Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap volt abortuszom és hát...

Tegnap volt abortuszom és hát ezaz érzés ami előtte és utána lelkileg elnyom valami szörnyű! Ezt a nyomást csak egy baba enyhítheti! Minél előbb terhes akarok lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés

13 éve vok együtt a párommal van egy 10éves gyermekünk aki a mindenem! Szülés után teherbe akartam esni szinte rögtön, mert szerettem volna hogy együtt nőjenek fel, de nem jött össze, mint ahogy 10évig sehogy! Pedig soha nem védekeztünk de nem akart jönni a baba! Időközben a párommal nem volt túl jó a viszonyunk annyira hogy egy napon bejelentette hogy elköltözik én ebbe belementem mert ha nem akkor nem! Egy hetet mondott hogy albérletbe költözik! Én akkor már nagyon fáradékony voltam és fájt a mellem nem nagy jelentőséget adtam neki mert már nem reménykedtem semmiben, de a nővérem unszolására csináltam egy tesztet ami pozitív lett! Aztán csináltam még egyet és még egyet...nem hittem a szememnek! Örültem! Majdnem a bőrömből ugortam ki! Hogy egyáltalán nekem még lehet gyerekem??? Két nap múlva megmondtam a páromnak ő is nagyon örült így nem költözött el! (én nem akartam visszatartani de joga volt tudni) 6hetesen mentem ultrahangra 13mm felette hematoma! De nem tartottam nagy jelentőséget! Teltek a napok észrevettem hogy a párommal valami nem stimm megkérdeztem hogy valóban akarjuk e ezt a babát hisz párnapja még el akart hagyni! Nagyon hosszú beszélgetés után megegyeztünk hogy nem tartjuk meg mert a kapcsolatunk sem áll stabilan! Onnantól kezdve minden nap szenvedtem minden orvosi vizsgálaton sírtam, de közbe az volt az eszembe hogy mi lenne velünk egyedül? Féltem! De mégis végig csináltam és a párom mellettem volt! A kapcsolatunk mintha javulni kezdene és szeretnék minél előbb babát de nem akarok újabb 10évet várni azért sem mert 30éves vagyok! Hogyan essek gyorsan teherbe? Nagyon szeretnék mert ebbe a fájdalomba amit én okoztam belehalok (talán jobb lenne)

Azt a 6hetet sem szeretném megvárni! De hogyan amikor az első gyermekem után sehogy nem estem teherbe csak 10év után?

Még csak annyit hogy aki abortuszra készül ne tegye mert amit előtte érez az semmi ahhoz képest amit utána jön!!!! Megfogadtam, hogy soha semmilyen körülmények között nem csinálok ilyet! Bárhogy legyen! Egy szörnyetegnek érzem magam akiből elvettek egy darabot!



2014. aug. 15. 10:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Először inkább a pároddal VÉGLEG döntsétek el, hogy mit akartok egymástól. Mert pillanatnyi érzelmi állapotra alapozni a gyerek(nem)vállalást, nem igazán felelősségteljes hozzáállás.


LEgalább egy évig tedd ezt félre és a kapcsolatotokon dolgozzatok. Ha stabil marad, akkor vállaljatok gyereket. Addig ne hazárdírozzatok újabb gyerekkel, akinél az sem biztosított, hogy megfelelő családi háttérbe érkezik.


A vágykésleltetés készsége a felnőtté válás egyik fő mutatója.

2014. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Biztos nem ezt akarod hallani, de... Most vetettél el egy gyereket, mert hogy az apával nem volt megfelelő kapcsolatod a babához, és ezt úgy szeretnéd feldolgozni, hogy teherbe esel? Elég súlyos... Előtte kellett volna rohadtul átgondolni a dolgokat, mert ha már egy gyereket felneveltél, akkor igenis fel tudtad volna ezt a másodikat is, főleg, hogy annyira akartad!!! A párodat sem értem, az enyém sosem hagyná, hogy elvetessem a babámat. :( Menj pszichológushoz, vagy csak utazz el picit, ha megteheted, de ezt a teherbeesést felejtsd el!
2014. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval.

Még a műtét előtt is meggondolhattad volna magad, hogy bocsi, mégsem szeretném elvetetni. A dokik nem mondták volna, hogy bocsi, mégis elvesszük...

A fájdalom enyhítésére nem az a megoldás, hogy újra gyorsan teherbe ess. Az a baba már elment, nem tudod pótolni.

Dolgozz azon, hogy a kapcsolatotok stabil legyen és utána vállaljatok gyereket.

2014. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

ezt én nem nagyon értem... elvetettél egy gyereket erre most megint teherbe akarsz esni!!


hát ha én egy babára 10 évet vártam volna akkor megpróbáltam volna egyedül is akár.


hát inkább dolgozzatok h stabil legyen tényleg a kapcsolatotok, mert azt megint összejön a baba de megint nem stabil akkor megint elveteted!!

2014. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem! Soha nem mennék ezen mégegyszer keresztül! Félek, hogy ujjabb 10évet kell várnom egy babára! A párommal azon vagyunk hogy már köztünk minden jó legyen! Igaz ezt a fájdalmat semmi nem tudja enyhíteni!
2014. aug. 15. 10:35
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Írod, a kapcsolatotok mintha javulni kezdene...ez nem elég. Döntsétek el, hogy mit akartok.

A 6 hétről meg annyit, hogy nem hiába mondják, hogy ki kell várni. Végülis nektek mindegy, mert ha összejön, aztán mosolyszünet lesz a pároddal, akkor megint mész abortuszra.


Milyen gondolkodásra vall ez: "Nagyon szeretnék mert ebbe a fájdalomba amit én okoztam belehalok (talán jobb lenne) "???????!?! Csak szólok, van egy 10 éves gyereked, akinek szüksége van rád, erre te legszivesebben meghalnál, csak ne fájna az előző abortusz. Előtte kellett volna gondolkozni, egy gyerek pedig nem fog javítani a kapcsolaton. Ja, és soha nem mondd, hogy soha...

2014. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés vagy kamu, vagy a kérdező agyával komoly gondok vannak.

Ha tegnap volt abortuszod, akkor miben nyilvánul meg a kapcsolati javulás? Abban, hogy a férjed támogatott az abortuszban? Ez nem javulás.

2014. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ne haragudj ez nem kamu! Ez tényleg sajnos megtörtént velem! És nem csak abban javult hogy mellettem volt hanem másban is! És tényleg az agyamra ment valami mert már érzem kezdek kiborulni! igazatok van hogy elítéltek hisz én is azt teszem magammal! Egy szörnyeteg vok aki ezt tette a gyermekével aki nem tehetett semmiről csak élni akart! :'(
2014. aug. 15. 11:56
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Fuu!!


Igazából soha nem voltam még ilyen helyzetbe,de meglátásaim szerint nem is leszek!

Én mikor elolvastam CSAK a kérdést, tehát az alatta lévő szöveg nélkül, először azt gondoltam, na valami tini szórakozik itt, másodszor, hogy egy hihetetlen (már elnézést) hülye ember ír és gondolkodik így !!

Abortuszom volt, 10 évig nem tudtam teherbe esni,a párom nem támogat,megromlott a kapcsi, szörnyen érzem magam, ezen csak egy terhesség-kisbaba tud segíteni... MIVAN?????? Ne haragudj, de úgy gondolom a te bajodon egy értelmesen gondolkodó nő/férfi bárki nem tud segíteni,csak valami doki. Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha innentől kezdve 10 évig nem esnél teherbe, gondolj arra : Ember tervez isten végez, vagy Isten nem bottal ver! Kérlek ne haragudj nem akarlak megbántani, de tanácsot, véleményt kértél, és ez az én véleményem. Mellesleg ha én 10 évig nem tudtam volna teherbe esni és láss csodát 10 év múlva megfoganna a pici babám SOHA SOHA nem vetetném el. NO COMMENT:.

Elnézést ha hosszúra sikeredett.

2014. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak de nem is értelek. Mi 8 évet vártunk a babára, most teherbe estem és el sem hiszem. Minden uh-ra úgy megyek, hogy istenem csak éljen még a baba és ne legyen semmi baja. Nagyon féltem. Soha az életbem nem vetetném el (kivéve talán ha súlyos beteg lenne), még akkor sem ha az egész világ ellenem fordulna.

Biztos hogy akarod a babát? Ha nem akkor inkább ne kísérletezgessetek. Elhiszem hogy fáj a döntésed, de egy új babával nem lehet pótolni az előzőt. Előbb inkább légy tisztában az érzéseiddel, meg hogy mit is akarsz és aztán dönts. Már van egy gyerkőcöd, ha más nem neveld fel őt teljes boldogságban, nem kötelező újabb gyereket szülni.

2014. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!