Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beengednétek a lakásba?

Beengednétek a lakásba?

Figyelt kérdés

Tudom, nem annyira ide való, vagy mégis?

szóval pár hét múlva házfelújítást végzünk, ami azt jelenti hogy kb. egy héten keresztül, napi 8 órában kb. 2-3 munkás pasas fog dolgozni kint a kerti épületen...tavaly már volt ilyen, akkor nem voltam itthon, nem adtunk nekik kulcsot, így a kert végébe jártak pisilni, hiszen nem látta őket senki.

De most babával vagyok itthon, nyilván kellemetlen nekik a kert végébe pisálni a tyúkólam oldalába, de nyilván az is kellemetlen hogy megkérdezzék bejöhetnek e (tudjátok, némelyik olyan kis nyámnyila egyszerű ember közülük)


szóval elejét venném és megmondanám hol végezzék el a dolguk..de a kert végébe küldeni őket...nem állatok szegények...de beengedni a lakásba, ahol kisbaba van...persze vegyék le a cipőjüket, és a lehető legcélirányosabban vegyék az utat a mosdó felé...de kisbabával nem tudom ellenőrizni nem e lopnak e ki valamit, ha én a szobába vagyok vele..meg mi van ha alszik...ezek nyilván lesz..ák hogy ha alszik egy baba csöndbe kell lenni...

szóval ti mit tennétek...voltatok már ilyen helyzetbe? hogy oldottátok meg?


2015. febr. 27. 10:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Utazz el a gyerekkel, és küldheted a munkásokat a tyúkól mellé.
2015. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
kösz..hova? :)
2015. febr. 27. 10:57
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Hozzánk eddig akármilyen munkás jött, mindig meglepően nagy empátiával voltak a baba felé. Pisszenés nélkül mozogtak a lakásban, ha épp aludt, cipőt levették, ajtót is halkan, odafigyelve csukták be.

A többségük még barátkozni is próbált a babával, ha ébren volt. Egyértelműen belső indíttatásból, nem udvariasságból.


Látatlanban ne írd le őket.

2015. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló tapasztalatom van, mint a 3-asnak.

Akárhány munkás volt nálunk, tök normálsiak voltak, figyelmesek, stb.

Én beengedném őket. Kicsit gáz, hogy a tyúkól mellé pisiljenek, amikor otthon vagytok. Nem csöveseket engedsz be.

2015. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Attol mert segedmunkasok, ok is olyam emberek mint te vagy en, nem kell oket igy lejarn, ugyanis te szorulsz rajuk, neked van szukseged arra a nyamvat emberekre akiknek te fizetsz es nem ok neked!

Nem kell alatkent kezelni oket, es afrikakent kezelni hogy menj a tyukol melle wcni. Miert te oda jarsz? Vagy a kertvegebe? Most osszinten mit lopnanak el a furdobol? Testapolodat? Nem lesz arra szukseguk. Erteket egyebkent sem szoktunk csak ugy szanaszet dobalni. Ugyis eszreveszed ha valaki bemegyen megkerdezni a wc, akkor megmutatod...es gondolom folyoso vagy konyha....valahonann csak nyilik a wc? Es akkor ott szepem megvarod ha annyira felsz, utan fertotlenited a wc es kesz. Gyerek nsm fog felebrednk, ha felebred, hat istenem majd vissza alszik, gondolom kint nagyobb hangzavar lesz a munkasoktol bar fugg hogy mivel dolgozik, mint az hogy halkap betopogok a wcre. Vagy igen szepen elmesz azidore anyuladhoz a babaval, vagy anyosodekhoz. Mas megoldas nincs!


ennyire nagyra gizda ne legyel, fordulhat a kerek es 1x teged kuldendk majd le a kertvegebd wcre.


mindig ugy banj az emberekkel ahogyan szeretned, hogy veled banjanak!

2015. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy be, nem vadidegen hajléktalanok, hanem MUNKÁSEMBEREK!

Sőt, mikor nálunk volt a felújítás, mindig főztem nekik friss kávét, teát, ki mit kért, baromi hálásak voltak! Egy hetet voltak csak.

De még egy nagy kondér gulyáslevest is csináltam egyik nap, miután láttam, hogy mind szendvicset, meg csupa száraz kaját eszik, hát mondanom se kell, nagyon örültek, jólesett nekik, és hát egy kedves megbízónál a munka is gördülékenyebben megy.

2015. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az előttem szólóval. Te nem jársz wcre, ha alszik a kisbabád? Miért kell nem ember számba venni egy munkást. Nekem megalázó, hogy ilyen emberek vannak.
2015. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6 os de kedves vagy😊 orulok hogy vannak meg ilyen jo emberek mint te!
2015. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nálunk csinálták a házat, a hapsi szó nélkül lesétált a kert végébe, pedig senki meg nem tiltotta neki, hogy bejöjjön a házba. Piszkosnak érezte magát, a ruháját és nem jött be a házba. Minden délben kapott kaját, azt is kint ette meg a fedett padon. Jó idő is volt, árnyékban is volt, tökéletesen megfelelt neki azt mondta, jobb neki kint a levegőn amikor pihen egy kicsit mint bent.


Ha ennyire aggódsz, mond meg finoman a munkásoknak, hogy ha ki kell menniük szívesen megmutatod neki a mosdót, de arra kéred őket, hogy lehetőleg csendben mozogjanak a házban, mert a kisbabád alszik. Vagy megértik, és síri csendben fognak bemenni, vagy elkerülve az esetleges hibákat alapból a tyúkól felé veszik az irányt.

2015. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

kicsit túl reagáltátok. épp hogy nem tartom őket állatnak..épp ezért én sem szeretném ha a tyúkolhoz járnának, de nem tudok arra sem figyelni mi tűnik el...régebben a festők mikor itt dolgoztak, nem tudtam a sarkukban lenni és el is tettek ezt azt, egy jó kis svájci bicskám, parfümöt a fürdőből...

szép dolog a bizalom, én meg is szavaznám nekik, csak hát a rossz tapasztalatok...

de mint ti is írjátok, én is örülnék hasonló esetben ha használhatnám a mosdót..

2015. febr. 27. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!