Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szüksége van a gyereke...

Tényleg szüksége van a gyerekeinknek drága készségfejlesztő játékokra? Azok már semmit sem érnek amikkel mi játszottunk anno?

Figyelt kérdés

Az én kislányom még nagyon pici,de nem vettem neki semmit, mindent magam készítettem eddig.Varrtam aranyos plüssöket és szerencsére megvannak még a régi játékaim is,mint a búgócsiga, a csattogó tologatós lepke, hintalovacska, babák, barbie babák minden ami szem szájnak ingere,csak épp régi kiszerelésben.

Az én szüleim nagyon szerettek,bármit megvettek volna mégis nekem az volt a legnagyobb kincs amit ők készítettek.

Szerintetek rosszul fogom tenni, h nem árasztom el a kislányom millió számra babával hanem hagyom,hogy azokkal játszon amik az enyéim voltak? Én úgy gondolom jól teszem.


Persze nézelődöm és ami a korának megfelelően fejleszti (mondjuk egy formabedobó) megveszem,de abból sem a legdrágábbat.


Nem akarok rossz anya lenni és úgy gondolom nem azon múlik a szeretet és az ész,hogy a legszuperebb játékokat kapja,hanem azon,hogy mennyire kreatív az anyuka és a baba (modjuk tintás nyomda helyett én készítek krumpli nyomdát tinta helyett céklalé stb) és mennyire fejlesztjük mi magunk őt.


Én még elég fiatal vagyok a 21 évemmel és jó nagy adag gyerek maradt bennem,hálistennek művész is vagyok (vagy vmi olyasmi) így könnyen megy minden olyan amit én készíthetek el neki és szerencsére gyerek fejjel tudok gondolkodni:)


Ne értsetek,szó sincs olyasmiről,hogy hippi vagyok,óvjuk a környezetet (oké azt is akarom:D), vagy,hogy beskatulyázzam a kislányom, csak nem akarom,hogy ebben az anyagias világban elvesszen:S


Rosszul teszel? Szerintem nem.Ti mit gondoltok erről? ^^


2010. febr. 18. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mért kellene a drága játék?? Szerintem teljesen jó a felfogásod. Aki meg akarja venni, vegye, aki nem akarja, ne tegye. Biztos jók azok is, csak nem mindenkinek fussa rá. Egyetértek veled. Nálunk kb. fele arányban van. Én az egyszerűbb játékokat kedvelem, de a családtól kaptunk drágább márkás ilyen játékokat. Mindkettővel nagyon sokat játszik gyerek, szereti mindkét típust.
2010. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tejesen igazad van!Sokat gondolkoztam ezen en is es figyelgettem fiamat mi koti le leginkabb es tenyleg a sajatkeszitesu jatekok nyertekel a tetszeset foleg,na meg a konyvek.Tanulos (FP) jatekokbol 1-1-et tartottam meg a tonnanyibol amit idehordtak hozzank ajandekba,az osszes tobbit visszavaltottam vmi ertelmesebbre(pl : Duplo,mesekonyvek,gumilabda).

Szinten bevetettem a megmaradt jatekainkat,amik ugyanolyanok mint amiket most arulnak,hiszen mennyit valtoztak volna pl a dinoszauruszok? :-) es ocseimnek volt szep szammal :-)

A dekoraciot is magam keszitettem a szobajaba,amit azota is csodal :-)

Jo alkotast, D&Sz

2010. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

tényleg felesleges. a játékai 95%-a nem is érdekli. (nem én vettem, kapta őket.) sokkal jobban elvan egy 2 literes flakonnal, amibe belepakoltam 3 csavart. :)

noj

2010. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is,ahogy itt olvasgattam és barátok gyerekei között megfigyeltem (és emlékszem 100%osa magamra), tényleg azok kötötték le őket amiket a szülők csináltak vagy ők megtalálták.


Egy wc guriga,egy fedő,edény,flakon is játék és jobb is mint mondjuk egy tanulókutyus,vagy egy ugráló zebra...igaz a hintaló már 50 éves,de még mindig szupi,csak meg kell csiszolnom, de ennyi.


6 éves korukig alakul ki a személyiségük és nem ezzel akarom elcseszni szegényt :)

2010. febr. 18. 21:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy könyvet, az: Anya, taníts engem! címűt. Nagyon jó dolgok vannak benne. Ott is van saját készítésű dolog, pl: gyurma helyett sóstészta, formafelismerő doboz készítése. A fiamnak szerintem kevés játéka van. Nem is a legszuperebbek. Viszont nagyon sokat foglalkozom vele, mindent megmutatok neki, hogy mi hogyan működik, sok könyvet nézegetünk. Tényleg feleslegesek a drága játékok.
2010. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezek az új játékok csak a szülőknek szólnak. Röviden és lényegretörően ennyi.

Én sokat mondókázok, mesélek, és a legnagyobb kedvenc egy színes, turkálós plüssmadár :)))

(Hippik - hippikorszak meg amúgy is csak egyszer volt :DDD )

2010. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na én is olyanokat gyártok,amiket te írtál...tésztagyurma, olyan bödönt majd nagybátyámmal készíttetek:)Nekünk mikor 5 évesek voltunk unokanővéremmel (divatbolond voltam mint most:D), fából készített táskát:D De imádtuk istenem:)


Na ilyenekről beszélek:)És szerintem ahhoz,hogy igazán jó legyen minden,hogy igazán gyerek lehessen nekünk is vissza kell mennünk sohaországba...ti is így gondoljátok?. ^^

2010. febr. 18. 22:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én két éves fiam a legnagyobb örömmel az öcsémről maradt kisautókkal játszik. Mondjuk abból kap újakat is, neki mindegy, csak autó legyen :)

Amúgy a plüssöket is szereti, eteti őket, lefekteti őket aludni, meg ilyenek, erre totál jók azok, amik még az enyémek voltak, szereti is őket. Mondjuk kapott is sokat, mert ha jön valaki, általában hoz állatkát, persze nem mindig, de nagyon sokat kapott. Volt, amit én vettem, mert olyan édes volt, de szerintem elenyésző számban vannak azok, amikre pénzt adtam ki. Talán egy kedvenc ilyen van, a kisvakond, mert olyanom nekem nem volt, és az a kedvenc meséje. De amúgy olyan hiper olcsó játékokkal játszik, mint labda, építőkocka (mondjuk az azért drága manapság, de akkora készlet maradt a sajátomból, hogy bőven van mit építeni), gumi kacsák, stb. Talán egy drágább fejlesztő játéka van, a FP kutyus, amit szeret is nagyon, ezt egyáltalán nem sajnálom, hogy megvettem, mert több mint egy év után is kedvenc.

De amúgy meg sokat játszunk olyan dolgokkal is, amik igazából nem is játékok. Utánoz szakadatlanul, és ezt legjobban igazi dolgokkal szereti. Pl. ha főzök, ő is kér edényt, fakanalat, és csinálja ő is :) Meg zsírkrétázik, ez is olcsó dolog. Kicsi korában sokkal jobban lefoglalta egy elöl hagyott pillepalack, mint a méreg drága csörgő-zörgő bizgentyű, amit a rokonok hoztak :D

2010. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

persze, ha elhiteted vele, egy ruhacsipesz is lehet nagy kincs! :)

a gyerekkoromból olyan dolgok jutnak eszembe, hogyha pl. almát hámozok, hogy volt egy "bácsi", aki úgy hámozta az almát, hogy az egész héját körkörösen levágta, és egy nagy hosszú almahéj lett belőle. olyan csodálattal figyeltem, hogy még ma, huszonév távlatából is emlékszem rá minden egyes almapucoláskor. :)

noj

2010. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, meg a másik, hogy amit még venni szoktam, azok mesekönyvek (főleg Kisvakond :D ), és élvezettel nézegeti őket órákon át lefekvéskor (alvás helyett :D ). MOndjuk manapság sajnos MINDEN könyv drága, de erre sose sajnáltam a pénzt. Az a fajta vagyok, aki egy könyvre inkább ad ki 5000 forintot, mint egy új rucira (most persze a saját ruháimról van szó, a fiamnak tudom, hogy kell, neki megveszem azt is szó nélkül, de ha látok egy jó felsőt, és egy jó könyvet azonos áron, akkor inkább a könyvet választom, az tuti).

Úgy vagyok ezzel, hogy én mindig láttam, hogy a szüleim sokat olvasnak, nekem is sokat meséltek, sok gyerekkönyvem volt, ezért rászoktam az olvasásra, és 14 évesen már jóval több könyvet olvastam, mint pl. az osztálytársaim, szeretnék a fiamnak is jó példát mutatni.

2010. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!