Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet választanátok az...

Melyik nevet választanátok az öcsinek Dániel, Sára nevű testvérek mellé? Ádám, Barnabás, Dávid, Sámuel. Esetleg más ötlet?

Figyelt kérdés
Jön a kistestvér, de sajnos az egyetlen számunkra egyértelmű fiúnevet már kilőttük az előző körben. A vezetéknév viszonylag ritka, ezért számunkra nem lényeges a különleges vagy ritka keresztnév, vagy hogy melyiket hányan adják, ismerjük a statisztikát. :-) A fentiekre szűkítettük le végül a kört, de nagyon nehezen megy a döntés, gondoltam, "megszondáztatom" független értékelőkkel. :-) A vezetéknév: Ba.i..a, amiben benne van a kezdő-és utolsó hang, valamint a magánhangzók.

2015. nov. 3. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ádámot adnám
2015. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Az Ádámot és Barnabást mondtam volna. De így, hogy írtad a vezetéknevet, a Barnabást inkább nem. A Dávidot a Dániel miatt nem. A Sámuel meg nem tettszik.


Szóval az én javaslatom Ádám

(nagyon jó névválasztások, gratula!)

2015. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Egyik név jobb mint a másik a Sámuel különösen jó.
2015. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Barnabásra szavazok ha nem hangzik furán a vezetéknévvel
2015. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a bibliai neveket preferáltuk :) Dávid, Dániel, Benjámin nálunk a három fiú. De tetszik az Ádám is.
2015. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is az Ádámot javasolnám, amúgy a Barnabás és a Dávid is szép, de a vezetéknévhez az Ádám megy a legjobban, és amúgy mi is ezt a nevet választottuk, úgyhogy elfogult is vagyok:)
2015. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép név az Ádám, de adhatnátok a Benjamint is, ha tetszik, hiszen úgyis ő lesz a (leg)fiatalabb fiú.

De ez csak akkor jó, ha nem zavar Benneteket, hogy a vezeték- és keresztnév ugyanazzal a betűvel kezdődik.

Boldog babavárást! :)

2015. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolóknak! Még rágódunk rajta, de a végeredményt megírom majd!


5. válaszolónak: a Benjámin bennem is felmerült, mert a jelentése is olyan szép, meg (nagy valószínűséggel) utolsó, legifjabb fiútestvérnek is olyan találó. De férjemnek nem jött be...A másik kettőt meg mindig is szerettem.

2015. nov. 3. 12:49
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az Ádám lenne a legjobb választás szerintem.
2015. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Látom, az Ádám kapta eddig a legtöbb szavazatot. Vele kapcsolatban azon filozofáltunk, hogy vajon az a-ra végződő vezetéknév hogy cseng az á-val kezdődő keresztnévvel? Tudom, a-a párosítás nem lenne szerencsés, az a betűs neveket ezért el is vetettük. De az á-t már azért máshogy képezzük, így nem folyik össze a név...Ti hogy látjátok?
2015. nov. 3. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!