Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vesztek/vennétek olyan...

Ti vesztek/vennétek olyan élelmiszert a gyereknek, ami le van akciózva mert pár napon belül lejár? Persze még a lejárat előtt megenné.

Figyelt kérdés
Magunknak szoktunk venni, még sosem volt olyan, hogy romlott lett volna. A gyereknek valamiért mégis félek adni.
2014. dec. 2. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Persze, sőt gyerekként rengeteg már éppen lejárt dolgot ettem, sose lett semmi bajom.
2014. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen, szoktunk. A szav. idő csak a gyártókat védi, sokszor rá is számolnak a biztonság kedvéért. Szóval a lejárat nem jelenti, hogy aznap már meg is romlik a termék, előtte pár nappal meg főleg. Azért mi is igyekszünk hamar elfogyasztani, ha ilyet veszünk.
2014. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem.
2014. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem lesz baja,sőt ami fogyaszthatobazt add is a gyereknek mert ha ehhez szokatod a gyereked ma nagykoraban csak kifogja dobzlni a szemetes zsakba ami pl 1.2 nap mulva lejar.....mert ugy mond anya sosem etette meg velem ugyhogy felek 😊
2014. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Igen,hisz ha otthon van a joghurt és két nap múlva lejár akkor is megesszük. Ilyen esetben ugyanezt veszed meg a boltban csak féláron.
2014. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Sokszor veszünk ilyen termékeket, lejárat előtt megesszük, nem lesz a gyereknek se baja tőle. Egyedül tejet nem veszek, de sajtot, joghurtot pl. igen.
2014. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Persze, miért ne. Jó nyilván húsárut például nem, de talán bármi mást simán. Érezni a romlott ételen, hogy rossz az íze. Én a lejárt joghurtot, ilyesmit rendszeresen megeszem otthon. Tele vannak az élelmiszerek tartósítószerrel...
2014. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

Én nem adnék a gyerekeimnek 1-2 napon belül lejáró kaját.

Feláldozom magam és megeszem én. (Túró rudi, krémtúró...)

:)

Ha biztosan megeszik lejárat előtt, akkor meg szoktam venni.

2014. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Mivel boltban dolgozom,igy tudom mi a jó,és milyen amit már nem adnék a lányomnak...Semmi baja sincs lejáratkor még az élelmiszeknek.Túró rudit joghurtot,odaadom neki,ami 1-2 napja lejárt,utanna már nem,de akkor sincs baja.Kekszet csokigolyót nyugodt szivvel odaadom,sőt meg is veszem lejáratkor olcsóbban.
2014. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom máshol hol szokott még ilyen akció lenni, de én rendszeresen a Tescoban látok akciós kosarat, tele mindenféle élelmiszerrel. Magunknak gyakran válogatok belőle, de a gyerekemnek inkább nem adom.

Tudom, hogy nincs beépített vekkere annak a terméknek, és xx:yy -kor nem romlik meg hipp-hopp, de sajnos a fent említett bolt leakciózott termékei sokszor nagyon meg vannak roncsolódva, néha annyira meg van sérülve a csomagolás, hogy egyértelműen látszik is, hogy a termék bontott. Ez a jobbik eset, mert én már jártam úgy, hogy hazahoztam a leárazott terméket, és itthon láttam, hogy a belső csomagolása sérült, az étel benne meg penészes.


Ennek ellenére az itthon levő 2-3 napon belül lejáró termékeket még odaadom a másfél évesemnek, de előtte mindig megkóstolom, biztos, ami biztos.

2014. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!