Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudjátok ugyanúgy szeretni a...

Tudjátok ugyanúgy szeretni a férjetek gyerekét ahogy a sajátotokat?

Figyelt kérdés

Velunk lakik a ferjem 4 eves kislanya. Neki nincs anyukaja es ugy erzem h engem maximalisan elfogadott 'pot anyukanak'. En is imadom a kislanyt, eddig tenyleg ugy ereztem, hogy teljesen a sajatomkent tudom kezelni. De most varandos vagyok a kozos gyerkocunkkel. Tegnap ereztem eloszor h rugdos!! Es azota teljesen elbizonytalanodtam. Felek h nem fogom tudni ugy szeretni a ferjem lanyat, ahogyan megerdemelne. Volt mar vki ilyen helyzetben?? Vagy ha megszokom h most mar tenykeg itt egy kis elet bennem, elmulik a meglepettseg es minden a regi lesz?

Elegge ketsegbe estem!

Elore is koszonom a valaszokat!!



2015. aug. 16. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem fogod ugyanugy szeretni, ez termeszetes, ne felj!

Nalunk is ez van, a parombak van egy kisfia ( nem lakik velunk, hetente van itt 1-2 napot) , szeretem, de a most 2 honapos kisbabamat mindennel jobban szeretem!

Szerintem ez igy van rendjen, en nem erzem ezt rossznak.

2015. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
szerintem fogod tudni ugyanúgy szeretni, sokan örökbe fogadnak a saját mellé is és szerintem ugyanúgy szeretik őket, ha mégsem akkor majd biztosan tudod kezelni a helyzetet.
2015. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem is kell ugyanúgy szeretni. Ez természetes. Csak ne éreztesd a naggyal.
2015. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha sajátodnak érezted eddig a kislányt, akkor nem lesz gond. A kistesó érkezésekor sokan félnek attól, hogy nem fogják tudni egyformán szeretni őket. (Bár általában a kicsit féltik, hogy nem fogják ugyanúgy szeretni, mint a nagyot, de ez teljesen alaptalan félelem.) Szerintem a jó szándék megvan benned, ha mégis érzel majd különbséget, fogadd el, ne ostorozd magad. Szerintem csak azt hangsúlyozd magadban, hogy két gyereked van, ők testvérek. Vond be őt is a babvárásba, könnyebb lesz mindkettőtöknek.
2015. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon meg fogja érezni a nagy, hogy megváltoztak az érzéseid... figyeljetek oda rá nagyon, mert ebből komoly bajok szoktak lenni.
2015. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Van gyerekem és nagyon szeretem a dolgait. Nem elfogultság, meg anyai imádat, hanem megszerettem azt, ahogyan a világra csodálkoznak, játszanak és hogy mennyit számít az én hozzáállásom, szerepem az életében. Amióta gyerekem van, azóta teljesen máshogy látom az összes kisgyereket és ugyan ezeket a "gyerekségeket" bennük is észreveszem, szóval jobban kedvelem az idegen gyerekeket is.


Nem fogod ugyan úgy szeretni, de annyi előnye van, hogy ő már abban a korban van, amikor barátok is lesztek, nem baba, akiről gondoskodni kell, meg persze szeretni. 4 éves kislány és egy újszülött 1-2 éves gyerek annyira különböző dolgokat igényel, hogy másért fogod szeretni. Csak legyen sok energiád erőd hozzájuk, azt saját gyerekeknél sem egyszerű fenntartani.

2015. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
4-es tökéletesen megfogalmazta amit írnék neked, én csak annyit tennék hozzá, hogy én örökbe fogadó szülő vagyok aki a sajátja mellé fogadott örökbe még egy babát... az égvilágon semmilyen különbséget nem érzek a két gyermekem iránt érzett szeretetemben, egyformán szeretem őket! Nálatok sem lesz gond, ne is gondolj ilyenre! Boldog babavárást ! :)
2015. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Kizártnak tartom.
2015. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Engem mindig gyűlölt a mostohaanyám, kiskoromtól kezdve. Soha nem tudott minket elfogadni és mindent megtett, hogy elszakítson apánktól is. Csak akkor szabad már gyerkes férfihoz menni, ha el tudod fogadni az ő gyermekét is. Különben pokollá teszed egy ártatlan gyerek életét. Láttam persze számtalan ellenpéldát, ezért nyugodtan kijelenthetem, lehet úgy szeretni a másét is, mint a sajátodat. Pláne, ha kialakul a kötődés, vannak közös élmények és szeretet kapcsolat.
2015. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
ugyanúgy nem fogod szeretni( a sajátnál jobban nem lehet), viszont ha eddig elfogadtad és nyilván azért szereted is, és gondolom hogy ezután is szeretni fogod és törödsz vele ugyanugy mint eddig, nyugi nem lesz semmi gond.lényeg hogy ne hanyagold el.de szerintem nem fogod
2015. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!