Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most hallottam arról, hogy...

Most hallottam arról, hogy "erőszak mentesítés" címszó alatt sokan átköltik a régi gyerekdalokat. Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés
Lehet hogy velem van a baj, de én ezt már túlzásnak érzem. Nem tudom, mi pl. úgy énekeltük hogy "Boci, boci megfázott, varrtunk neki nadrágot, nem akarta felvenni, meg kellet őt pofozni".. Na, én ettől nem lettem agresszív, sosem verekedtem sem az oviba, sem a suliban, sem a tesóimmal, egy bocit sem pofoztam meg... szóval nem ért károsodás sem engem, sem a környezetemet. Egyszer pofoztam meg a szomszéd kislányt, mert ellopta a karkötőmet, de aztán mindkettőnkkel elbeszélgettek a szülei, és azóta egyikünk sem csinált ilyet, és nem hiszem, hogy ezt a gyerekdalok tartalma miatt tettem... Most a gyerekemet sem verem természetesen. Eddig neki is mindent úgy énekeltem, ahogy annak idején én tanultam otthon, meg az oviban. Erről most hallottam, hogy ilyen is van, hogy átköltik... Ti hogy csináljátok? Szerintetek ez jó, vagy inkább az eredetit ismerje meg a gyerek?
2014. dec. 9. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarta felvenni, ágyba kellett fektetni.


Én így ismerem.

2014. dec. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a meg kellett pofozni verziót még nem is hallottam!
2014. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy, hogy "nem tud benne twistelni"... XD Szerintem ezt néhány szülő régebben is átköltötte. De végül is sose gyújtottunk fel csigaházat, meg össze se törtük a csigacsalogató dalok hatására, nem csonkítottunk teheneket, és nem tettünk katicákat sós kútba meg kerék alá. Ezek csak dalocskák :) Talán azért jobb a közismertebb változatokat énekelni, mert ha máshonnan is hallja a gyerek, akkor nem zavarodik össze, meg nem balhézik a másik kisgyerekkel, hogy akkor most melyikük tudja jól.
2014. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Fura oviba jartal te.. ez nem atkoltes neked tanitottak furan:-D. Ugy van ahogy egyes irta!
2014. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jól van ne ezen akadjatok már fenn :D :D, úgy látszik több változata is van, másik példát is írhattam volna. A csigabiga told ki szarvadat kezdetű csak szerintetek is úgy van eredetileg, hogy ha nem tolod összetöröm házadat.. na ilyeneket költenek át. :)
2014. dec. 9. 10:30
 6/14 A kérdező kommentje:
A hármas válaszolónak köszi a választ! :)
2014. dec. 9. 10:30
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Eleve ezeknek a mondókáknak nincs "eredeti" verziója, mert szájról szájra terjedtek és mindenki másképp ismeri, pont ezért. ÚGy tanulja a gyerek, ahogy én ismerem, mivel amit nem tudok, nem is tudom megtanítani neki. Nem szeretem az erőszakos dolgokat, de a csiga háza ég ideki, a pajta beszakad, a bocinak meg se füle se farka... ez van. :)
2014. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

És az egyszer volt egy kemence?

Eredetileg:


Ránézett a mamája

Nem ismert a fiára

Becsukta a kemencét

Jól elverte kis Bencét


Átköltve valami jól leszidta vagy mittudomén... Tök béna. Fölösleges is. Én elmondtam a lányomnak, hogy bizony régen még a nadrágszíjat is használták gyereknevelésre. Hadd érezze, milyen szerencsés korban születetett :)

2014. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaság, de én is csináltam már ilyet. Pl. a "Mókuska mókuska felmászott a fára" kezdetű is elég hülyeség, főleg, hogy a "doktor bácsi ne gyógyítsa meg", nem is akartam neki mondani, de hallotta mástól, én meg átköltöttem. De most, hogy már nagyobb (3 éves) mindig elmondom neki, hogy igazából ez nem is úgy van (ahogyan én mondtam), és elmagyarázom neki, hogy ez nekem miért nem tetszik. A csigabigát még meg sem említettem neki.

Lehet tényleg hülyeség ezt csinálni, valószínűleg nem ettől lesz agresszív a gyerek, meg persze én is ezeken nőttem fel, de próbálom az állatok szeretetére nevelni (ami sikerül is), és akkor valahogy nekem nem fér össze ezekkel a dolgokkal, meg olyan rossz érzés ilyeneket tanítani neki, mikor én egészen mást gondolok erről.

Persze tudom, hogy ez csak egy dal, vagy mondóka, de lehet, hogy a 3 éves kis fejével még nem tud annyira különbséget tenni (bár biztos vagyok abban is, hogy nem ez befolyásolja a gyerek állatokhoz való viszonyát pl.), de nekem valahogy akkor is rosszul esik ilyenre tanítani a gyereket.

2014. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Én egyedül a "Katica bogárka, szállj el" dalt költöttem át, mert egyrészt KAticának hívjuk a lánykát, másrészt nem volt szívem az ámulattal hallgató 20 hónaposomnak azt énekelni a végén, hogy mindjárt agyon lőnek...így ennek a vége általában a mindjárt agyon csikiznek vagy puszilnak lett, de a többi mondókát úgy nyomatom, ahogy van.
2014. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!