Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik abortuszellenesek azok a...

Akik abortuszellenesek azok a fogyatekkal elo gyermek intezetbe adasat is elitelik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ha peldaul a baba egszeges lenne es megis elvetetik arra lennek kivancsi hogy akik az abortuszt ellenzik azok azt is elitelik ha a szulo az enyhe fogyatekkal elo gyermeket intezetbe adja? Nem sulyosan beteg gyermekekrol beszelek.
2014. szept. 7. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Számomra a kettő nem ugyanaz.
2014. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Aki abortuszellenes, az NEM ítél el személyeket, csak tetteket.

Én pl. biztos nem adnám otthonba a gyerekem, pláne nem akkor, ha nagyobb szüksége van rám, mint egészséges testvéreinek.

2014. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
En sem konkret szemelyekre gondoltam hanem a cselekvesre.
2014. szept. 7. 21:30
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem ítélem el, de én nem tenném.
2014. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Nekem négy gyerekem van, nehezen tudnék elképzelni bármilyen helyzetet, hogy bárhova adnám őket.

Nem helyeslem az abortuszt.

2014. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Ez két teljesen különböző dolog.

Abortuszt csak akkor végeznek, amikor még csak zigóta, nem pedig kifejlett, érzékszervekkel bíró gyerek.

Ami fogyatékos gyereket illeti: nagyon kevés az a szülő, aki képes otthon ellátni a gyerekét, és bírja idegekkel és anyagilag is. Sőt. Lehet olyan fogyatékossága a gyereknek, hogy csak intézetben tudják ápolni.

Az ilyen szülőt nem lehet elítélni.

2014. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
6. Ezert irtam hogy enyhebb fogyatekossag eseten. Elkeserito az intezetben elo gyerekek helyzete persze tudom hogy van aki nagyon sulyos fogyatekossaggal kuzd de sok gyerek van aki otthon is elhetne.
2014. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
jav irta.
2014. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én nem ítélem el.

magam is úgy gondolom, hogy nem vetetném el a gyerekemet, akkor sem, ha valami baja lenne, mert úgy érezném, hogy joga van neki akkor is élni.

viszont ha úgy alakulna, hogy egész emberes munka lenne az ellátása, közben meg lenne mondjuk egy ellátandó család, lenne munka, stb. akkor köztes megoldást keresnék: pl. hét közbenre valamilyen spec. fejlesztő intézet lenne, és hét végére lenne otthon.

hogy mégis fenn lehessen tartani egy családi életet, ne roppanjon bele mindenki, de a gyerek mégis a család része legyen.

szerintem tökéletes megoldás ilyen esetre nem létezik.

valaki úgyis mindenképpen el fogja ítélni az embert, ezzel viszont nem kell foglalkozni.

mondjuk ha kisebb lenne a zavar, pl. down kór, akkor szerintem nem lenne szükség bentlakásos intézetre.

csak ha önveszélyes a gyerek, és/vagy állandó felügyeletet igényel.

2014. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Mi az élet valójában? "Joga van az élethez"-Igen, de tisztázzuk, mi az élet? A test anyagcseréjének a működése? Ha csupán ennyi, akkor igen, tudnak élni. Kicsit jobban belemegyünk az élet fogalmának fejtegetésébe, már egyből nem olyan rózsás a helyzet. Megszülni egy gyereket azért, hogy aztán mehessen intézetbe egy életen keresztül, mert hát én otthon nem tudom ellátni, mindezt azért, mert abortuszellenes vagyok, ez aztán a logikus gondolkodás.
2014. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!