Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az alapja a TGYÁS-nak és a...

Mi az alapja a TGYÁS-nak és a GYED-nek, ha az első babával GYED-en vagyok, de visszavetetem magam, kiveszem a szabimat, majd betegszabi, táppénz?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos, vele GYED-en vagyok. A 2. babával aug. közepére vagyok kiírva. 2004 óta folyamatos a munkaviszonyom, bruttó bérem 190.000 Ft.

Ha most visszavetetem magam, kiveszem a kb. 35 nap szabimat, majd betegszabi, táppénz a baba megszületéséig, akkor mi lesz a táppénz, TGYÁS, GYED alapja? Az új törvény szerint?

A szabira, betegszabira járó rész, vagy a minimálbér 2 x, vagy a sima minimálbér?


2010. febr. 22. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a gyed lejátrtát vád meg és akkor a a fizetésed lesz az alap, amúgy a tgys és a gyed alapja a bejelntet munkabér táppénzre ne menj el mert akkor a táppénz lesz az alap inkább kérj fizetésnélküli szabit ha már gyesen vagy de ahgoy számolom a gyeded kitart a pici megszületéséig, jól számoltam?
2010. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A táppénzedet a korábbi ellátás alapjából, azaz a mostani gyeded alapjából számolják.

A tgyás, gyed alapod pedig a szerződésed szerinti béred lesz, azzal, hogy ebben az esetben a tgyásnak is lesz maximuma, ami egyenlő a gyed maximummal. Amikor visszaveteted magad, akkor kell, hogy kapj fizetésemelést (feltéve ha a cégnél az elmúlt időszakban volt).

2010. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Butaságot írtál. A táppénz soha nem lehet egy másik ellátás alapja.

2010. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 2. válaszolótól kérdezném még, hogy akkor jól értelmezem, hogy a táppénz alapja a GYED alapja lesz, ami után számolták az első baba után. Ha nem emelik a bért, ezzel a bérrel még megkapom a TGYÁS-nál és a GYED-nél is a maximumot, a min. bér 2 x-ét, ugye?

Még annyi kérdésem volna, hogy nekem a GYED jövőre kezdődik, ez nem befolyásol semmit ,ugye? Mármint az összegénél?

Előre is köszönöm!

2010. febr. 25. 13:45
 5/14 A kérdező kommentje:

Ha valaki más is tudna segíteni, kérem, írjon!

Köszönöm!

2010. febr. 25. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól értelmezed.


Akár emelik, akár nem, sajnos maximalizálva van a tgyás, hiába lennél többre jogosult, csak a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-át kaphatod (ez 2010-ben br. 102900 Ft)


Annyit befolyásol, hogy jövőre kapod majd a gyedet, hogy a jövőre érvényes minimálbérből számolt maximumot fogod kapni.

2010. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mármint a minimálbér 2x-ből?
2010. febr. 25. 14:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Mármint a minimálbér kétszeresének a 70%-a (mínusz szja, mínusz nyugdíj).
2010. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, sokat segítettél!

További szép napot!

2010. febr. 25. 15:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Mióta lett a tgyás max.-ja a min.2 szerese???

Nekem teljesen megegyezik a fizetésemmel.

2010. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!