Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérheti a volt férjem a...

Kérheti a volt férjem a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

Ket gyerekünk van, jelenleg 36ezer Ft-ot fizet. Kitalálta, hogy ezentúl csak 20-at adna, amibe nyilván nem mentem bele.

Akkor azzal jott hogy kérni fogja a tartásdíj csökkentését, mert az uj élettársának is van három gyereke, igy a bíróság ot gyerek kozott fogja szétosztani a 36ezer forintot. Létezik hogy ez igy van? Miért kéne neki a saját gyerekei kárára más gyerekeket eltartani? Főleg hogy tudván tudom hogy a gyerekek apja is fizet tartásdíjat. Meg különben is. Ha mondjuk szétmennek a nővel pár hónap múlva akkor megint megemelik a mi pénzünket? Meg a mi kiadásunk nem kevesebb attol hogy most magahoz vette azokat a gyerekeket is.

Kilonben is az a mániája hogy én felélem a gyerekek pénzét. Az egyik 9 a másik 12 éves. Akinek vannak ilyen korú gyerekei, az tudja hogy fejenként 18ezer forint édeskevés. Bőven kell hozzátennem, nem hogy még magamra verjem el azt a pénzt. Főleg, hogy a nagyobbik külön angolra és zeneórákra jár (férjem szerint mondjuk fölösleges) a kisebbik pedig sportol. Természetesen minden kiadásról tudok számlát mutatni, ha a bíróság kérné.


2015. ápr. 19. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, emiatt nem fogják csökkenteni. Csak a közös gyerekek számítanak. A nőnek lehet bármennyi gyereke, őket nem a férjed kötelessége eltartani. Esélye nincs ezzel a bíróságon.
2015. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, csak beleültette a bogarat a fülembe. De most megnyugodtam :)
2015. ápr. 19. 00:34
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Ne 18-at számolj egy gyerekre, hanem 36-ot. Mert te "adod" a felét, ő a másik felét. Azt azért ne várd, hogy mindenre elég legyen az a pénz, amit ő fizet.

De egyébként éppen kérvényezheti, hogy csökkentsék, más helyzet, hogy elfogadják e. Nehogy belemenj, hogy közös megegyezés alapján csökkentsétek. Ha akarja, vigye bíróságra az ügyet. Ahhoz van joga.

2015. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem rosszul tudja az előző. Volt férjednek joga van új családot alapítani, és a nevelt gyerekei sem éhezhetnek. Ugyanígy ha történetesen elveszíti a munkáját, nyilván sem 36e, sem 20e forintot nem tud fizetni. Bármikor kérheti a tartásdíj csökkentését, amelyet a bíróságnak kötelessége mérlegelni.
2015. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A nevelt gyerekeit szerintem elsősorban az anyjuknak és az apjuknak kötelessége eltartani. Az anyjuknak van munkája, az apjuk jóval több gyerektartást fizet, mint az én férjem.

És azt már végképp nem tartom igazságosnak, ha a nevelt gyerekeit három szülő tartja el, az enyémeket meg jóformán csak én.


Én második válaszoló. Nyilván én is hozzáteszem a magam (sokszor) 18 ezer forintját. Ha csak 36 ezret számolnék egy gyerekre, még az alapok sem lennének meg, nem hogy külön foglalkozások, kirándulások stb.

2015. ápr. 19. 00:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ezeket mind mérlegeli majd a bíróság.
2015. ápr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20000 ft ket gyerekre?

A havi ebedjüket nem fedezi. Milyen apa az olyan, aki más gyereke miatt a sajátjaitól sajnálja a penztt?!

Nem hiszem el, hogy egy apa így gondolkodhat!

Szégyen, hogy apuka új életet kezd, és anyuka terhei nem csokkenek, csak apukáé.

2015. ápr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a nevelt gyerekei sem éhezhetnek


Pontosan. Ezért kap az ő anyjuk is gyerektartást az apától, plusz ő is hozzátesz.


MAjd ha közös gyerek lesz, erról kell gondoskodnia a kérdező volt párjának.

2015. ápr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigye bíróságra és majd ott kiderül. Magadtól semmibe ne menj bele. Mindenről döntsön a bíróság, így a tiszta.
2015. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!