Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha én 2009. márciusára várom...

Ha én 2009. márciusára várom a babámat, de már 2008. novemberétől táppénzre mennék, akkor a Gyed és Tgyás összegének kiszámításakor a táppénzemet vennék-e alapul arra a kb.3,5 hónapra, vagy a rendes havi járandóságomat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

szió, gratula! én is marciusban fogok szulni :D

ugye tudod, hogy a torveny 24 het szulesi szabadsagot tesz lehetove, amibol az utolso 4 hetet mindenkeppen az utolso honapban kell kivenni.

és en ugy tudom,hogy a rendes havi jarandosagod az alap.

2008. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy a 4 hét szülési szabadságot nem kell feltétlenül a baba születése előtt kivenni, én sem így tettem (mivel iskolában tanítok, és a kislányom áprilisban tölti majd a két évet, így akkor veszem ki azt a 4 hetet, és így az egész tanévet kihagyhatom - ez persze még csak a jövő).

A munkahelyeden kérdezz rá pontosan, mert nem mindenhol hajlandók rugalmasan kezelni a dolgot, a törvény szerint viszont bármikor rendelkezhetsz felette. A Tgyás és a Gyed kiszámításánál a gyermek születési évét megelőző évben az egy napra eső átlag keresetedet veszik alapul (esetedben 2008.). Így csak 2 hónap lesz ebből táppénz, a többi rendes fizu. Egyébként nekem a Tgyás több, mint a fizetésem volt, mivel nem vonnak belőle egészségbiztosítást, szja-t stb.

A Magyar Államkincstár honlapján részletes tájékoztató is van erről, ha érdekel. [link]

2008. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben végigdolgoznám az évet, mert a TGYÁS kiszámításához az utosó teljes évi jövedelem számít.

Mivel 2009-ben szülsz, ezért a 2008-as jövedelem számít.

Üdv:33 hetes kismami

2008. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!