Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rüh és tetű. Most mégis mit...

Rüh és tetű. Most mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy kis faluban élünk, ahol a lakosság 80%-ánál nincs víz, se áram. Ergó koszosak, büdösek, szinte sosem fürdenek. Mára az iskolában, óvodában állandósult a tetű és a rüh. A tetűt tavaly mi is elkaptuk, 3 lányom van, mindnek derékig érő haja van. Minden nap fürdenek, egy héten kétszer hajat is mosunk, nem vagyunk koszosak. Eddig Pedexet kentem a hajukra megelőzésképp, de mégis elkapták. Hetekig szedegettem a serkéket. De ezt nem akarom újra.

Van valami olyan szer, amivel ezt meg lehet előzni? Az ecetes víz itt már kevés. Valami tényleg hatàsos dolog kellene.

És a rüh? Mi ez egyáltalán? Hogy kapják el? Hogy terjed? Hogy lehet észrevenni? Megelőzhető valahogy?

Elköltözni nem fogunk, nem tudunk. D kellene valami megoldás.

Itt sajnos tetvesen, rühesen is járnak a gyerekek közösségbe, mert a tanárok, óvónők nem mernek szólni, mert a lakosság zöme roma, és félnek tőlük. De sajnos emiatt a normális, tiszta emberek szívnak.

Ezt pl az Antsz-nél nem lehet jelenteni? Vagy felesleges?


2015. máj. 22. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha valóban hatásos megoldást keresel, akkor én a költözést mondom. És nem csak a rüh és tetű miatt...
2015. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az nem lehetséges. Majd idővel.
2015. máj. 22. 10:03
 3/16 anonim ***** válasza:

Járjatok egy másik oviba, valami közeli faluba városba.

A rüh egymás érintésével terjed, de megtapad minden textil felületen és onnan is továbbterjed, tehát törölközőn,ágyneműn, plüss játékon és csak erős fertőtlenítéssel, vasalással lehet kiírtani.

2015. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bejelentést az ÁNTSZ-nél, nálunk is ez volt. Még a házhoz is kimentek ellenőrizni a családokat. Jó névtelenül is! Írj meg mindent! Ne hagyd, hogy semmi ne történjen!
2015. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

A rüh sajnos szinte kiirthatatlan,ha azzal fertőznek meg biztos költözni fogsz.

Az ember vérét szívják éjszaka ami pici viszkető pontokat hagy reggelre.

2015. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nemtudom, miért kellett lepontozni. Nyilván valakinél ez a normális. Nálam nem, sajna ha nem tetszik!
2015. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A környéken minden faluban ez megy. A legközelebbi ovi, ami tiszta, az reggel 3 óra utazás lenne.

Szeretném jelenteni. Remélem tesznek valamit.

2015. máj. 22. 10:47
 8/16 anonim ***** válasza:
Hol laktok?
2015. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A háziorvosotok amúgy semmit nem tesz?
2015. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nógrád megye északi része, a szlovák határnál. A háziorvos egy vicc. Vagy beöntést, tükrözést ír mindenre vagy algopirint. Ennél többet tőle nem várhatunk. Max átnézi a gyereket, ha valaki leviszi. Szóval ő nem tesz semmit. A védőnő meg ..... nos ő sokszor azt se tudja, milyen vizsgálatra kell elküldenie a kismamákat. A gyermekeim súlyosan táplálékallergiásak,de ő csak erölteti, hoty tejet, magvakat, hüvelyeseket egyenek. Mindre allergiásak. Itt senki sincs a helyzet magaslatán, ezért gondoltam arra, hogy olyan helyen jelentem azt, ami itt megy, ami azért az ilyenekkel foglalkozik.
2015. máj. 22. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!