Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is rosszul esett volna...

Másnak is rosszul esett volna ez, vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az anyák napi műsor az iskolában. Kis létszámú osztály, tavaly nagyon jó volt a műsor, bár akkor is volt 1-2 kisgyerek aki többet szerepelt, de ez nekem még teljesen belefért, nem éreztem túlzottnak. Idén viszont nagyon rossz szájízzel jöttem el az anyák napjáról.

Fél órás műsor volt, és az én kisfiam összesen 10 mp-et szerepelt benne. Egy 8 soros verset mondtak el 3 másik fiúval, 2-2 soronként.

Ehhez képest volt olyan gyerek, aki 3 verset mondott. Volt egy kis színdarab, volt egy tánc, ezekben csak a lányok szerepeltek. Mindenki más azért legalább egy verset, vagy egy hosszú versnek a részletét mondta el valakivel közösen, kivéve ez a 4 kisfiú.

Mire felfogtam, hogy az én fiam szaval, már a következő gyerek mondta. Felfogni sem volt időm, nem hogy meghatódni. Borzasztó rosszul esik. Mennyivel vagyok én kevesebb, mint más szülők, hogy nekem csak ennyi jut az anyák napi műsorból? Nem azért mentem el, hogy más gyerekét nézzem, én a sajátomtól szerettem volna versikét hallani. Minden anyuka ott pityergett a meghatottságtól, én meg a csalódástól tudtam volna sírni. Félreértés ne essék, én nem más gyerektől/szülőtől sajnálom, amennyit szerepelt, de nehogy már nem találtak volna még 3 rövid kis verset, hogy ez a 4 gyerkőc is szavalhasson az anyukájának.

És nem arról van szó, hogy szégyenlős lenne, vagy buta, könnyen tanul verseket, tavaly sem volt gond ezzel, sőt oviban sem, soha. Jogosan vagyok csalódott? Teljesen normális, hogy egyik gyerek közel 20 percet szerepel egy anyák napi műsoron, míg a másik 10 másodpercet? Én most úgy érzem, hogy jogosan esik ez szarul, de érdekelne a véleményetek.


2015. máj. 8. 13:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
38%
Szegény gyerekek, én ezeken a műsorokon csak őket sajnálom. Miért kell nekik kint állva bohóckodni? Mondd neked otthon, négyszemközt annyi verset, amennyit akarsz! Nem buta, aki nem szerepel, vagy szégyenlős, vagy nehezen tanul verset! Nagyon rossz helyen vannak a súlypontok! Az anyák napja nem erről kellene, hogy szóljon! Örülök, hogy a mi ovinkban nincs ilyen, minden gyermek négyszemközt mesél a saját anyukájának, adja át a saját ajándékát, és nem szerepeltetem, hogy mások előtt villogjak vele. Még 10mp-re sem.
2015. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jogosan vagy csalódott, hacsak nem a kisfiad kérte, hogy ne nagyon kelljen szerepelnie.
2015. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
49%
Egyetertek az elsö valaszoloval. Ha ilyen az ovi, en inkabb örültem volna, hogy a gyereknek nem kellett annyit szerepelnie.
2015. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem villogni akarok a gyerekemmel, ezt kikérem magamnak. Pont ezt írtam, hogy én a sajátomra vagyok kíváncsi, nem máséra. Rosszindulatú vagy első válaszoló. Nálunk ilyen az anyák napi műsor, nem kell őket sajnálni, mind nagyon lelkesen készült rá, és boldogok voltak.
2015. máj. 8. 13:19
 5/34 A kérdező kommentje:
Iskola, nem óvoda. Tehát ti jól éreztétek volna magatokat, ha végignézitek, ahogy 20 másik gyerek szerepel. Boldogan sugárzik, mert az anyukája hallgatja, ahogy verset mond, a ti gyereketek meg csak álldogál ott az egész műsor alat??? Ez a normális? Ha Julikát, meg Pistikét akartam volna nézni, akkor veszek jegyet az önálló estjükre, de anyák napján jogosan várom el, hogy az én gyerekem is szavalhasson nekem, ne csak a Józsika, meg a Pannika...
2015. máj. 8. 13:23
 6/34 anonim ***** válasza:
78%

Megértelek, jogos. Alsó tagozatos tanító vagyok, és kis iskolánkban nagyon ügyelünk arra, hogy az anyák napi műsorokon minden gyerek egyformán szerepeljen. Ez nem Ki mit tud!, ahol a tehetségesek megmutatják a tudásukat, olyan műsort kell összeállítani, ahol minden gyermek ugyanannyira szerepel, minden édesanya gyönyörködhessen a saját csemetéjében, mert ez a lényeg. Mindenki egyformán kap verset, és a tánc, jelenetek közös, senki nem maradhat ki. Egy kis kreativitással bármely jelenetet az osztálylétszámra lehet igazítani, hogy mindenki részt vehessen benne.

Amit a ti tanítótok tett, az nem helyes. Két hibába szoktak esni egyes kollégák, a tehetségesebb gyerekeket szerepeltetik a műsor színvonala érdekében, a kevésbé jó képességűeket háttérbe szorítják, vagy valamiért van néhány sztárolt tanárkedvenc akiket nyomatnak, a többivel pedig nem foglalkoznak.

Teljesen jogos, hogy így érzel, szülőként engem is bántana, és lehet szóvá is tenném csalódottságomat a tanító néninek.

2015. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
30%
Az a baj, hogy elvárásod, hogy szerepeljen a gyereked. Ez az, amit én speciel sosem fogok megérteni a szülőkben. Miért nem lehet békén hagyni azt a szegény gyereket? Gondolom ezt hallgatja otthon is, hogy a tíz másodperc neked mekkora csalódás volt, és nem dícsérgetted, hogy mennyire szuper vers volt. Továbbra is úgy érzem, hogy ez a viselkedés (a műsor és a te reakciód) nem szolgálja a gyerek érdekeit.
2015. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
NEM, nem hallgatta ezt itthon, és igen megdicsértem őt. Milyen jogon állítasz ilyet ismeretlenül? 5-ből 3-an nem a kérdésemre válaszoltatok, hanem vagy szidtatok, hogy milyen szar anya vagyok, mert tutira, biztosan ezt meg azt csináltam, vagy magatokat sztároltátok, hogy bezzeg nálatok így meg úgy volt. Mindegy....
2015. máj. 8. 13:33
 9/34 A kérdező kommentje:
Á, de bánom, hogy feltettem a kérdést! Nekem estek, hogy biztos otthon zsörtölődtem, meg biztos meg sem dicsérem szegény gyereket! Miből sikerült ezt leszűrni???? Miért van bennetek ennyi rosszindulat? Ti anyák napján más gyerekét nézitek szívesen?????
2015. máj. 8. 13:35
 10/34 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok 77 %-os mekkora a gyereked?
2015. máj. 8. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!