Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lenézed azt, aki csak gyest...

Lenézed azt, aki csak gyest kap gyerekvállaláskor?

Figyelt kérdés

Kisgyerekes bérletetigazolványt váltottam ki. Rákérdezett a hölgy, hogy milyen juttatást kapok, mondtam, hogy gyest. Kétszer is visszakérdezett, hogy gyeSSSSSS-t? Mondtam, hogy igen, GYES-t. Erre nekiállt pofákat vágni, meg méregetni, néhány percre rá kioktató stílusban részletezte, hogy miért most jöttem kiváltani, miért nem előbb, meg legközelebb mikor jó, ne akkor menjek, amikor sokan vannak, stb.


Ha valaki GYES-t kap, az egyenlő a fejekben azzal, hogy csóró és a semmire vállalt gyereket? És ha így van, akkor feljogosítva érzik magukat, hogy lenézzék és lekezeljék az embert?


2015. jan. 7. 14:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%

Irigylem, mert nyilván állati jól keres a férje, ha elég anya részéről a gyes mint jövedelem... :)


Találkoztál egy idegebeteg pénztárossal... ezen hogy tudod ennyire fölhúzni magad?? Nem a saját önélrtékelésed bizonytalan egy kicsit? Tényleg érdekel, hogy mi mit gondolunk rólad? Hogy gondolhatnánk bármit is, nem tudunk rólad semmit, csak hogy nem kapsz gyedet!

2015. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
70%
nem tudom, te hol élsz, de konkrétan én minden nap találkozok pofavágós eladókkal, akik nem tudják máshol kiélni magukat. Legyen meg az öröme, ha ennyi jut csak neki. Szerintem semmit nem jelent, hogy ki kap csak Gyes-t. Bármi lehet a háttérben, nem lehet ezt tudni.
2015. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%
Egyet kell, hogy értsek az előttem szólóval. Itt nem a pénztárosról van szó, hanem rólad.
2015. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az! Az önértékelésemmel nincs bajom, pontosan tudom, hogy miből és hogyan élek, és milyen a családunk. Fülig érő szájjal mentem oda, alapvetően vidám és optimista ember vagyok, és úgy jöttem ki, mint akinek forró vizet öntöttek a nyakába. Fel sem merült bennem, hogy ez valami hátrány lenne mások szemében. A kérdést azért tettem fel, mert nem voltam vele tisztában, hogy ez az apróság ennyire felháborító vagy lenézhető dolog, hisz csak egy állami támogatás, nem azt jelenti, hogy ebből él az ember. Nem önmagamban kételkedem, hanem teljesen le vagyok döbbenve. Arra vagyok kíváncsi, hogy egyetlen ember reakciója ez, vagy ez egy olyan általános vélekedés, amiről eddig nem tudtam?
2015. jan. 7. 14:12
 5/40 anonim ***** válasza:
40%

nem,nem nézem le!de rám furcsán néznek, mert én is csak gyestk kapok, és a férjem nem keres túl jól!

én azért csak gyest kapok mert egyből egyetem után beválaltuk a babát, mert nem találtam munkát.

sporolt pénzünk volt mert elég korán már dolgozott mindegyikünk egyetem mellet.

2015. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Bár ha őszinte akarok lenni, igen, megsértett a viselkedésével. Tényleg gyakran látni keserű, az életet okoló és szomorú embereket pénztárban, postán, akárhol, de nagyon rég nem akart megsérteni senki, és azt hiszem, túl érzékeny is vagyok még mindig (a szülés óta). Talán ennyiben tényleg az én hibám, hogy nyomot hagytak bennem a történtek.
2015. jan. 7. 14:15
 7/40 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idős volt kb?
2015. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem ítélkezem ismeretlenül. Azonban valami lehet a kialakult sztereotípiákban. Ha egy nő csak gyest kap, ott mégsem beszélhetünk 100%-osan tudatos gyermekvállalásról. Hiszen az őrült kevés pénz, senkinek nem lehet tudatosan az a célja, hogy csupasz popóval vállaljon gyereket. Tehát /mivel ismerek több ilyen párt, ahol az anyuka csak gyest kap/ a tapasztalataim azt mutatják, hogy vagy nagyon fiatalon vállalt az anyuka gyerkőcöt, és még alig dolgozott előtte vagy/és becsúszott babáról van szó, vagy nem volt túl sok perspektíva az anyuka előtt, így inkább szült... a semmire. Vagy jó esetben az van, amit az 1.válaszoló írt, hogy apuka tartja el a családot. Továbbra sem ítélkezem, de egyik verziót sem találom felelősségteljesnek.
2015. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy a pénztáros mennyi idős volt? Kb. 45-50 éves, fáradt, és láthatóan tele volt a bugyra a munkával. Az első percekben épp ezért még sajnáltam is és igyekeztem tolerálni az ingerültségét, hogy miért mentem most én ezzel pont hozzá, pont most,stb.
2015. jan. 7. 14:19
 10/40 anonim ***** válasza:
67%
mondjuk én azt sem értem, azzal mi a baj, ha apuka tartja el a családot. Tök jó, hogy van aki ezt meg tudja oldani. Én is szívesen lennék még itthon hónapokig, ha lehetne, ahelyett hogy menjek vissza az agybajba dolgozni. Viszont ha van időm/kedvem, én visszakérdezek ilyenkor, hogy ezt mégis hogyan értette. Ezen általában észreveszik magukat, a legtöbb pofavágó köpni nyelni nem tud, csak ég.
2015. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!