Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok de a párom...

Francesca.tt kérdése:

Terhes vagyok de a párom abortuszt javasolt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
7. Hetes terhes vagyok és 1,5 éve élünk együtt a párommal. Nehéz a helyzetünk mert külföldön lakunk és nekem itt nincs munkám ezért nem járna semmi a gyerek után a párom többek között ezért javasolta az abortuszt. Neki van biztos munkája de itt minden nagyon drága egy sima ultra hang 100euro. Egy 1 szobás lakásban lakunk (16 negyzet meteren). Ez a másik probléma. Mert el kéne akkor költöznünk és itt fél havi kaukciót kérnek ez 4000-5000 euro. De én még is szeretném megtartani a babát mert már volt egy abortuszom és egy spontán vetélésem. Ti mit tennétek a helyemben? Én 24 éves vagyok a párom 37. Előre is köszönöm a segítségeteket.

2015. márc. 30. 11:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
65%
Én a semmire nem tartanám meg.
2015. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
84%
Mivel sajnos csak a parod kered,teged pedig csak eltart, igy o tudja, hogy mennyi penzetek van. Vannak-e tartalekok, stb. 16 negyzetmeteres lakasba? Az szinte csak egy szoba :(
2015. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon abortusz ellenes vagyok, de ebben az esetben nem látom, hogy mire is vállalnátok babát. Nincs megfelelő lakásotok, pénzetek, és semmilyen támogatást nem fogtok kapni, mert neked nincs munkád.

Keress munkát, ha kell, akkor költözzetek oda, ahol van munka. Utána ha már van megfelelő munkaviszonyod, jöhet a baba.

Addig meg tessék normálisan védekezni, hogy ne kerülj megint ilyen helyzetbe.

2015. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Ő 2000 eurot keres havonta én április 2-án kezdek a munkahelyemen. Fél évig dolgozhatnék itt terhesen a törvény szerint. És fél év alatt én is tudnék félre tenni egy kis pénzt. Valóban egy szoba, egybe van a "konyhával" és az "étkezővel".:( Szóval hárman sehogy nem férnénk el itt.:(
2015. márc. 30. 11:29
 5/46 anonim ***** válasza:
63%

Hazaköltözés? Mármint a Te részedről? és a párod látogatna haza? ez megoldható lenne? itthon volna hol laknod? szülők? Én nagyon abortusz ellenes vagyok.....

egy ismerősömről tudok, akinek a férje No.-ban dolgozott, a lány terhes lett, de csak a baba pár éves korában költözött ki a férjéhez.

Egyébként melyik ország?

2015. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés. Viszont vedd számításba azt is, a párod elhagy, mert besokall .Akkor hogyan élnél meg ott kint? Lesz egy gyermeked és ha haza is jönnél vele, itthon lenne akire támaszkodhatnál?

Mivel voltak már gondjaid a terhességgel, miért is nem védekeztek? Javul valamikor a helyzetetek és akkor lehet gyermeken gondolkodni.

2015. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
72%
Uhh, ez nagyon durva...de igazat kell adnom a párodnak. Itt most ő dönt, mert ő tart el téged és a gyereket is neki kell még hosszú ideig egyedül. Tudom, h az előzmények miatt szeretnéd ezt a babát megtartani, de most munkát kell keresned inkább és gyűjteni a pénzt, h legalább az alapvető dolgokat ki tudjátok fizetni. Addig védekezés ezerrel, ha kell, két módszert kombinálva, mer a báránykához bizony nem terem automatikusan legelő is (mint ahogy ezt itt sokan hangoztatták már érvként egy baba megtartása mellett)
2015. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Oké, h dolgozhatnál a tv szerint 6 hónapig, de nem biztos, h tudnál is.
2015. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálok mindenkinek válaszolni. Az előző két terhességem az első kapcsolatomban volt és még nagyon fiatal volta, 6 évig voltunk együtt de az gyerek szerelem volt, valóban felelőtelül estem teherbe ezért vetettem el. A második pedig magától elment. A szüleimhez haza költözhetnék de nem akarok a párom nélkül lenni hónapokat. A másik dolog, azért nem védekeztünk mert ő már a kapcsolatunk elején azt hangoztatta hogy nagyon szeretne már gyereket tőlem és már benne is van a korba. És most hogy kiderült hogy terhes vagyok az volt az első szava hogy el lehet azt a gyereket vetetni. Szoval kicsit átverve is érzem magam, azt sem tudom mostmár hogy bizzak e benne. Teljesen ki vagyok borulva. Egyebként Észak-Olaszországban élünk. Nem tudom mihez kezdjek teljesen tanácstalan vagyok. :(
2015. márc. 30. 11:46
 10/46 anonim ***** válasza:
85%

Hát így már más a helyzet, hogy direkt nem védekeztetek, mert ő babát akart.

Én összecsomagolnék és jönnék haza a szüleimhez.

2015. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!