Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok jogosult tgyásra....

Nem vagyok jogosult tgyásra. A férjem csak a tgyás lejártát követően mehet gyedre? Tehát a 169. naptól? Addig nem kaphat semmit?

Figyelt kérdés
Azt meg lehetne e tenni, hogy 168 napig a férjem elmegy gyesre és utána igényli a gyedet? Én ápolási díjon vagyok itthon, így én nem szeretnék gyest igényelni, mert akkor az ápolásit le kell mondanom.
2010. jan. 18. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi az ügyben, de úgy tudom, GYEDre rögtön elmehet, a születéstől fogva, mégpedig a gyerek két éves koráig. Munkáltatójánál, ill. annak könyvelőjénél kellene érdeklődnötök.
2010. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem így van.Az apuka csak a gyerek fél éves korától mehet GYED-re.Mi is ebben a cipőben jártunk.Én munkaviszonyban maradtam(csak nem jártam dolgozni),így nem igényeltem TGYÁS-t,viszont a férjem csak a baba 6 hós korától igényelhette a GYED-et.Te elmehetsz egyből GYES-re,de apuka NEM(tehát 169 napig nem kap SEMMIT)!Nem marad más,mint h megvárjátok a fél évet,és akkor megy GYED-re(de azt tudod,h mellette nem dolgozhat?),vagy (szintén) megvárjátok a fél évet,és GYES-re megy(viszont akkor is csak a baba 1 éves korától dolgozhat!)
2010. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor elnézést! Egy ismerősömnél ment apuka GYEDre, de akkor valamit félre értettem...

első

2010. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!