Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan működik a családi...

Hogyan működik a családi adókedvezmény? Valóban terhesek is kérhetik?

Figyelt kérdés

Ezt találtam a neten:


Még a baba meg sem született, de a magzat a fogantatás 91. napjától - a terhesgondozást végző orvos igazolása alapján - családi adókedvezményre jogosít. A kedvezményt a családi pótlékra jogosult szülő, nevelőszülő, hivatásos nevelőszülő, gyám, valamint a várandós nő vagy házastársa veheti igénybe. Összege az eltartottak számától függ, havi 3 és 10 ezer forint közötti összeg változhat, amelyre az igényt a személyi jövedelemadó bevallásakor lehet érvényesíteni.


2010. jan. 19. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak annak jár, akinek már van vagy most várja a 3. babát....

"Tovább él 2010-ben a családi adókedvezmény - amely legalább három gyermek után jár - összege havonta és eltartottanként 4000 forint, vagyis minden gyermek után évi 48 000 forint adókedvezmény vehető igénybe azok számára, akiknek a jövedelme a törvényben előírt határ alatt marad.


A jogszabályi előírások idén 3-nál több gyermek esetén (egészen 7 gyermekig) 6 millió forinttól növekvő sávokat tartalmaztak. 2010-től, ha a kedvezmény mértéke nem is emelkedik, az igénybevételi lehetőség jövedelemhatára nőni fog. A 3 gyerekes családoknál a szülő 7 millió 620 ezer forintig tudja 100%-osan kihasználni az őt megillető 144 ezer forintos adókedvezményt, ez az összeg pedig a sávhatár feletti jövedelemnövekmény 15%-ával csökken egészen nulla forintig. Egészen 7 gyermekig minden gyerek után a 100%-os kihasználhatóság sávhatára pedig 635 ezer forinttal emelkedik."

2010. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, jár. Az orvostól kell kérni igazolást, hogy a várandósság betöltötte a 91. napot, és azt le kell adni a munkáltatónál, kifizetőhelynél. Attól a hónaptól kezdve lehet is igénybe venni. Nekünk így volt tavaly.
2010. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Off

És nekünk kell vinni valami nyomtatványt a dokihoz, amit kitölthet vagy tudni fogja, miről van szó?

2010. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem fogja tudni de te csak erőltesd,az én dokim se tudta mi az így egy sima lapra írta rá ,hogy xy máj.05.-én betöltötte a 91. napot,lepecsételte aláírta azt jóvan.Beadtam a tb-hez a köv.pénzem már úgy jöt,hogy nem vontak adót belőle.De csak akkor érvényes ha a harmadik babádat várod.
2010. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő automatikusan adott igazolást, amit előtte aláíratott az Sztk-s dokival. Azt kellett leadnom a könyvelőnek.
2010. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor jár, ha ez már a 3. gyereked, akivel már terhes vagy. Van rá nyomtatvány, ha a munkahely csinálja az adóbevallásod, náluk van a nyomtatvány is.
2010. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi az infót. Még csak az első babámat várom:)
2010. jan. 20. 12:19
 8/8 anonim válasza:
Még pár infót a családi adókedvezményről, és a nyilatkozatot itt: [link]
2011. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!