Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményre...

Családi adókedvezményre jogosult-e az az anya, ha diákmunkás?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, mert csak főállásnál lehet igénybe venni.

Én pl. egyetem mellett dolgoztam részmunkaidőben egy iskolában, de adókedvezményt nem kaptam.

Utána, még szintén az egyetem alatt elkezdtem főállásban dolgozni, ott már igénybe tudtam venni az adókedvezményt. De ha diákként dolgozol, nem főállásban, akkor nem fogod tudni igénybe venni.

2015. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vilcsianyuja ***** válasza:

Az mindegy, hogy részidő vagy főállás, ha vonnak a béredből szja-t és járulékokat, és van gyereked, aki után te kapod a családi pótlékot, akkor jár a kedvezmény. Max. év közben nem tudod érvényesíteni, ha össze-vissza egy-egy napra jelentenek be. De az év végi bevallásban igénybe lehet venni.

Viszont ha egyszerűsített foglalkoztatásban vagy, és a béred átlagosan nem éri el a 4.670,-Ft/nap összeget, akkor nem kell róla bevallást készíteni, és akkor nincs is miből igénybe venni a kedvezményt (mert hogy abból eleve nem vontak szja-t).

2015. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!