Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anyuka (szomszéd)...

Ha egy anyuka (szomszéd) aggódik hogy 6 hósan nem csinál semmit a babája még, erre bébikompba teszi, meg stb, lelkére beszélnétek?

Figyelt kérdés

találkoztunk, utcán, mesélte, hogy aggódik, mert még nem forog, semmi, ezért naphosszakra bébikompba teszi, járatja, mindent csinál vele, hallani is rossz volt. (azt hittem rosszul leszek!)

mondtam neki, hogy hasra lenne fontos minél többet tenni(de hát azt nem szereti szerinte-erre mondtam, akkor lehet kötöttek a hátizmai masszírozza, fontos a hason fektetés)hát mér nem is nagyon figyelt rám, legyintett.

azt, hogy ne tegye kompba, ne ültesse, ne járassa, már csak halkan megjegyeztem.


de hazaérve még másnap is ki vagyok ezen akadva, gondoltam leviszek neki gyakorlatokat, hogyan kell kúszni tanítani pl, stb(nálunk bevált, segített, nem nagy kunszt)és kiemelten lelkére beszélek tegye hasra, ne járassa(csak mert tényleg eddig olyan mellékesen, halkan jegyeztem meg neki, hogy gondolom kicsit jobb lenne ha fokozottabban felhívnám rá a figyelmé, csak mert a reakciója totál eg ylegyintés volt csak)


vagy úgy ahogy próbáljak magamban megmaradni inkább, semmi közöm meg hasonlók?


du bekopogtam, nem voltak otthon, de már nem is tudom menjek e, keressem e..


2015. ápr. 5. 23:18
 1/5 A kérdező kommentje:

meg azt is mondtam, hogy nem jó ha kimarad a mászás úszás és egyből jár


(magyarán mintha mindent elmondtam volna, csak épp egyik fülén be másikon ki, mert lehet nem jól kommuniáltam le)

2015. ápr. 5. 23:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a netrol szedj ossze linkeket (ami mamaknak szol, gyerkfejlesztes vagy amolyan mit kell tudni a hat honalos babanak stb. meg olyat amiben osszegyujtik a figyelmezteto jeleket, hogy mikor van gond valoban es kell neurologushoz menni) es ezeket kuldd at. Ha van net nala is, ha nincs nyomtasd ki es dobd be a postaladajaba. De keszulj fol ra, hogy megharagszik.

kezelni nem tudod helyette a gyereket es nem is kell es a tegye sokat hasra tanacson tul nem is erdemes mast mondani, mutatni hiszen szakember kellene ahhoz, hogy megallapitsa van e gond vagy nincs.

Sajnos ha valoban gond van, akkor egy anyanak sokszor rendkivul nehez ezt belatni es elfogadni es elindulni is sokszor kinyomozni hogy mi a gond vagy van e hiszen iszonyatos szembesulni azzal ha van.

nekem mondott olyat orvos hogy a gyerekem nem hall de tevedett de akkor is szornyu volt hetekig azzal a tudattal letezni, hogy nem hall...mikozben mindenki mas nyugtatott hogy de igen hall. Ha valaki nem birna elviselni a kudarcot hogy baj van a gyerekkel, akkor ugyse hallgatna masokra.

a kompozas karos! Bar tobb ezer gyerek felnott es lathatoan nem nyomorek de regen hasznosnak mondzak ma mar nem mondjak.

ha egy gyerek meg nem tud ulni azt viszont tilos belerakni ezert nem is ertem hogy teheti bele valaki azt a babat aki meg hasra se tud fordulni vagy ez mar specko komp es par honapos csecsemot is beletesznek?! (Van gyerekem de ilyet meg nem hallottam/lattam)

Ahogy leirtad te hiaba mondtad mar amit mondtal ha megismetled szoban nem lesz jobb.

2015. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem akarok semmi rosszat mondani róluk, de szóval nem véletlen anyukának ez a sok butasága(se internetük, meg nem is úgy nőttek fel, stb)

nagyon kétlem(persze én mint laikus)hogy neurológiai baja lenne a babának, pl babakocsiban láttam előredől(félig ülteti), kíváncsi, kezével fog, korának megfelelő dolgokat megcsinálja, most pont nem néztem meg, de szerintem , ha még 1-2 szer fordult csak nagyon elképzelhető hogy a megfelelő körülményeket nem teremtik meg neki(nem játékot tesznek elé, hanem járatják...), vagy 6 hósnál még nem baj talán..



most nem tudom furdaljon engem a lelkiismeret, vagy ne


mert amúgy akárhányszor beszélünk engem mindig a sírba visz

2015. ápr. 5. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, ez most csúnyán és kegyetlenül fog hangzani, mert én értem, hogy a gyereket sajnálod, de szerintem hagyd. Tudom, hogy rossz, mert szegény babának ez nagyon nem jó, amit csinál vele, de egy ennyire buta nővel biztos, hogy nem tudsz mit kezdeni. Ha ilyen állatságokat csinál, szerintem nem hallgat a védőnőre sem (ő tuti mondta neki, hogy mit kellene csinálni a babával), rád miért hallgatna akkor, érted? Meg gondolj bele, normális anya, ha azt gyanítja, hogy nem jól fejlődik a gyereke, utánanéz elsőre talán a neten, de inkább gyerekorvoshoz, védőnőhöz viszi, tanácsot kér. Na most ez az idióta meg nem kérdez semmit, nem fogad meg semmit, csak nyüstöli szegény gyereket. Gondolod el fogja neked hinni, hogy nála van a hiba? Meg hogy ettől nemhogy jobb nem lesz a helyzet, hanem csak rosszabb? Szerintem tuti, hogy nem. Én is nagyon sajnálom ezeket a piciket, de sajnos ő az anyja, ő dönti el, mit csinál vele. Egy ennyire hülye nőt nem lehet meggyőzni semmiről. Ettől függetlenül ha nagyon idegesít, megpróbálhatod, a legrosszabb ami történik, hogy besértődik, és nem szól hozzád, gondolom nem lenne nagy veszteség.
2015. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű, tanulatlan ember. Nem tudsz mit tenni, nem tudod megváltani a világot.
2015. ápr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!