Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy lelkiismeret...

Normális, hogy lelkiismeret furdalásom lesz, ha arra gondolok, hogy másfél éves kisfiamtól elveszek "valamit" egy kistesóval?

Figyelt kérdés

Nem csináltam tesztet, még van idő a ciklus végéig, csak elkapott egy érzés ...

És mikor arra gondoltam, terhes vagyok, annyira el kezdtem sajnálni a kisfiamat. Ő most az életem legjobb dolga, annyira szeretem, és annyira szeretem szeretni. Olyan kis anyás és olyan kis érzékeny!

És mikor arra gondoltam, hogy egy kisbaba miatt nem tudom neki ugyanezt a "kényeztető" vagy "mindenes" szinvonalat nyújtani (mert szeretetet tudok neki végtelenül is adni) akkor el kezdtem sajnálni őt.

Nem tudom, normális ez?

Más is érzett így?

Ha kiderül, hogy jön a kistesó, ezt fogom érezni?

És ha meglesz a kistesó, akkor találkozok is ezzel a dologgal?


Volt valaki így? Leírnátok többgyerekes anyukák hogy ti hogy voltatok ezzel, kistestvér érkezés előtt, érkezés után, úgy általában?


Köszönöm szépen!


2014. aug. 23. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Én többek között ezért sem vállalok még egy gyereket. Szeretnék minden figyelmet, erőt, energiát, szeretetet a fiamnak adni...
2014. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem osztódik, nem feleződik. Ha 2 gyereked lesz, mindkettőt ugyanúgy szeretni fogod. A fiam eléggé el lett volna kapatva, ha nem jön a tesó, kifejezetten jó, hogy ketten vannak. Hol az egyiknek van igaza, hol a másiknak, nincs egyikük sem jobban ajnározva, mint a másik. Jó ez így :)
2014. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm, aki ugyanígy érez, ő sem szeretne emiatt több gyereket. Nekem egy kisfiam van egyelőre, de annyira természetesnek érzem, hogy legyen testvére. Persze, nem vagyunk egyformák, és mindenkinek más a családi háttere, de engem jobban bántana, ha nem lennének testvéreim, mint az, hogy kevesebb fotó készült rólam legkisebbként. :)
2014. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

habár nekem még csak egy van, de a másodikat én azért is szeretném nagyon, mert pont, hogy az elsőnek szeretnék testvért adni, nagyon fontosnak tartom!


a szeretet, törődés, stb részéről hogy osztódnak tapasztalatom még nincs, viszont ha számít valamit, gyerekkoromban is két macim volt, mindkettőt babusgattam, hol ezt, hol azt, mindkettő iránt egyforma volt minden érzésem. ebből tudom, hogy lehet kettőt is, többet is szeretni, nem úgy, mint férfiakat...habár a mai világban, ki tudja..

2014. aug. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
10 évig neveltem egyedül a fiamat, amikor jött a kistesó...nem tudtam mi lesz...ő azt mondta, hogy csak a szeretetem lesz több...és tényleg...ha lehet mégjobban szeretem pedig a kicsibe egyenesen beleszerettem:)
2014. aug. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, én a kutyáim miatt is éreztem ezt. Imádtam/imádom őket 10-16 éve, és amikor terhes lettem, sőt már előtte is, nagyon nagy félelmeim lettek és szomorúság, hogy soha többé nem jut rájuk már olyan idő, energia, szeretet, törődés...Még ellenszenvet is éreztem emiatt a bennem fejlődő emberke iránt. Amúgy sok félelmem valóra vált, sok pedig nem. Egy dolog változott: az ellenszenvet elfújta a szél, amint először belenéztem a kisbabám szemébe. Visszavonhatatlanul és örökre ANYA lettem, bár azt hittem, már terhesen is az vagyok, csak szülés után szembesültem ennek az erejével. Most a kislányom 4 hónapos korában megijedtem, hogy újra teherbe estem és megrémültem attól, hogy ha tényleg így van, mennyi mindent el kell vegyek majd tőle. Nem mindegy, mennyi idős a kicsi. Én azért azt gondolom, két gyereket tényleg lehet úgy szeretni, hogy ne legyen elhanyagolva egyik sem, de kutyát sajnos már sokkal nehezebb. Hiába mondják, hogy a szeretet osztódik, de az idő nem. Nincs négy karod, nincs 48 óra és sorolhatnám. Ettől függetlenül a testvér nagy kincs, főleg egy olyan világban, ahol egyre idősebben szülünk, és egyre hamarabb fogjuk magukra hagyni a gyerekeinket.
2014. aug. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

En 7 es fel hetes kismama vagyok. Kisfiam 4 es fel lesz, mire megszuletik a kistestvere. Abszolute nem felek attol, hogy barmit is elvennek tole. Inkabb attol tartok o fogja ezt erezni. De en nagyon szerettem volna a kistestvert. - Mert nekem nincs testverem. - Nem akarom, hogy egyedul legyen ha mi mar nem leszunk! Kulfoldon is elunk, minden rokonunk Mo-n. 2 evet vartunk a kistesora es epphogy betoltottem a 40-et mikor ert a "meglepetes"...soha nem akartam 40 evesen szulni!!! Milyen oreg vagyok mar! De boldog vagyok, hogy jon a Kicsi ( Isten segedelmevel).

En megertem azokat is, akik nem akarnak masik gyermeket. Ezt mindenki maga donti el. Egy gyermek rengeteg munka, sokat kivesz az emberbol - mert nem mindenkinek adatik meg a konnyu gyermek. Ismerosomnek olyan nagyon megrazo elmeny volt a szules, hogy azert nem akar masikat. ( Birom mikor meseli...) De en tudom, hogy nekem o a masodik es az utolso. Orommel fogadom. Orulok, hogy a csaladunknak ujabb kis csapattagja lesz! Ugy erzem, Kisfiamnak ezzel inkabb adok, mint elveszek mert o imad bandazni. Inkabba korkulonbseg miatt aggodom. De lelkunk rajta nem rajtunk mult!

2014. aug. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem hasonlót, amikor testvért terveztük. Igen, elveszel tőle valamit: az osztatlan figyelmet, azt, hogy ő mindennek a közepe, azt, hogy nem kell várnia (szinte....).

De jó ez egy gyereknek? Végiggondoltam, hogy jó ha valaki úgy nő fel, hogy ő a világ közepe és anya "minden szeretete, figyelme, stb." az övé? Én úgy gondolom, hogy fontos dolgokat tanul meg a testvérkapcsolatból, abból, hogy nem ő az egyetlen. Amellett nagyon jó dolog, hogy nem egyedül unatkozik otthon, hanem van kivel játszani például. Ma már 2 gyerek család vagyunk :)

2014. aug. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapja szültem, 20 hónap van a gyerekek között. Én is éreztem ilyet, de szerettünk volna testvért. A kisfiam nagyon szereti a hugit, igaz hogy ő még vagy sír, vagy alszik, vagy eszik, de a kisfiam mégis szereti. Az igaz, hogy nem tudok annyit foglalkozni a kisfiammal amennyit előtte, mert vannak dolgok amik határt szabnak. Ez van, de gondolom csak az eleje ilyen nehéz, utána már könnyebb lesz. Én is sokszor sajnálom a kisfiamat, hogy nem tudok csak vele foglalkozni.:(
2014. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok. Bocsi a sok szóismétlésért. Amúgy mi is 2 évet vártunk az első babára, a másodikkal éppen ezért úgy voltunk, hogy jön amikor akar. Ő nem váratott magára sokat.:) Én sem vagyok már annyira fiatal, anno én sem így terveztem, de ez van, örülök, hogy ez a két baba megszületett.:)

A szülés pedig nekem nem szörnyű élmény, szép volt mindkettő.:)

Arra viszont készülj fel kedves Kérdező, hogy a kisfiad meg fog haragudni ha bemész a kórházba szülni. Nekem ez volt a legrosszabb az egészben, hogy amikor hazamentem, akkor rá se nézhettem, annyira haragudott rám.:( A tesóra nem volt féltékeny, de rám nagyon meg volt sértődve, előtte soha nem láttam még olyannak. Persze ez 1-2 nap alatt rendeződött, de nagyon rossz érzés volt. Ezt már többektől hallottam, hogy náluk is így volt.

2014. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!