Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes teherbeesni?...

Mikor érdemes teherbeesni? Mikor késő? Mire célszerű gyermeket vállani? Karrier?

Figyelt kérdés

Tudom, sok kérdés, talán kicsit értelmetlennek is tűnhet.

Az igazság az, hogy még nem állok gyerekvállalás előtt, de nagyon foglalkoztatnak ezek a kérdések.

19 éves leszek, szeptemberben fogom kezdeni az egyetemet (remélem), 5 év mire végzek vele, ezután 3 év szakmai gyakorlat és mehetek szakvizsgázni. 27 éves leszek, és még csak akkor lesz olyan végzettségem, amire vágytam mindigis. Szinte semmim sem lesz, hiszen miből lenne? A minimális fizetésből amit a szakmai gyakorlat alatt kaptam? Mindent meg szeretnék adni a jövendőbeli gyerekemnek, ezért nem szeretném majd úgy megszülni, hogy ezt nem tehetem meg.

És szeretnék is elhelyezkedni a diplomámmal, karriert szeretnék, hiszen ezért tanultam egészen eddig.

De ezek mellet az "időből" sem szeretnék kifutni, szeretném, hogy a gyerekemnek dédszülei is legyenek és én is energikus, fiatal anyuka szeretnék lenni.

Tudom, ez még csak elméleti síkon téma az életemben, de nagyon érdekelne nálam tapasztaltabb emberek véleménye, története.


2015. máj. 21. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Te évről évre egyre csak érettebben fogod látni a gyermekvállalás dolgot, így ez mindenképpen előny a 18 évesen szülő lányokkal szemben. Ha meglesz a diplomád és dolgozol kb 2 éve akkor lazán jöhet a gyerek, ha minden jól megy 30 körül leszel, ez egyáltalán nem késő. Van aki 40 körül vállal gyereket, az sem késő. Energikus anyuka nem kor függvénye, ha nincs jó munkahely akkor a fizikai munka 22 évesen is leszívja úgy az embert, hogy ne legyen energikus anyuka belőle. A fiatalság meg megint olyan dolog, hogy van aki 30 évesen fiatalabbnak tűnik és úgy is viselkedik, mint egy 22 éves.

De hát tudod, ember tervez, Isten végez.

2015. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Én most 40 évesen próbálkozom teherbeeséssel. Sok minden volt, munkanélküliség, pénztelenség, nőgyógyászati műtét, minden. És most találtam olyan orvost, akire rá merem bízni az életem a szülésnél, és a baba életét is.
2015. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én számomra a "mindent megadni" elsősorban nem anyagi dolgokat jelent, hanem szerető családot és gondoskodást. Meg persze jól kiválasztott apát.


Nekem annyira nem fontos a karrier (nekem is 5 év volt az egyetem, most fejeztem be, még 3-4 év lesz a phd, de aközben már szeretnénk babát, és emiatt később fogok végezni, de nem baj).


Az anyagi dolgok az én véleményem szerint eléggé túl vannak hangsúlyozva. A informatikai eszközök használatát akkor is gyorsan megtanulja egy gyerek, ha csak egy darab régebbi számítógép van otthon, és okostelefonja sincs senkinek. Ha a minimális minőségi étkezésre van pénz (nem krumplis tészta minden nap, hanem jut zöldségekre és heti egyszer húsra), fűtésre, alap kultúrára és sportra (könyvtári olvasójegy, esetleg valamilyen hangszer, évente egy-két színház, strand, sportnak bicikli vagy jó futócipő vagy görkorcsolya vagy vonatjegyek és térkép a túrázáshoz stb.) is jut, a rezsi és a lakbér sem okoz súlyos fejvakarást, az szerintem már eléri a minimumkövetelményt.


Az a fontos, hogy ne érezze magát a család egyik tagja sem kisebbrendűnek, amiatt hogy nincs pénz autóra, a legújabb hangfal-szettre vagy hetente új bakugánra.

2015. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

3.

Mélyen egyetértek!

2021. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!