Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt a játékot...

Hogy hívják ezt a játékot (könyvet)? Elemes, valamilyen "ceruza" jár hozzá, ami szintén elemes.

Figyelt kérdés

Amire emlékszem: elemmel működik és egy (kettő?) pen jár hozzá. A könyv lapjain vannak érzékelős pontok és azt kell a ceruzával megérinteni (összefüggéseket, helyes válaszokat keresni).


Interaktív könyvnek kerestem rá, de így nem találtam.


Valakinek van ötlete? Kisfiamnak szeretnék venni egyet. :)


2015. ápr. 1. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


beszélo toll?...beszélo konyv tollal? :DD

2015. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ravensburger tiptoi

de szerintem ezt még Mo-n nem lehet kapni vagy is magyarul még nem láttam.

Mi No-ban lakunk és imádják a gyerekek, már a 2,5 éves is szuperül tudja kezelni, a 4 éves meg már be is tudja kapcsolni, aktiválni, és a külömbözö funkciókra kapcsolni.

2015. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben Magyarországon bip-pen néven lehetett kapni, de azt már nem forgalmazzák.
2015. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Szuperek vagytok! Igen, ilyenre gondoltam! Ment mindenkinek a zöld kezecske!


Legyen szép napotok! :)

2015. ápr. 1. 12:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk Carotina játékaink vannak, ebben nem füzet van, hanem feladatlapok és egy elemes répával kell megérinteni a helyes válaszokat. Többféle is van belőle, nekünk az Alapismeretek és a Számjáték van meg.
2015. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Carotina volt nekünk is, kemény 4 napig, majd tönkre ment a napi kb. 30 perces játék után.

Kicseréltük vagy 50× az elemeket, a Régióban is egyből "elem problémával" jöttek. Aztán kiderült, hogy úgy sz.r az egész, ahogy illik.

Kaptunk helyette egy másikat, majd azt másnap vihettük is vissza.

Végül mondta a bolt vezető, hogy az utóbbi három hétben folyamatosan hozzák vissza, hogy tönkre ment a "beszélő répa".

2015. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb 1 éve vett a kisfiamnak anyukám, úgy emlékszik, hogy az Aldiban volt, érdemes esetleg figyelni, időről időre visszatérnek a játékok :)
2015. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bip-pen volt a neve. [link]


Vaterán, ilyesmi helyeken nézz körül szerintem, hátha valaki megválna a sajátjától, em hiszem, hogy forgalmazzák még.

2015. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy angol nyelvű (kétnyelvű család vagyunk), de nálunk a LEAPFROG és a VTECH márkák mennek ezekben a könyvekben (ezek a márkák angol, francia és esetenként német nyelven léteznek, magyarul sajnos nem, illetve a leapfrognál láttam a nagyobb 8-9 éves gyerekeknek való könyvhöz magyarított füzetet/kazettát is, de nem az igazi)



Az egész rendszerről itt a leírás, fejlődése, díjai (többször év nyertes oktató játékai, tanári díjas stb. játékai voltak már angolszász területen, nem véletlenül)


[link]


Mennyi idős egyébként a kisfiad?

Az enyém már nagycsoportos ovis, de kétnyelvű.


Azért leírom/belinkelem, hogy mi a kezdetektől melyeket hasznlátuk/használjuk.


1. ahogy ülni tud és érdekli, LEAPFROG Little touch leappad (ez a bébi verzió, nincs toll, csak ujjal lehet a pontokat érinteni), rengeteg füzet és kazetta van hozzá, párnázott az alapgép- anyanyelvi gyerekeknek kb. 9 hós kortól ajánlják 3 évig (máshol 1 éves kortól), nem anyanyelvieknek simán ovis korig is (és jól fejleszti a finommotorikus készségeket is, mert a kis ujjával el kell találni a figurákat stb.):

- linkelek youtube-ot is, hátha komolyan utánanézel :)



[link]


https://www.youtube.com/watch?v=HiiamLunK8A


- kb. 3 éves kortól, amikor már érdeklik a formák, színek, esetleg a betűformák, számok, az állatok stb csoportosítása, akkor jöhet a következuő lépcső: Leappad my first leappad (nekünk piros buszos van, most nőttük ki):


https://www.youtube.com/watch?v=USqtAoiBMf4


Itt már kis tollat kell fogni, érinteni a formákat, testrészeket, már nagyobb pontosságot igényel és egyedüli játékra, tanulásra ösztönöz: a kicsi választhat játékoldalt, egyedül szabályoz hangerőt, választ aktivitást és játékot, ismételheti a kérdést, játékosan tanít. Ha ismered a Logico és LÜK játékokat, na azokhoz hasonló színvonal, csak interaktívabb, hangok, élő beszéd, tollfogás stb.- tehát komplexebb játék, nem csak a lexikális tudásra megy rá.


- ugyancsak kb. 2-3 éves kortól mi már játszottunk, "firkáltunk" ezzel a tollas rajzolgatóval: betűket, számokat, formákat tanít úgy, hogy a tollat kell fogni, a forma, piros led fénnyel megjelenik, vonalanként tanít és közben élő nyelven magyaráz, hogy mi a betű, hogy kell lerajzolni (pl. A betű, húzz egy egyenes vonalat lefelé stb.)


https://www.youtube.com/watch?v=QGej3eBNpnc


- következő lépcső, mondjuk 4-5 éves kortól a LEAPPAD


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=S1zNBfced10


kazetták és füzetek, tollal vagy akár mikrofonos verzióval is. Disney és mindenféle mese az alap, azon keresztül felolvassa a szöveget, matematikai, szövegértési stb. feladatokat ad, játékok, zenék


Ennek vannak egyre modernebb, táblagépesebb fazonú modelljei is, mint pl. ez:

[link]


Nekünk ez van meg, az én nagycsoportos ovisom talán még ez után fog felnőni hozzá- ez egy kis táskában vihető is és rengeteg oktató funkció van benne, bámulatos:


[link]


[link]


Vannak már kisebbeknek is az ún. TAG-ek, a kis kutya alakú, tollszerű valamik, amiket pl. a babás interaktív mesekönyvvel is lehet használni és önállóan is, de azt már nem linkelem ebből a családból.


Ha még a kisfiad ovis, vagy ez alatti életkorú, akkor még nagyon ajánlom a VTECH my first wordbook-ot is- igaz, ez sem tollas, hanem ujjal érintős, de nagyon aranyos, hasznos kis tanulójáték:

https://www.youtube.com/watch?v=tsyVDpQB3Ro


Illetve ami nálunk még van, de a fentiek miatt gyakorlatilag dobozában, mert a leapfrog jött be inkább: az a Fisher Price Powertouch System.

Hasonló módszerrel játszható, tanító rendszer, ehhez itthon is láttam kiegészítő füzeteket:

https://www.youtube.com/watch?v=6g7etC6ViXk

[link]


Remélem, tudtam segíteni.

2015. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem is gondoltam, hogy még írtok :) Köszönöm a hasznos hozzászólásokat! Mindenkinek ment a zöld kezecske, az utolsónak többet is adtam volna, de ugye nem lehet.


Kedves utolsó! Olyan dolgokat írtál, hogy én csak kapkodtam a fejem :) Minden linket, videót megnéztem. Igazán szuper mindegyik! Egy gondom van velük, hogy angol nyelvűek :( Sem Párom, sem én nem igazán dicsekedhetünk az idegennyelv-tudásunkkal (?), viszont olyan településen lakunk, ahol az óvodában és az iskolában németül tanulnak a gyerekek. Mivel mi nem tudunk segíteni Neki, de valami módon mégis szeretnénk megalapozni az idegennyelv-tudását, így megengedjük, hogy német meséket nézzen. Nagyon nem szeretnénk összezavarni, így maradnánk a németnél...szóval minden szuper lenne, amit belinkeltél, csak éppen német nyelven...na meg persze magyarul lenne nagyon jó!


Eddig egyet találtam németül:

https://www.youtube.com/watch?v=jZ1YpshnYYo


Illetve volt egy hozzászóló, aki fentebb ajánlott egy másikat.


Két kisfiam van. A nagyobbik 2 éves 5 hónapos, a kisebbik 4,5 hónapos :)


Jó éjt mindenkinek!

2015. ápr. 2. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!