Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiam asztmás,3 hónapja...

A kisfiam asztmás,3 hónapja szteroidos kezelést kap. Jár vajon az emelt családi?

Figyelt kérdés
A háziorvos nem tudta megmondani, a szakorvossal pedig csak péntek este tudunk beszélni. Addig is kíváncsi vagyok, hogy mire számítsak. Mindenhonnan mást hallok, van aki szerint igen, van aki nem kapta meg. Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik hasonló helyzetben vannak.
2010. márc. 9. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár, a szakorvos állít ki róla igazolást.
2010. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak az a fura, hogy járkálunk már hozzá egy ideje, de még sosem említette. Véletlenül tudtam meg egy barátnőmtől.
2010. márc. 9. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jár emelt szintű családi pótlék, közgyógy igazolványt is igényelhetsz, sőt gyes is jár 8 éves koráig. Mennyi idős a fiad? Ha már ovis, 50%-kos étkezést kell csak fizetni. Sőt, úgy tudom, ha gyesen vagy mert tartósan beteg, akkor az iskolai tankönyvek is ingyenesek.
2010. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az én lányom is asztmás, mi is kapjuk a kedvezményeket, sőt gyesen is voltam vele, míg meg nem született a fiam.
2010. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. 3 éves. Gyes nem jár most az biztos, mert gyeden vagyok a kicsivel, majd esetleg utána.

Szeptembertől lesz ovis, most bölcsis. Ez hogy működik? Mert a szakorvos nem mondott semmit, véletlenül tudtam meg. Kell vinnem egy papírt amit ő kitölt és azt továbbítani a MÁK felé? Milyen gyakran vizsgálják felül? Vagy esetleg függ az asztma súlyosságától? Január óta szteroidos kezelést kap - minimum május közepéig - napi 2x2 puffantást. :( 11 hónapos kora óta kb. 2 havonta volt kruppos, két éves korában kezdődött az asztma jellegű köhögése, de pulmonológushoz most küldtek novemberben. Ő viszont semmit nem mondott az emelt családiról.

2010. márc. 10. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfogja kapni az biztos:)


Viszont ha jót akarsz a gyereknek,mond meg a dokinak,hogy olyan gyógyzsert adjon amiben minimális a szteroid,ugyanis az szétbasszuskolcsozza ...ehelyett vidd el kérlek AREC sóterápiára...20 alkalom és jól lesz a fiad.Rajtam az segített pedig 18 évig voltam asztmás

2010. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!