Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fiatalon vagy...

Szerintetek fiatalon vagy éretebben 30 vagy afölött jobb babát vállalni? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt egyéne válogatja, meg ki mikor ér meg rá és lesz anyagilag is olyan szinten. Tudom, hogy mindkettőnek megvan az előnye, hátránya. Valaki azt mondja jobb 30 körül vagy afölött, mert addigra éretebb az ember és a gyereknek is jobb, mert a fiatal szülők méd sok mindent rágagynak, nem úgy nevelik. Van aki pedig azt mondja, hogy bánja már, hogy nem előbb szült.


Mi a ti véleményetek és a tapasztalatotok?


2015. okt. 12. 17:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*afelett
2015. okt. 12. 17:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már meg is valaszoltad a kérdést, vkinek így, vkinek úgy.

Én ismerek 40 felett szülő nőt, akinek most már 18 éves a fia, anyám engem 23 évesen szült, mind a ketten normális emberek lettünk. Erre nincs más válasz, csak az, hogy mki ahogy neki jólesik és lehetősége van, akkor vállaljon. Azért akik felnőtt korukra hülyék lesznek, alkeszok vagy munkakerulok, egyáltalán nem amiatt, mert az anyja 22 volt vagy 42 amikor szülte.

2015. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak saját magamból tudok kiindulni. Nekem 31 évesen született a fiam és így jó. Előbb nem is akartam, más dolgok voltak fontosak (egyetem, diploma, párkeresés, esküvő, munka). De ez tényleg mindenkinél más, van akinek már 25 évesen eljön az idő, mikor vágyik is rá és a feltételek is megvannak. Az pedig, hogy milyen szülő lesz valaki, nem igazán a kortól függ szerintem (persze itt nem a 17 évesen szülőkre gondolok).
2015. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
ém 28 évesen vállaltam mert akkor volt rá meg minden körülmény. Én úgy gondolom, ha egyébként minden feltétel adott volna, egyetem után, még karrier előtt volna a legideálisabb, kb. 23-24 évesen..minél több időt tölthetsz ebben az életben a családoddal, annál jobb. ezért nem értek azzal egyet, hogy karriert kell csinálni gyerek előtt. persze azzal sem, aki a semmire vállal gyereket. De ha már a férj dolgozott 2-3 évet, és van szülői segítség, akkor én azt kihasználnám és szülnék 23-24 évesen. Olyasmi hogy még ki kell élni magunkat számomra nem lehet akadály, nem mehet a jövőbeni, családommal eltöltött idő rovására. Nekünk volt szülői segítség, 28 évesen jutottunk hozzá, így amint lehetett - 28 évesen - megszültem az első babám, karrier még várat magára, de tanulok a gyerek mellett, képzem magam.
2015. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" De ha már a férj dolgozott 2-3 évet, és van szülői segítség, akkor én azt kihasználnám és szülnék 23-24 évesen."


Erre nem mernék alapozni, mert a férjjel bármi történhet és akkor csupasz sejhajjal a gyerekkel...

Pont ma volt itt egy kérdés, hogy 7 hónapos terhesen bukott a kapcsolat, a nőnek se munkája, se pénze. Na, ő ráfaragott, hogy a férfira támaszkodott teljes mértékben.


Amíg a nőnek nincs legalább 1-2 év értékelhető munkaviszonya, addig nem túl jó ötlet a szülés.

2015. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagyok. Nem sokkal ezelőttig még mindenképp úgy gondoltam, hogy max 25 évesen szülni szeretnék. Most már egyáltalán nem így gondolom, 30 éves korom körül tervezek gyereket vállalni. Most élvezem ami van, dolgozom, utazok, mászkálok, bulizok, szeretem ezt a kötetlenséget. Anyám pl. 20 évesen szült engem és eleinte tök jó volt, meg mindenki irigyelte, hogy fiatal anyám van, de aztán 8 éves korom körül elkezdett karriert építeni és alig láttam. De van előttem jó példa is fiatalon szülő anyukára. Tényleg embere válogatja. :)
2015. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

5: a férjel 45 évesen is történhet valami és akkor ihaj csuhaj....tény, férfi a főkereső, és amíg ennyi a gyes és a gyed maximalizálva van, addig bármi is történik a férjel, bármikor, a nő szarban lesz. Na de most őszintén...mi jobb...egész életedben rettegni és lemaradni a gyerekkel töltött évekről, vagy szülni egyet és hinni, hogy a kapcsolatotok örökéletű, és az egészségetek nem romlik meg annyira hogy tragédia történjen?

ha úgy vesszük, nincs megfelelő időpont mert bárki bármikor elpatkolhat...szerintem emiatt nem érdemes lemondani a gyerekről. De ahol nem biztos a kapcsolat, nem stabil, ott persze ne vállaljon senki gyermeket.

2015. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
azért írtam amúgy a 23-24 évet, mert ha 3 év az egyetem (tételezzük fel annyi) akkor dolgozott a nő is 1-2 évet, nyilván ez alapfeltétel, a 365 nap nélkül senki ne menjen szülni!! Igaz, ezt nem írtam le, de alapnak vettem, mert úgy gondolom, attól hogy a karrier várat magára, munkatapasztalatot kell szerezni.
2015. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen szültem, stabil hosszú kapcsolatba.

Szerintem nagyon jókor, mert megalapoztuk a jövőnket, megvolt már a ház, kocsik, megtakarítás, munkaviszonyok.

Viszont egyáltalán nem mondhatom magam "öreg" anyának.

Szóval szerintem 25-30 között ideális, de természetesen egyénileg eltérhet.

2015. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Én nem jártam egyetemre, mert bár mehettem volna, az eszem meg lett volna hozzá, de inkább érettségiztem, tanultam szakmát és 19 évesen kezdtem el dolgozni. 21 évesen férjhez mentem, 23 évesen szültem. Mikor a kisfiunk 4 éves volt, akkor találtam meg álmaim munkahelyét, amit nagyon szeretek, mi több, imádok. Mindketten dolgozunk a párommal, szóval mindenünk megvan, amire szükségünk van. Több gyereket nem tervezünk.

Szóval nekünk ez így volt a lehető legideálisabb, én nem bántam meg, hogy fiatalon szültem.

2015. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!