Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy nincs segtségük?

Figyelt kérdés

Nagyon brom azokat a mondatokat, hogy nincs segítségem, csak akkor tudok foglalkozni magammal ha az apja vigyáz a gyerekre. Hát akkor mégiscsak van segítsége nem? Nekem tényleg nincs, még apuka sem. Akkor én mit mondjak?


Lássátok már be, hogy igenis segítség ha az apa van a gyerekkel és eközben te elmehetsz otthonról...


2015. jún. 18. 11:17
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, az én válaszom ihlette a kérdésed.


Mivel szakács a férjem, ezért havi 15-20 napot reggel 9-éjfélig nincs itthon.

Ja, és mivel én is dolgozok, amikor apa van a gyerekkel, ezért kb havi 4 közös napunk van... Szóval ekkor nem szeretnék elmenni otthonról, örülök, hogy együtt van a család...


Te is mondhatod nyugodtan, hogy nincs segítséged.

2015. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Persze, megértem hogy otthon szeretnél te is lenni. Köszönöm a válaszod.
2015. jún. 18. 11:26
 3/44 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon bírom az egyfolytába kötekedőket...


Hiába van apuka, ha pl reggel 6-kor lelép melóba és este 9-kor jön haza, ahogy barátnőméknél is. Na, akkor ott hol a segítség?

Nem csak akkor lehet 0 segítsége egy anyukának, ha nincsenek szülei, meg párja, barátai, senkije.


Gondolom ha apuka otthon van és anyuka elmehet, nem fogja kiírni, h nincs segítsége. Ha meg ez 1 hónapban 2-szer fordul elő, akkor mit számít? 28 napot tök egyedül van a gyerekkel.

2015. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
61%

Fúrótornyon dolgozik a férjem, 3 havonta van itthon 2-3 hetet. nálunk úgy van, mint a mesében: van is segítségem, meg nincs is... mert amikor itthon van persze jó, de igazándiból nem segítség. A napi rutinunkat nem ő határozza meg, hanem az ovi-suli, esetleges betegség stb, és amikor végre pihenhet vagy velünk lehet úgyse fogom be házimunkázni a kedve ellenére. Én alakítom úgy a ritmust, hogy őrá, illetve ővele is legyen tartalmas időnk, de ugyanúgy én csinálok mindent mint amikor nincs itthon.

neked sem egyszerű, de lásd be, mások is élnek így, és senki nem vár vállveregetést érte, tesszük amit kell. Aki meg panaszkodik, annak nincs elég dolga :)

2015. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
49%
Nekem tényleg nincs segítségem. Apja külföldön dolgozik a nagyszülők messze laknak. Barátaim sincsenek,akik segítenének vagy feljönnének babázni. Akkor szoktam magammal foglalkozni amikor alszik. A házimunkát szerecsére tudom vele is végezni. Elmenni se tudok nélküle mindenhova viszem magammal. 0-24-be csak én vagyok vele. Apa csak 2 havonta jön haza egy hétre. Akkor 3- ba töltjük a napokat.
2015. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
37%
Elmenni? A nagyobbikat anyósom minden nap elviszi egy kicsit, ennek ellenére nem megyek el itthonról, mert bőven van dolgom. Férj látástól - vakulásig dolgozik. Amikor nincs dolgom, akkor együtt pihenünk, játszunk. Így néz ki a kisgyerekes lét. Én szeretem. Úgysem tart örökké. Csavarogni még lesz időm.
2015. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
35%
A férjem 2-3 hetente két napot van itthon, akkor meg tuti nem fogom neki csak úgy lepasszolni a gyereket, és lelépni, örülök, hogy együtt lehetünk egy kicsit. Szóval nekem is van, és mégsincs.
2015. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az is segítség lett volna ha apuka napközben nincs itthon de éjjel csak egyszer is felkel a gyerekhez. de nekem sem volt, terhességem elején egyedül maradtam.
2015. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
52%
Azért mondják, mert az nem segítség, ha az apa törődik a saját gyerekével, hanem természetes.
2015. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

3, itt nem én kötekedek hanem te :)


Nyilván nem arra gondolok, hogy apuka reggeltől estig dolgozik, hanem amikor sokan írjátok, hogy nincs segítség, csak akkor ha apa vigyáz rá. Tehát van segtség...

2015. jún. 18. 11:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!