Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevek népszerűsége Vajon...

Nevek népszerűsége Vajon egy-egy név mitől lesz felkapottabb, mint a többi?

Figyelt kérdés
Ugye manapság nagyon (de legalábbis eléggé) népszerű a Hanna-Anna-Jázmin "háromság" (fiúnevekkel annyira nem vagyok képben), nagymamáink, nagypapáink legnagyobb valószínűséggel a Mária, Erzsébet, Ilona, Katalin, István, János, László, Imre... stb nevet viselték. Ezek ugye manapság felkapottak. Ennek vajon mi lehet az oka?

2015. febr. 18. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
valaki megtudja mondani hol lehet megtalálni 2014 év legnépszerübb neveit hogy hány gyereket hívnak pl hannának vagy annának hivatalosan .
2015. febr. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
pl. Berkiék után nagyon felkapott lett a Natasa Zelyke, persze a legtöbben tagadják, hogy onnét koppintották a nevet, és mindenki saját ötleteként állítja be a dolgot...de hát elég furcsa, hogy pont ennyi párnak pont ez a két név kombinációja jut eszébe...
2015. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiunevekből a Bence-Máté-Gergő-Levente-Botond van sok. Legalábbis én ezeket sokszor hallom. Meg a Benett, Noel is igen.

Valószínűleg ez is olyan mint a divat- most ezeket a neveket szeretik. MOst a barna szín a divat, jövöre a lila lesz... kb így tudom elképzelni.:)

Meg hát ízlés dolgában nem lehet vitatkozni. Valakinek ez tetszik valakinek az.

Pl az Anna-Hanna-Jázmin nevek legtöbbször egyszerűek, rövidek és így szinte minden vezetéknévhez passzolnak, így akiknek nincs más ötletük, azoknak is megfelel ez. A Bence-Máté-Levente is ugyanez lehet, mivel annyira viselhető nevek és mindenhez passzolnak- így sokaknak ez a favorit. Nincs ezzel baj szerintem.

Én rikább nevet adtam a fiamnak, nincs benne az első 100-ban, de a naptárban benne van. Szempont volt, hogy passzoljon a vezetéknévhez és számunkra ez volt az a név, ami a legjobban tetszett, így lett a neve Örs. :)

2015. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!