Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben jogosult...

Ebben az esetben jogosult vagyok-e egyáltalán a táppénzre menetelre, és ha igen, leghamarabb mikortól?

Figyelt kérdés

Az egyik munkahelyemen 2014. május 28-án lettem bejelentve, heti 20 órában, határozatlan időre. A másik munkahelyemen 2014. november 20-án lettem bejelentve, heti 20 órában, szintén határozatlan időre. Most vagyok 7. hetes babaváró, a szülés előreláthatóan szeptember 27-én lesz.


Tudom, hogy érdemes lett volna még várnom a teherbeeséssel, de olyan hormonális gondom van, ami mellett ritkán szoktak spontán megfoganni a babák, és a hormonális gond kiújulásához (és ezzel konkrét betegséghez)vezethetett volna, ha nem fogan meg a baba.


Tudtommal a babavárókat most nagyon védi a törvény, így elvileg nem rúghatnának ki egyik munkahelyemről sem ( a "novemberes főnököm" (ahol könnyű fizikai munkát végzek) már tudja, és úgy tűnik, segíteni próbál nekem, a "májusi főnököm" (ahol nehéz fizikai munkát végzek)még nem tudja.


Kérdésem a következő: jogosult vagyok-e a fent leírtak alapján elmenni szülés előtti táppénzre vagy nem? És ha jogosult vagyok, akkor pontosan melyik hónap melyik napjától?


Tovább kérdésem, hogy ha valaki szülés előtt táppénzre megy, az beleszámít-e a majdani GYED-be, mint munkaidő, vagy a táppénz nem számít bele a munkaidőbe?



2015. febr. 4. 10:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Táppénzre azért szeretnék menni, hogy a nehéz fizikai munkás állásom miatt nehogy elvetéljek, de feltételezem, hogy ha az egyik munkahelyemen táppénzre mennék, akkor automatikusan a másik munkahelyemről is táppénzre kellene mennem, utóbbi melóhelyemen viszont még szívesen dolgoznék tovább, szerintem bírnám is.
2015. febr. 4. 11:02
 2/3 anonim ***** válasza:

"táppénzre megy, az beleszámít-e a majdani GYED-be, mint munkaidő, vagy a táppénz nem számít bele a munkaidőbe?"


Ha a biztosított időre gondolsz abba beleszámít, mivel továbbra is biztosított maradsz, de a számításnál nem számít soha, mert ellátás nem lehet ellátás alapja.


Táppénzre maximum annyi időre mehetsz, amennyit ledolgoztál, de sajnos nem tudom hogy neked jogviszonyonként külön nézik-e (de azt gondolom hogy igen)

2015. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy próbaidőn akkor nem rúghat ki, ha még azon vagy akkor igen kirúghat.

Elvileg a táppénzhez is meg van már a jogosultságod. Vagyis elvileg már végig maradhatnál tp-en. Ha tp-en vagy akkor igen mindkét helyen azon vagy, vagyis nem dolgozhatsz. Én azt tudnám tanácsolni (gondolom a nőgyógyászod mivel problémád is van simán ír ajánlást), hogy mivel terhesen nem tudod a nehéz fizikai munkát elvégezni az első helyen ezt jelezd a főnöknek, neki kötelessége kevésbé megterhelő munkát adnia a számodra. HA ezt nem tudja biztosítani akkor távolléti díjat kell fizetnie részedre mert fel kell mentenie a munka alól (tehát tulajdonképpen kapod a fizudat) és akkor dolgozhatsz a másik helyen tovább. Nem tudom mennyire vagy jóban az első hely főnökével, illetve mennyire szeretnél oda visszamenni szülés után, mert ha nem annyira érdekel, akkor mindenképp "harcolnék" a távolléti díjért.

2015. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!