Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10-11 éves gyerekedet engeded...

10-11 éves gyerekedet engeded hétköznap számítógépezni?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit? Milyen nevelési eszközöket használsz/tál ebben a korban? Büntetést alkalmazol? Ha igen, mi az és milyen okból?
2015. márc. 5. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
11 éves lány. Nem gépezik minden nap. FB-ja nincs. Ha odaül a gimis nővére gépéhez, akkor 1-2 órát elvan ott.
2015. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 éves fiú, 11 évesen még csak játszott valamennyit a gépen, és többet rajzolt, aztán fokozatosan egyre többet kezdett gépezni. Mikor 11 volt (és ez most is így van) a háziknak kész kellett lenniük, a jegyeknek rendben kellett lenniük, és kellett járnia sportolni rendszeresen, illetve nyelvi különórára jár. Ha ez megvolt, akkor nem volt korlátozás. Jó is, hogy így alakult, mert most a 15 éves gyerek azóta megtanult egy csomó számítógépes programot profi szinten kezelni, mehetne grafikusnak, zeneszerkesztőnek már akár most dolgozni. Az energiáit és a kreativitását a gépen élte kis, és éli ki a mai napig, és a haverjai is ilyenek, most együtt szervezik az első olyan bulit, ahol ő fogja csinálni a zenét.


És persze az angol ragad rá, tavaly lett meg a középfokúja, mert kiskorától angolul vannak a játkok a gépen, és az összes oldal is, ahonnan a kép- és zeneszerkesztői tudását felszedte. Szóval én nem korlátoznám a helyedben, hanem segítenék neki, hogy olyan dolgokat csináljon majd rajta, amit élvez, ami leköti a figyelmét, és amivel tudást is felszed. Jobban ért a gyerek egy csomó szoftverhez, mint én, pedig én grafikus vagyok, és zeneszerkesztéssel is foglalkozom. Még ő szokta nekem mutatgatni, hogy miket csinált a legutóbbi zenéin.


Szóval csak terelni kell a megfelelő mederbe. Bár nálunk csak annyiban volt terelve, hogy a húgom tanította rajzolni sokat gyerekkorától, amikor éppen volt rá idő. Innen indult az egész, hogy ezeket el kezdte digitálisan is csinálni a gépen. Egyébként számítógépet előbb tudott kezelni, minthogy olvasni tudott volna:D Ez az akkori Harry Potter játék miatt volt, 5 éves volt, mikor nyomkodni kezdte a laptopot.


Olyan játkot kell adni, ami fejlesztő jellegű, nemcsak azt látni, hogy fuj-fuj számítógép. Nem az agyatlan internetezésre kell szokatni, hanem megmutatni neki a lehetőségeket, ami a gépben rejlik. Ennek köszönhetően a 15 éves gyerek most nem bandázik üres perceiben cigit szívva az utcán, hanem weboldalt készít, zenét szerkeszt, saját zenéket ír.


Ez lenne az utolsó, amit elvennék tőle.

2015. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem értek annyira ehhez, hogy tippeket tudjak adni, miket csináljon. Szó volt róla, hogy a gépnél töltött idő egy részében oktató játékkal játszik, de ez sincs betartva. Nagyon nincs. Autós és focis játékokkal, vagy hasonlókkal játszik. Nagyon jól tanul szerencsére, de ha hétköznap délután kilátásban van a gépezés, akkor azon jár az esze, és elfelejti megcsinálni rendesen a leckét. Úgy érzem, hogy függőség kezd kialakulni nála, mert dühöng, ha valami miatt nem ülhet oda, pedig 1-2 órát gépezik csak, de nem elégedett vele. Nem akar levegőre menni, úgy kell könyörögni. Lehet, hogy túlaggódom... Nem tudom, mi lenne a jó...akaratos nagyon, sokszor összeveszünk. :(
2015. márc. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!