Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan, mivel nyugtatjátok/...

Hogyan, mivel nyugtatjátok/ nyugszik meg gyermeketek, ha már nem kell neki a cumi (v. Nem cumizik-akkor mit csinál)?

Figyelt kérdés
1éves kisfiam már hetek óta elutasítja a cumit(mondjuk sose volt nagy cumis), ha oda adom neki, merö undorral hajítja el. Ami nem baj, de azért ha ment a hiszti v éjjel rosszat álmodott stb jó volt a cumi megnyugtatásnak. Most hadonászik es sír teli torokból, az egyetlen ami eddig bevált ha inni adok neki. De nem gondolom h ez a legjobb megoldás h 'állandóan' itatom. Ti mit csináltatok/csinálnátok hasonló helyzetben? Ráadásul jövö hónapban kórházba megyünk, ahol nem itathatom folyamatosan!...

#altatás #megnyugtatás #Cumi helyett #cumi után
2014. aug. 7. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Másik rágóka féle?Alvós állatka?Esetleg te egyik ruhadarabod amit viseltél.Én egy kis textilzsebkendőt raktam a melltrtó alá így átvette a szagom azt adom neki plusszba ha nem kell a cumi
2014. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan 'szoktatod rá' a babát a különbözö textiliára v plüssállatra? Pl van egy mackó a kiságyában, de még soha rá sem bagózott
2014. aug. 8. 00:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Én határozottan annak vagyok a híve, hogy ne szoktassuk a gyereket anyapótlókra (alvós állat, rongy, cumi, stb). Régen rossz, ha olyankor, ha megnyugvást keres, nem az anyja kell neki, hanem a mackója. És sajnos egyáltalán nem ritka eset.

Nálunk ilyen korban a cici vált be, illetve ha felemeltem, magamhoz szorítottam őket, hordozókendőbe tettem. Éjjel hozzám vagy a férjemhez bújtak, ha baj volt, vagy rosszat álmodtak.

2014. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én 7,5 hónaposom is csak akkor hajlandó megnyugodni, ha "itatom". Már próbáltam egy pár dolgot, de nem nyugszik meg semmi mástól.
2014. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha újabban nem fogadja el a cumit, hadonászik, sír, az nem azt jelenti, hogy a cumival van baj, hanem vele történt valami.

vag hasfájós lett, vagy beteg, vagy túlpörgött, vagy szorongásos


amúgy én alvókendő, macimiegyéb sikeresen barátkoztatom a babám, csak épp egyiket sem alváshoz használja, hanem csak játéknak.


megnyugtatni én mindig felemelem sétálok vele (de ha konkrét oka van a sírásnak, akkor azzal foglalkozok)de ez nálunk ritka, hogy "ok nélkül" sírjon.

2014. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy ez csak elalvás előtt van nálunk.
2014. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam nagy " ivóbajnok" volt, egészen 3 éves koráig. Ő sem cumizott, csak 4 hónapos koráig, semmilyen alvós állatka, rongyi nem kellett neki. Ha sírt éjjel, akkor én kellettem neki és a tea. A teát aztán felváltotta a víz, bár én a teát sem ízesítettem soha. Sokszor,ha megébredt, csak kiszolgálta magát a csőrösből, amit bekészítettem neki az ágyba. Soha semmilyen gond nem volt, de neki fontos volt, hogy ihasson éjjel.

Aztán 3,5 éves kora körül zavarni kezdte a pelus éjjel. Mondtam, hogy levehetjük, de akkor nincs ivás éjjel. Attól a naptól nem iszik éjszaka.

Sosem féltem, hogy ha engedek valamit a gyerekemnek, akkor úgy marad. Pl, 1 éves koráig ölben altattam. 2 éves korától mégis egyedül alszik el, a saját ágyában.

Ne félj, hogy állandóan itatod. Csak a szükségleteit elégíted ki. Majd elmúlik ez is, mint minden hasonló "hóbort".

2014. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A plüsst az ölébe teszem amikor ringatom persze az elején szórakoztatóbb volt kidobni/eldobni.A rohadarabot meg ha éjszaka felébred adom oda azt is magához húzza.De például tegnap nálunk is az ivás segített gondolom a meleg miatt kiszáradt.Váltogasd mikor mitől nyugszik meg.Ha meleg van a lakásban mint nálunk is akkor lehet szomjas tényleg.
2014. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!