Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez az új felfogás? Miért...

Mi ez az új felfogás? Miért néznek le amiatt mert relativ fiatalon lettem szülő?

Figyelt kérdés

Mostanába egyre többször futok bele olyan megjegyzésekbe, hogy milyen felelőtlen vagyok, hogy fiatalon vállaltam gyereket.

23 éves vagyok a férjem 28 éves. Két év házasság után vállaltuk a gyermeket.

Főiskolát végeztem, a szüleimnek vállakozása van. A kezdetektől nem is volt kérdéses, hogy ott fogok én is dolgozni.

Mindig is fiatalon szerettem volna anya lenni, mire felnőtt lesz még én is fiatal leszek, jobban megtudjuk egymást érteni. Nyugodtan unokázhatok, és utána is élhetek még.

Anyukám is fiatalon szült engem, tökéletes a kapcsolat közöttünk, a legjobb barátnőm is egyben.

Eddig elengedtem a fülem mellett ezeket a megjegyzéseket, de mikor azt hallom hogy vad idegen emberek megszólnak, hogy na ez is a semmire vállal fiatalon gyereket kezd elszakadni a cérna.

Ez valami új felfogás, hogy fiatalon ciki szülővé válni?

Miért egyenesen arányos, hogy a fiatal szülő semmire vállal gyereket?



2015. szept. 12. 11:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
11%
Nem ciki, hanem felelőtlenség két év házasság után gyereket vállalni. Korai még.
2015. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

5 éve vagyunk kapcsolatban, abból már két év házasság.

Anyagilag minden megvan, mire várjon az ember ha már kiélte magát?

Ha egyedül maradok sem leszek lezuhanva.

2015. szept. 12. 11:28
 3/37 anonim ***** válasza:
34%

Csak beképzeled, hogy megszólnak!

Senkit nem érdekel, hogy hány éves vagy és hány gyereked van.

A "vad idegen" meg azt sem tudja hány éves vagy, hogy szólna meg?

2015. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
48%
Irigykednek, hogy neked összejött. sokan még 35 évesen is az "igazit" keresik...
2015. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
79%

Engedd el a füled mellett az ilyeneket. Ideális korban szültél. Az aktuális trendek mindig változnak. Ráadásul mindenkinek egyéni döntése, mikor akar gyermeket.

Bosszankodhatsz, ha beszólnak, de ne a beszólások szerint éld az életedet.

2015. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
61%
Nézd, ha azt olvasom, hogy 23 vagyok, gyerekem van, az első gondolatom, hogy esélyes a gyesre gyerekvallalas. Ha leirja, hogy x ideje dolgozik, megteremtette az alapokat, akkor nyilván más a dolog megítélése.
2015. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
50%
Ne foglalkozz más véleményével. A te(ti) életed. Hallgasd meg a tanácsot, de ne az okoskodást és ha nem tetszik akkor nem kell megfogadni azt sem.
2015. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hallottam, még kismamaként is.

Mostanában is hallottam mikor mentünk le az orvoshoz.

Viszonylag fiatalabbnak nézek ki a koromnál, gyanítom ezért.

2015. szept. 12. 11:36
 9/37 A kérdező kommentje:

Persze elengedi az ember a füle mellett ezeket, hiszen nem ismernek, nem tudják hogy nem a semmire szültem.

Viszont lassan kezdem úgy érezni, hogy micsoda égbekiáltó bűn ennyi idősen gyereket vállalni.

2015. szept. 12. 11:38
 10/37 anonim ***** válasza:
71%
Nem nagyon gondolkodtam meg ezen de talan abban van valami, hogy manapsag nehez munkahoz jutni palyakezdokent (is), egyre tobb fiatal huszoneves ameddig tud a szulokkel marad, nincs penze alberletre, nincs szinte jovedelme, stb. Ha egy ilyen fiatal meg magat sem tudja eltartani, egy gyerekrol plane nem tudna gondoskodni. Nana, hogy igy ha valaki meglat egy fiatalt kisgyerekkel az elso ami eszebe jut, hogy biztos nem tud rola gondoskodni es nyomorban elnek vagy meg a szulok nyakan. Ez altalanositas persze, de a kerdes is altalanositason alapszik.
2015. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!