Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírom...

Mit csináljak, ha nem bírom elviselni a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés

Nem volt ez mindig így.

Sokáig jól kijöttünk, nem volt probléma.

De aztán amikor teherbe estem, akkor elkezdett zavarni a gyerek. Mindenbe belekötöttem, amit csinált, és állandóan csak a hibáit láttam, szülés előtt már a hangja és a puszta jelenléte is irritált. Nyugtatgattam magam, hogy ez biztos csak a hormonok miatt van így, hisz előtte nem volt gond, és hogy a szülés után biztosan minden a régi lesz.


De nem lett. Mióta megszületett a baba, azóta is szörnyen idegesít a nagy, a puszta jelenlététől megőrülök, vagy ha szimplán csak meghallom a nevét.

Rettegek, hogy megfertőzi a babát, vagy bántani fogja, és szerencsétlenre csak plusz problémaforrásként tekintek. (Most lesz hét éves, szeptemberben megy suliba. Tény, hogy elég problémás gyerek, de az az óriási ellenszenv, amit kivált belőlem, nem normális.)


Járok pszichológushoz(jobban mondva a pszichológus jár hozzám), de az elmúlt másfél hónap alatt semmi pozitív eredménye sincs még a dolognak.


Nyilván ha előre láttam volna, hogy a terhesség meg az anyaság ennyire megváltoztatja a hozzáállásomat, akkor nem is megyek bele még akapcsolatba sem, nem hogy házasságba és közös gyerek vállalásába. De fogalmam sem volt, hogy így fog alakulni a dolog, egyáltalán nem számítottam erre.


Mit csináljak, mit lehet ilyenkor tenni? Mert ez a helyzet senkinek sem jó, és nem akarom, hogy bárki sérüljön lelkileg.



2015. ápr. 25. 08:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, hány éves a nagyobbik gyerek, de ne tárgyakat vegyetek neki, hanem kezeld (próbáld meg, bármennyire nehezedre esik) úgy szeretni, sőt jobban, mint a sajátodat. Ennek a gyereknek az a baja, azért hisztizik és kér mindenfélét, mert szeretetet nem kap. Vegyél neki mesekönyveket, esténként ülj oda az ágya mellé és mesélj neki belőle. Hogy lássa, van időszak, amikor csak vele foglalkozol. Szegény gyerek!!!
2015. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11

'jobban, mint a sajatodat'???


Te normalis vagy?

2015. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

De ha egyszer nem tudom szeretni. :(

Én akarom szeretni, tényleg akarom, de nem megy. Idegesít az egész személyisége, a követelőzése, már a hangjától égnek áll a hajam.

2015. ápr. 27. 08:49
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Azt úgy értettem, hogy jobban szeresse, mint a sajátját, hogy jobban mutassa ki, hogy őt is szereti, mert a sajátjának természetes, hogy az anyja szereti. Sőt, én ha ilyen helyzetben lenék, meg is mondanám a saját gyerekemnek, hogy nehogy azt hidd, hogy őt jobban szeretem, mint téged, csak nem akarom, hogy ezt higgye, ezért foglalkozom vele talán még többet is, mint veled. Egy lelki sérült gyerekkel így kell bánni. - Mit mond a pszichológus? Mi a megoldás? Nincs semmi szeretni való ebben a gyerekben? Legalább sajnáljad a helyzete miatt, akkor lehet, hogy elmúlik ez a rossz érzésed vele kapcsolatban.
2015. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Páromnak is van előző kapcsolatából egy gyereke, igaz ő már nagyobb, de évek óta nem találkoztak. Most viszont úgy néz ki, ismét felveszik a kapcsolatot. Kicsit én is vegyes érzelmekkel viseltetek a dolog irányában. Nyilván majd fog velem és a párommal közös gyerekeinkkel is találkozni és nem tudom majd hogy fogok viszonyulni hozzá és ő hozzánk. Mást szerintem nem tudsz tenni, mint kicsit vissza fogod magad, hiszen ő is párod gyereke, az élete része.
2015. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
Az én szitum hasonló. Annyit tudok mondani, hogy ez olyan, mint a hullámvasút. Vannak egész jó hétvégék, és vannak borzalmasak. Èn már utálom előre a hétvégéket, amikor jön a gyerek. Megpróbálok jó pofát vágni hozzá, hogy kevésbé vagy egyáltalán ne érezze. Magamban eldöntöttem, hogy agyilag sérült, így könnyebb elfogadni a dolgait. Múltkor a kakájával kikente a szobáját. 6óra Domestos, undor, és újrafestés közben nyugtattam magam, hogy ne tépjem le a fejét. A sajátjaimat előre fel kell készíteni, hogy ne foglalkozzanak vele, ha marhaságot csinál, vagy kèr, mutat nekik. Nagyon nehéz, de szeretem a férjemet, ezért el kell viselnem, mert hozzá tartozik ő is. Amit tudok javasolni, élni az életet, mintha nem is létezne, aztán csak aznap, amikor jön, akkor foglalkozz vele, (legjobb csak akkor, ha már nyílik az ajtó), és kibírni balhé nélkül a 2 2,5napot. Juss el magadban a közömbös szintre. Nem kell szeretni, de undorodni se. Én minden fázison átmentem amin lehet, és ez a legélhetőbb számomra.
2015. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
27%

A ferjem kamasz gyereke hozzank koltozil most nyaron.

Szerencsere csendes jo gyerek

De tipikus elvalt szulok hulyegyereke karaktare van.

De inkabb a ferjem viselkedese a gond

Mert buntudatbol kenyezteti es nem szol ra hahy legyek en a gonosz mostoha.

Viszont en hazam en szabalyaim ezt letiztaztam a kislannyal.

Nincs fiuzas nincs cigi alkohol csavargas.

Beiratom sportolni es uszni ill diakmunkara megy.

2015. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17-es: ez mind nagyon jó, de próbáld szeretettel rávenni ezekre. Ha azt érzi, hogy ezek kötelezőek, akkor nem fogja akarni, de akkor se erőltesd, mert még rosszabb lesz a helyzet. Úgy írassad be sportolni, hogy megkérdezed, melyikhez van kedve, és két-három alternatívát sorolj fel,hogy abból ő választhasson. Aztán ha szívesen jár, akkor nem lesz alkohol sem - remélhetőleg.
2015. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

mar megbeszeltuk ketten az apjaval a dolgokat majd en kettesben a kislannyal.

Nagyon izgul es orul hogy vegre az apjaval elhet es ugy lattam erti hogy mas haz mas szabalyok vannak.

Szorgalomra es kitartasra kell ot majd nevelnem es ezt foleg jo peldaval.

Mar volt itt par hetet vittem magammal dolgozni bevasarolni, adminisztraciot kesziteni, onkentes munkaba, kozossen vegeztuk az otthoni teendoket igy lasson bele milyen egy dolgozo anya elete.

Ugy ereztem tetszik neki es tud beszlegetni velem.

Viszont az apjaval meg van munkank pl kozos nevelesi elvek teren de ezt mindenkeppen a gyerek nelkul beszeljuk meg.

Alapjaban egy lusta kislany keves kitartassal konnyen feladja nehezen baratkozik es nagyon zarkozott sokat szorong.

A szulei tobb mint 8 eve elvaltak a ferjemet a valasa utan 2 evvel ismertem meg.

2015. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%

Mikor elolvastam a szövegedet, nagyon vegyes érzelmeim támadtak. Egyrészt sajnálom a férjed gyerekét, mert saját tapasztalatból tudom, milyen egy „gonosz mostoha”. Bár én csendes gyerek voltam, mert anyukám halála miatt kissé befordultam, és a féltesóm születéséig egész ígéretes volt a kapcsolatom nevelőanyámmal, utána folyamatosan hallgattam, ahogy szid apámnak – az volt a fixa ideája, hogy engem jobban szeret nála. Mihamarabb el is menekültem otthonról, és sutyiban kellett találgozgatnom apámmal – persze kiderült, hogy nem én voltam a családi gondok okozója, mert az elköltözésem után ugyanolyan hárpia maradt nevelőanyám. Felnőttként persze már belátom, milyen nehéz lehet ilyen helyzetben lenni, de gyerekként is borzalmas, és hát, ahogy mondani szokták, a felnőttnek kell az okosabbnak lennie.


Node nálad más a helyzet, mivel, ahogy írod, látod magad kívülről, szembenézel a problémával, és meg akarod oldani. Szerintem ez szuper! Ahogy a válaszokból láthatod, nem vagy egyedül a problémáddal, és a helyzet, amelyben vagy – a mozaikcsaládban élés – igen gyakori manapság. A helyedben én keresnék olyan weboldalakat, fórumokat, ahol kifejezetten a mozaikcsaládok problémáival foglalkoznak, ott keresnék technikákat.


Szerintem nagyon fontos lenne, hogy próbáld egyforma mércével kezelni a két gyerekedet, ha másért nem, azért, hogy a vér szerinti gyerekeddel jó testvéri kapcsolat alakuljon ki köztük. Persze hét év elég sok korkülönbség, ilyenkor eleinte inkább arra kéne törekedned, hogy segítségedre legyen előbb-utóbb a nagyobb gyerkőc.

2015. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!