Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éppen 18 éves múltam és az...

Éppen 18 éves múltam és az egyetlen dolog, amire gondolni tudok az a gyerekvállalás. Ez normális?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam beilleszkedni a kortársaim közé, mindig az idősebbekkel jöttem ki a legjobban. Most eljutottam arra a szintre, hogy hónapok óta csak arra tudok gondolni hogy gyereket vállalok, amihez olybá tűnik, hogy partnerem is van, ezért csak erre tudok koncentrálni. Eszem azért még van és stabil, önálló egzisztencia nélkül nem fogok belevágni, nem lebeszélésre van szükségem. Inkább azt szeretném tudni, hogy ez normális-e? Gyakran megesik, hogy ilyen korbán huzamosabb időre felmerül ez valakiben? Mire gondoljak, hogy ne szomorkodjak ezen a kérdésen?

A tanulással abszolút semmi problémám, kicsit rossz néven venném, ha olyan jellegű válaszokat kapnék, miszerint a tanulásra kell koncentrálnom most és társaik.


2015. jan. 16. 07:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
korban*
2015. jan. 16. 07:04
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire normális, én 16 éves korom óta babázni szerettem volna. végül 20 évesen szültem előzör. Én is mindig az idősebbekkel jöttem ki
2015. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális. Én is nagyon szerettem volna mindig is gyereket, de 18 évesen eszembe sem jutott, hogy ezzel a témával foglalkozzak. akkor az érettségi kötött le, meg amúgyis egy nagy gyerek voltam. amúgy mindenki más, ahogy te is. Elhiszem, hogy komolyabb vagy, mint a kortársaid, de 18 évesen akkor is épp, hogy csak papíron felnőtt...számomra tinilány, ne haragudj meg ezért... 25-26 évesen még fiatal anyuka lehetsz, addig el tudsz végezni egy fősulit és tudsz is dolgozni min. 2 évet, hogy ne csak gyest kapj!
2015. jan. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
hetente 3-szor min elhangzik ez a kérdés a fórumon olyan lanyok szajabol akik a felnott kor kuszoben alpnak. tehat normalis, egesz addig mig valoban elmeleti szinten marad.
2015. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok... az az egzisztncia... jól fizető állásból mentem el szülni, nem gyesre, közben újabb nyelvet és szakmát tanultam, jobb pozcióba kerültem vissza. most várom kistesót.

Ezt csak ezért, mert nem feltétlenül cak 25-30 éves korra lehet elérni...

2015. jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bennem 20 évesen merült fel ez, de akkor még egyetemista voltam, kollégiumban, párkapcsolat nélkül, azaz normális párkapcsolat nélkül...21 évesen találtam rá arra a pasira, akivel komolyabbra fordultak a dolgok. Ő is tanult még. Szépen lassan elvégeztük az egyetemet, elkezdtünk dolgozni, kollégiumból albérletbe költöztünk, majd egyre jobb albikba, aztán amikor már 2.5 évet dolgoztam a cégnél, úgy gondoltuk, jöhet a gyerek. Hála Istennek azonnal meg is fogant, ahogy abbahagytam a gyógyszert, 24 évesen lettem terhes, 25 évesen szültem és most 26 évesen van egy csodás 1 éves kisfiam. Megérte várni, mert a gyeddel és a családival együtt én is kapok 140.000 HUF-ot.
2015. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Jah és össze is házasodtunk még a szülés előtt, hogy normális családba születhessen a kisfiunk.
2015. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én amióta az eszem tudom, mindig is imádtam a babákat, és mindig olyan "anyatípus" voltam. Még kisiskolás koromban is mindig én voltam az anyuka a szerepjátékokban :) Így visszagondolva, nem tudnám megmondani mióta vágyok rá hogy kisbabám lehessen, azt hiszem 16-17 évesen már komolyan gondolkoztam a dolgon, és most, 22 évesen pedig nem jön a gólya, hiába lenne rá alkalmas az idő, és minden más.

Szóval, ha ez nem normális hozzáállás, jó ha tudod, nem egyedül vagy "nem normális" :)

2015. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen normális reakció!! Ugyan ebbe a cipőbe játram ennyi idősen mint te... kimaradtam az őrült bulikból helyettük bor és sajtestekre jártunk a párommal (ennyi idős voltam amikor megismerkedtünk). Mindkettőnknek evidens volt, hogy együtt maradunk. Az élet úgy hozta, hogy külföldre költöztünk mert otthon esélytelen lett volna megfelelő egzisztenciát teremteni. 2 éve összeházasodtunk, másfél éve vártuk a babát.... most vagyok 6 hetes várandós ❤

Amíg ez egy dédelgetett álom és nem egy őrült "most azonnal" ötlet addig teljesen normális!!

2015. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most igazán megnyugodtam! Köszönön szépen, hogy megtiszteltetek rendes válaszokkal.
2015. jan. 16. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!