Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem tartaná meg a gyereket...

Aki nem tartaná meg a gyereket akkor ha a terhesség során kiderül hogy gond van, az elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés
Ha bármi gond derül ki a vizsgálat során, és nem tartaná meg a gyereket.
2015. jún. 18. 18:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Nincs ezzel semmi gond. Ahogyan azzal sem, ha azért nem tartja meg, mert nincs miből felnevelnie.
2015. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ki szemében elfogadhatatlan? A szülőkön kívül nem hiszem, hogy bárkinek is joga van ebbe beleszólni.
2015. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ez magánügy.
2015. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Végül is ezek a vizsgálatok azért vannak. Mert ezek nem gyógyítható betegségek, és az egyedüli alternatíva az abortusz.

Aki nem vetetné el, ha beteg, az nem is csináltat vizsgálatokat elvileg. Vagy mégis...?

2015. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, az sem mindegy hogy milyen betegség. És akik megtartanák, szerintem ők is tudni szeretnék előre, mire készüljenek.
2015. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem elfogadhatatlan, ha valaki más okból nem tartja meg a magzatot.


Ha beteg lenne, akkor nem tartanám meg. Jelentsen ez szervi problémát, vagy esetleg Down-kórt.

2015. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Először is magánügy!Másodszor mindenki maga érzi,mit tud vállalni,és mit nem.Én 2 terhességemnél is csináltattam genetikai vizsgálatot(1x amniot,1x CVS-t)mert megbeszéltük a férjemmel,hogy bizonyos betegségek esetén nem vállaljuk a babát.Persze volt minimális kockázata a vizsgálatoknak,de vállaltuk.Akkor még nem volt a vérvizsgálat(2012-ben)a Nifty,de ha lett volna biztos azt csináltatjuk meg(mivel nincs kockázata,viszont vannak különböző árkategóriák,és attól függően különböző db számú betegségekre szűrik.
2015. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Dehogy elfogadhatatlan. Mindenki maga tudja, mit vállal, és a felelőssége egy gyerek várható életminőségére is kiterjed.
2015. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Meddőséggel küzdöttem, mindennél jobban vágytam babára de ha kiderült volna hogy beteg nem tartom meg, elvetetem és tovább próbálkozom. Szeretni ugyanúgy lehet őket, de aki azt mondja hogy nem teher lelkileg és anyagilag a családnak az hazudik. Nem beszélve arról, hogy felneveled avval a tudattal hogy soha nem lesz belőle önálló,felnőtt ember. Ha pedig testi fogyatékossággal születne akkor én rokkannék bele abba, hogy neki a mindennapi dolgok nehézséget jelentenek, esetleg még csúfolnák is a gyerekek érte. Jöhet nekem bárki Nick Vujicic-al..
2015. jún. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%
6-os! Milyen szervi problémára gondolsz? mert az nem mindegy! A kisfiamnak veleszületett vese és szívfejlődési rendellenessége van,ami nem is derült ki a terhesség alatt,pedig minden vizsgálatra elmentem. Hála Istennek mindkettőt tudják operálni és ha még élete végéig is gyógyszert kell szednie, de élhet teljes életet. Szóval, te egy ilyen " semmiség" miatt is elvetetted volna mondjuk? Vagy komolyabb dolgokra gondoltál? Én csak az élettel összeegyeztethetetlen betegségek esetében hajlanék erre, hiszen akkor a sors már eldöntötte helyettem és nem kell cipelnem a terhet magamon. Ha Down-os, vagy félkezű lenne, vagy bármi olyan betegsége lenne, ami nem veszélyezteti az életét, akkor én megszülném és felnevelném és arra törekednék, hogy a lehető legboldogabb élete legyen.Persze azt a nőt is megértem, aki nem képes ekkora áldozatra és nem vetném meg soha a döntése miatt.
2015. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!