lányokat?

Őszintén mondom, engem nem zavarna, de sajnos a családban/ismerős körben nincs iker, úgyhogy nem tudom megkérdezni egy ilyen embertől sem, hogy őt nem zavarja a közös kezdőbetű vagy ilyesmi.

Illetve hát az is felmerült bennünk hogy egy stílusú nevet válasszunk vagy ne, mert nekem nagyon tetszik az Elizabet, viszont az Emese is, és ez meg így.. hát olyan fura, egybe hogy Elizabet és Emese, vagy szerintetek ez így együtt milyen lenne?

Van pár ötletünk természetesen a neveket illetően: Aisa-Alícia-Antónia, Adél-Alíz-Abigél, Elena-Elza, Heléna-Hanna, Karina-Karla-Kira, Luca-Liána-Liza, Véda-Vita-Vianna, Zsanna-Zsolna-Zsóka


Elég nehéz dolgunk van, mert vannak olyan nevek, amik tetszenek, de nem találunk párt hozzá, ilyen pl a Flóra, Tatjána, Száva, és még sok más, meg pl az E-betűs és a H-betűs nevek, van hogy találunk két nagyon szép nevet, de harmadikat az istenért se, vagy ha igen, az nem illik a többi közé.

Nektek ezek közül melyik tetszik? Esetleg el tudnátok látni valami tanáccsal, ötlettel, nevekkel?

A vezetéknevünk Kálvin.


Minden válasznak nagyon örülnék :)



2014. aug. 2. 13:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ragaszkodnék az azonos kezdőbetűhöz, fontosabb lenne, hogy hasonló gyakoriságú és eredetű (pl. magyar, latin...) ill. hasonló "mértékig" becézhető nevek legyenek.
2014. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egymástól független neveket válasszatok, attól hogy ikrek lesznek még nem kell hasonló, sem egyforma kezdőbetű, szerintem ez hülyeség és zavaró is. Legalábbis nekem az lenne.

A felsorolt nevekből én ezt a hármat választanám: Alícia, Hanna, Liána.

De persze személy szerint a kedvenc keresztneveim: Johanna, Doroti, Mirabella.

2014. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi véleményeket, tehát szerintetek zavaró lenne az azonos kezdőbetű? A Johannát pedig felírtam a listára, most nagyon megtetszett :)
2014. aug. 2. 13:56
 4/70 anonim ***** válasza:
100%

én iker vagyok, ráadásul egypetéjű. szerencsére testvéremmel nem hasonló a nevünk, de nem szerettük az egyforma ruhákat, meg zavart ha összekevertek minket.



Szerintem az ikreknél különösen fontos, hogy külön személyiségként kezeljék őket és ne csoportban, úgy hogy "az ikrek"

Ha ikreim lennének szimplán olyan neveket választanék amik tetszenek, nem kell h hasonlítson. a személyiségük is tök más lesz.

:)

2014. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
100%

Az Elizabet is jó az Emesével.

Lehet, hogy teljesen Emese lesz a másik meg kiköpött Elizabet :) Szimplán azt válaszd ami tetszik.

2014. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha három lányom lenne, így hívnám őket: Noémi, Dóra, Bianka
2014. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ragaszkodnék az azonos kezdőbetűhöz. Három külön kis ember, külön kis egyéniség születik, éppen elég lesz nekik, hogy hasonlítanak egymásra. Ezzel a saját dolgotokat is megkönnyítenétek névválasztásilag. Ha nekem születne három lányom az Bianka, Laura, és Diána neveket adnám. Nekem fontos az is, hogy külföldön is azért valamennyire ismert nevet adjak a gyerekemnek.
2014. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat és tanácsokat, nagyon sokat segítetek nekünk :) Azt hiszem akkor az azonos kezdőbetűt el is vethetjük, most is sok helyen olvasgatok és valóban nem ajánlják ezt a típusú névadást, pedig az elején tényleg jó ötletnek tűnt :) Mindenesetre köszönöm, és várom a további ötleteket is.:)
2014. aug. 2. 14:04
 9/70 anonim ***** válasza:
76%
Adrienn, Hanna, Lilien és még egy bónusz Enikő :D. Sok boldogságot hozzájuk :)
2014. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a csajokhoz!

Nekem tetszik, ha azonos a nevek kezdőbetűje. Viszont a nagyon eltérő stílusú nevek párosítása nem tetszik.

A felsoroltakból tetszik a Zsanna-Zsolna-Zsóka. A többi párosításból van ami nem tetszik.


Ezekhez mit szólsz?:

Adél-Alíz-Aisa, Luca-Liza-Lara, Karina-Karla-Kinga, Heléna-Hanna-Helga, Véda-Vita-Vanda.

E betűsek közül nekem Emese nagyon tetszik, hozzá Emília és Eszter.

Ha nem közös kezdőbetűs, akkor pl Krisztina-Nikoletta-Viktória, Kiki-Niki-Viki. :)

2014. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!