Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem tökéletes körülmények...

Aki nem tökéletes körülmények közé vállal (t) babát? Mesélnétek? Mik a körülmények? Jött a baba vagy terveztétek?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk, nem vàrunk tovàbb. Dolgozunk, tudunk félretenni (pàr éven belül kp-ra meglesz a lakàsra való) autó, megtakarìtàs van, mellette stabil kapcsolat.
2015. máj. 3. 20:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszobás (bérelt) lakás, autóhitel, megtakarítás szinte semmi. Viszont már nem vagyunk fiatalok, és ha tovább várunk, én kifutok az időből.

Sokáig ellene voltam a gyerekvállalásnak ilyen körülmények között, aztán egyszer épp Arany Jánosról olvastam valahol, akinek a szülei még idősebbek voltak, és még szerényebb körülmények között éltek, mint mi. Ez sokat lendített az ügyön... :)

Egyelőre nem bántam meg, bár az is igaz, hogy a családom rengeteget segít nekünk, így azért nem olyan nehéz.

2015. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha mindenki várna a tökéletes körülményekre, akkor kihalna az emberiség :D. Nem mondom, hogy a semmire szültem volna, de úgy hogy volt munkánk, lakásunk, és stabil kapcsolatunk, nagyobb megtakarítás nélkül belevágtunk (egy kevés volt, de az el is ment a babaklengyére, szülésre, stb.). És volt egy frank hitelünk. Illetve van is.

Tiahogy olvasom minimum egy autónyival jobban álltok :). Amit leírtál, az bőven jó körülmény a mai világban, nem tudom, hogy mi lenne a tökéletes számodra.

Én egyáltalán nem bántam meg, hogy nem vártunk, lehet hogy nem tudok annyit költeni pl. magamra mint előtte, de semmiért nem adnám hogy most ott alszik a másik szobában a kisfiam :).Ami kell az megvan.

2015. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakás az volt. Vagyis anyósé, így csak a rezsit fizettük. Félretenni sosem tudtunk, mindig kifolyt a pénz a kezünk közül, de megvolt "mindenünk". Autónk nem volt, most sincs. 8 éves kapcsolatba vállaltuk a babát, akartuk. Engem közben terhesen kirúgtak, de még épp jogosult voltam gyedre. A fiunknak mindene megvolt, nem éhezett, volt ruha, játék, játszótér, játszóház. Eltelt 6 év. Autónk nincs, félretett pénzünk nincs, sőt nem találok normális munkát, pár hónapot töltök el minden egyes helyen. De... boldognak látom. Szeretem, nevelem legjobb belátásom szerint. Hiányt nem szenved semmiben.
2015. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!