Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség és a szoptatás...

A terhesség és a szoptatás alatt nagyon meghíztam,95kgról 120kgra. Most a szoptatás befejeztével szeretnék elkezdeni fogyókúrázni és sportolni. Akinél ekkora súlyfelesleg volt, hogy tudott megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
Aki tud segíteni kérem írjon.

2015. szept. 9. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elsősorban diéta! Egyelőre a sportot nem is nagyon ajánlanám, mert nagyon meg fogja terhelni az ízületeidet. Otthon persze tornázhatsz, mehetsz sétálni, esetleg szobabicikli. Az egyéb megterhelő dolgokat egyelőre kerüld.


A kajára kellene odafigyelned nagyon. Ebből a súlyból még nagyon sok le tud menni, anélkül, hogy bármit is mozognál. Épp elég mozgás, amit a gyerek körül/gyerekkel teszel.


Majd ha lementél 90-re, akkor neki állhatsz egy kicsit komolyabban mozogni.

2015. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel.

én soha nem voltam túlsúlyos ezért nem tudom milyen nehéz lehet sokat fogyni, de sportoltam közel 30 évet. az hagyján, hogy az izületeidet megterheled, de a szívednek is hatalmas meló lenne ha nekiállnál valami aktív sportnak.

én is azt tudom tanácsolni, hogy kezdetnek alakítsd át az étrendedet teljesen. a cukrot, mézet úgy ahogy van vond ki teljesen. nincs se édesség se nasi se olajon vacak.

reggelire teljes kiőrlésű péksütemények felvágottal és sok sok zöldséggel. 10órai tejtermék, ebéd főzelék, párolt zöldség, sovány husi. uzsira egyél gyümölcsöt, kell a szervezetnek de csak módjával mert baromi sok bennük a cukor. vacsora az ami az ebéd és legyen utóvacsora is, figyelj oda, hogy 3 óránként egyél. ja és sok levest tegyél be a menübe :)

az a legnagyobb baromság, hogy éhzetik magukat a fogyni vágyók, pedig a sokszor kevés és egészséges a jó, ekkor az anyagcsere is jól működik. ha éhezteted magad akkor a szervezet úgy érzi, hogy mikor ételhez jut akkor tárolni kell, mert hát éhezel és így (is) lerakódik a zsír.

egyébként csak egy 160g-os (na jó, 180g) szénhidrát diétával is lefogynál fél év alatt szerintem 40-50 kilót ;)

na de ha már szépen fogysz (és lehetőleg lassan, hogy a bőröd is tudjon visszahúzódni, ha hirtelen fogysz akkor lógni fog rajtad a bőr :(), akkor lehet elkezdeni szerintem ugrálni, addig bővel elég ha napi 2x lemész a gyerkőccel sétálni :)

szobabicikli, elipszis nagyon jó, mellette este vagy reggel mikor apa otthon van járj majd el kocogni.


bocs, hogy tapasztalat nélkül írtam, de remélem azért hasznos számodra egy-két tipp :)

2015. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én 84 kg-val kezdtem a terhességem, nem is annyira a terhesség alatt, inkább a szoptatás alatt híztam meg, 105 kg-ra. Amíg szoptattam egy dekát sem bírtam leadni, miután abbahagytam viszont elkezdett lemenni. Bő egy hónap alatt eddig 13 kg.

Számolom a kalóriát és a szénhidrát mennyiségét, mindent vezetek a kaloriabazis.hu-n, ajánlom Neked is.

Odafigyelek nagyon az étkezésre, gabonafélét, tésztát csak teljes kiőrlésűt, ritkán, és csak délelőtt eszek. Mindent igyekszem egészséges alapanyagokból, cukor nélkül főzni. Délután már csak gyümölcsöt, zöldséget és natúr tejterméket eszek. Heti egyszer megengedek valami édességet magamnak, de ez az 1 db túrórudiban, vagy 1 pohár gyümölcsjoghurtban merül ki :).

Tornázom itthon DVD-re amíg a kisfiam alszik, illetve sokat sétálunk, el szoktam menni biciklizni is ha vigyáz rá valaki.

Ekkora túlsúllyal én sem javaslok semmi olyan sportot egyelőre ami megterhelné az ízületeidet, esetleg úszni vagy biciklizni elmehetsz.

2015. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#2 Jajj te, azért ilyen 40-50 kilós fogyásokról ne írj, mert az nagyon nem egészséges!!


Hetente max. 1 kiló fogyás javasolt!

2015. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Illetve ekkora súlynál az elején nyilván nagyobb lesz a fogyás, de csak azért mert távozik a felesleges víz. Az első pár hét után viszont már nem szabad ezen görcsölni. Heti 1 kiló teljesen rendben van.
2015. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

bele se kezdj orvosi felügyelet nélkül!


amúgy meg KELL a sport, csak ésszel kell választani: séta, úszás, pár hétre rá lehet kezdeni bringázni

2015. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-5 az se semmi ahogy megcáfoltál majd levezetted számok nélkül azt amit írtam :D

tehát ha először hirtelen sokat fogy majd heti 1 kilót, az mennyi? 40? :D

2015. szept. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 93kilóra híztam, 60ról.

Az első 15öt hosszú sétákkal és szénhidrátstoppal.

Se kenyér, se rizs, se krumpli, és semmi liszt.

Egyetlen bűnöm volt: kávé két cukorral (az édeskétől hasmenésem van).

Délután szoktam még joghurtot enni zabpehellyel.

Nehéz volt, mert imádom a köreteket :(.

2015. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#2 Az se azt jelenti, hogy a vége 40 lenne.. Illetve nem számolgattam, csak annyit mondtam, hogy az elején lehet egy kicsit több lejön. De ez nem azt jelenti, hogy fél éve alatt 40-50 kiló. Jó ég, az heti 6-7 kiló..


Illetve hogy lehet az elején egy kicsit több lejön, még csak nem is ennyit értettem. Az elején az első pár hétben 2-3 kiló lehet leszalad a hirtelen diétától, de ennyi. Utána meg egyébként is lelassul és a súlyának megfelelő diétára kell ráállnia, és azt folyamatosan újraszámolni a fogyással. A lényeg, hogy a fogyása ne nagyon haladja meg a heti 1 kilót.


Ezt a 40-50 kilót nem tudom honnan szedted, de az emberek 1 év alatt szoktak, kb ennyit fogyni.

2015. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én azt írtam, hogy ha csak 160-180 g-os diétát tartana akkor fél év alatt szerintem leadna ennyit.

aztán írtam, hogy figyeljen, hogy lassan fogyjon. na meg ha már elkezd sportolni akkor nyilván lelassul majd a fogyás, hisz az izomnak nagyobb a súlya mint a zsírnak.

szóval egy szóval nem írtam, hogy ennyit fog írni, hanem azt, hogy ha csak szoros diétát tartana akkor szerintem annyit leadna.


na de ha azt vesszük, hogy havi 5 kiló, akkor az fél év alatt azért 30 kiló! :)

2015. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!