Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most ebben lehetett gúny,...

Most ebben lehetett gúny, hogy a gyerekhírre annyit mondott ismerős, hogy "akkor már szaporodás"?

Figyelt kérdés

nemigen voltunk jóban, valamiért nem szívlelt a srác, anno nagyon naív voltam. talán ezért.

évekkel később(olyan 5 évente) mindig összefutunk, váltunk pár szót, ki hogy van szinten. de érezni benne a távolságtartást.

most először látott meg gyerekkel, mesélt magáról, kérdezett rólam, ahogy eddig, amolyan etikettszeren.

látván a gyermeket, csak ez a megjegyzése(kérdése?) volt, hogy látom, szaporodunk már(vagy ilyesmi)


normális egy gyerekvállalásra így megnyilvánulni?


2015. szept. 1. 00:13
 1/7 A kérdező kommentje:
jelzem ő is gyerekével volt, akit én is először láttam/ tudtam meg.
2015. szept. 1. 00:13
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet poén, bár nem biztos, ezt te láttad rajta, milyen fejjel mondta.. :D
2015. szept. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

persze mosolyogva mondta, kérdezte..

mivel tényleg 5 évente ha látom, nemigen ismerem a kommunikációs csavarjait

de van ilyen, hogy ez jószándék lenne...?

2015. szept. 1. 00:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ebben semmi poént meg jószándékot nem érzek, szaporodni az állatok szoktak.

A kérdés inkább az, hogy téged anyaként miért érdekel egy ezer éve nem látott és egyébként sem szívlelt srác véleménye?

2015. szept. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen típusú emberek, nekem is van egy ilyen kollégám, ráadásul vezető pozícióban.

Zavarban van, közben szeretne vicces lenni, hogy oldja a helyzetet, a végeredmény általában egy, "a fejemben még jobban hangzott..." jellegű "poén" lesz. Nem egy alkalommal meg is sértett embereket és sokáig nem értette, hogy mivel. Ő viccesnek szánta, neki lehet, hogy az is volt, de hiányzott belőle az a képesség, hogy a másik fejével is átgondolja a mondatát.


Szóval nem hiszem, hogy feltétlen rosszindulat vezérelte.

2015. szept. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szaporodással szerintem semmi rosszat nem akart mondani, csak éppen nem sikerült olyan szépen kifejeznie a dolgokat.

Ez egyébként nem csúnya szó.

"Az élő szervezetek potenciálisan szaporodni is képesek, azaz saját magukhoz többé-kevésbé hasonló (lényegileg azonos szerveződésű) és ugyancsak szaporodóképes utódo(ka)t létrehozni."

Szerintem a sokasodásra gondolt, csak nem jó szót talált meg hirtelen. Nyilván zavarban is volt, mivel nem vagytok olyan jó ismerősök.

Szerintem ebből ne csinálj ügyet, mert semmiség.

2015. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát én már rögtön "ügyet" csináltam belőle a helyszínen..
2015. szept. 1. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!