Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőt keresztszülőnek?

Legjobb barátnőt keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

5éve ismerjük egymást a legjobb barátnőmmel, én 27 éves vagyok, ő 30 és őt és a férjét választottuk keresztszülőnek.

Egy másik, régebbi barátnőm kiakadt, azt hitte ő lesz, mert neki "Szóba jöhetnék" én is... bár terv szerint az első gyermekének nem én leszek. Jogos a sértődés?

Aki barátot választott jó döntés volt egyébként?


2014. dec. 2. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, szuperjó döntés volt. Négyen voltunk, vagyunk és reméljük, hogy leszünk nagyon jó barátnők, abszolút nem volt sértődés a választás miatt.


Még a tesóm sem sértődött meg, sőt, ő segített választani. Ő azt mondta, hogy a nagynéniség sokkal menőbb pozíció, a többi barátnőm meg azt, hogy nagyon jó lesz a gyereknek, mert igazából 4 keresztanyja is lesz. Ehhez is tartják magukat, a kapcsolat mindenkivel változatlan, szeretik a kislányunkat, ő is szereti őket.

2014. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi ezt tettük, és nem bántuk meg, isteni keresztszülők, még jobb, szorosabb a mi kapcsolatunk (gyerekkortól kezdődő barátság). Nálunk testvérek hiányában -összesen egy van a férjemnek-, aki a nagynéni pozíciót tölti be, nem akartuk nála kilőni még egyben a keresztanya szerepet is, így picit bővebb a gyerek rokonsága.

Azt válasszátok, akit szivetek szerint szeretnétek.

2014. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megbántam, de nagyon. Szülés előtt marha boldog volt a barátnőm, hogy ő lesz a "kerianyu". most 14 hónapos a lányom és egyszer látta. 50 méterre lakik :-(((
2014. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk rokon lett a keresztanyu.

A legjobb barátnőm szeretett vna az lenni, de nem mellette döntöttem. Nem bántam meg, mert azóta már nem olyan jó a kapcsolatunk - kitöltik az időt a gyerekek, a vele csevegésre így kevesebb az idő és eltávolodtunk. Illetve el is költöztek azóta. Szóval a lényeg, h már nem vagyunk olyan viszonyban mint anno és a távolság miatt február óta nem is találkoztunk. :/

2014. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keresztanyának én is a legjobb barátnőmet választottam, de őszintén szólva ma már nem tenném, így nyolc év távlatából. Igaz, hogy akkor elválaszthatatlanok voltunk, meg még utána is pár évig, de aztán valahogy eltávolodtunk. Volt egy kisebb összeveszésünk, utána ugyan kibékültünk, de már a barátság nem lett olyan, mint régen. Évente párszor találkozunk, meg még néhányszor beszélünk telefonon, és ennyi.
2014. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk keresztelés nincs ugyan, viszont mi a férjemmel megbeszéltük, hogy ki lenne az a személy, akiben leginkább megbízunk és ha olyan helyzet állna elő, hogy rá kell bízni a gyerekünket, hol lenne a legjobb kezekben. A szimpátiának, barátságnak ehhez nem volt köze. Az anyagi, erkölcsi, morális szempontokat vettük figyelembe és a nővérével beszéltük meg és tervezzük hivatalossá is tenni, hogy ha mi meghalnánk és a fiunk még kiskorú, akkor Ő és a férje nevelnék a kisfiunkat.

Úgy gondoltuk, hogy Ők szeretni is tudnák, képesek lennének eltartani is, taníttatnák, megfelelő orvosi ellátást, nevelést kapna. Ez annak is nagyon nagy felelősség akit megkérnek, nem csak annak aki választ.

Keresztszülő feladata: keresztény hitre nevelés, ha erre a barátnődet érzed alkalmasnak, akkor válaszd őt.

2014. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm fiának vagyok keresztanyja, a keresztapja meg a fivére lett - több, mint 10 éve. Biztos nem vagyok a keresztanyák gyöngye, de most is szinte testvéri a kapcsolatunk a barátnőmmel, azóta távolabb lakunk már egymástól és mindkettőket leköti a saját családja (most nekem vannak kisgyerekeim), munkája, de ünnepekkor mindig találkozunk és egyébként is sokat beszélünk.
2014. dec. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!