Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt csak személy szerint én...

Ezt csak személy szerint én kapom, vagy ez a norma, hogy ahogy a dokik, úgy az intézmények is keresztbe tesznek az anyáknak?

Figyelt kérdés

a dokikról:

- gyermekem farokcsontjánál eltérés van, a házi doki annyit mondott és nem többet, hogy igen, látja, de nem kell vele foglalkozni. vajon melyik anya az, aki ennyitől megnyugszik....? később nem tom hány hósan, véletlenül ejtette el a kórházban egy ápoló(ahol másmiatt voltunk)hogy úgy forrt ösze a farokcsont, hogy van rajta egy plusz bőr, és nem kell megijedni, nem fog látszani, stb.

- orvost váltottunk(több okból is)

de a másik dokitól is ilyen elbagatellizálásokat kapok...amiért most 1,5 évesen derült csak ki, hogy mitől ferde a gyerekem nyaka és igenis kezelni kell és a gerinc, csigolyarendellenességeket már újszülötten sem ártott volna kiszűrni....!


a bölcsöde:

ivel nincs munkám(plusz egyedülálló vagyok), így gyed alatt nem engedte a bölcsi a gyereket, hogy járjon, addig nem tudtam így semmilyen munkát elvállalni különben beszoktatni nem tudtam volna. most gyes alatt, hogy végre beveszik a szabályok szerint munka nélkül is, és beszoktatás után így végre van lehetőségem dolgozni menni, még így se akarják bevenni! normálisak?? szeptembertől már egy "nagycsomó" anyuka szoktat, aki után lettünk sorolva és akiknek párja is van...., és még így is hátrább sorolnának. felőlük éhen is halhatunk(gyt-t nem kapok, és évek kérdése hogy fogok e egyáltalán)



szóval most én nem vagyok eléggé egy meggyőző anyuka, vagy fogadjam el, hogy ilyen az élet gyerekkel??


2015. nov. 9. 16:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért az nem igazán hihető, hogy két orvos se látja a problémát, de mindegy. Visszamenőleg teljesen értelmetlen mergelodni, mert sehova se vezet. Láthatóan nem egy művelt nő a kérdező, nincs tisztában semmivel, amolyan mindenki hulye csak én vagyok az okos típusú embernek tunik, nyilván ennek megfelelően állnak hozzá
2015. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

ezt a sértegetéseket, ami itt megy...

igen, már pár hónapos kora óta gyógytornáztatni kellett volna és egyik orvos se foglalkozott vele, ez jelent 2 háziorvost, egy neurológust, egy ortopédust és egy dévényest is!!!!

egyedül a dévényes mondta, hogy ne is várjam, hogy foglalkozni fognak vele, mert ez nem betegség(tekintve hogy minden 2. ember gerincferdült)de ő se vállalta a kezelést, amin maga az alapítvány ki van akadva hogy miért nem...


én úgy érzem, hogy

1. veszélyeztetik a gyerek egészségét(ferde nyakból C tartás lett, amiből gerincferdülés, derék és csípőproblémák is esélyesek felnőve.

2. a bölcsöde pedig hátráltat abban, hogy dolgozhassak, így a megélhetés kerül veszélybe.


erre itt kapom a savazást!


lehet más nyugodtan ül akkor, ha látja, hogy a gyerekével baj van és a dokik legyintenek rá, csak az nem én vagyok.

2015. nov. 11. 08:54
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Tehát 5 szakember közül mind hülye, ugye. Értem. Biztos így van.

A bölcsőde nem kötelező. Az egy plusz szolgáltatás. Nem jár, max igénybe lehet venni, ha van férőhely. Elméletileg a szülők dolga lenne a gyerek ellátása és gondozása, amíg a tankoteles kört el nem éri a gyerek, ez ugye most 3 év. Ezért (is) találtak ki a gyest. A bölcsőde nem kiszurasbol nem veszi fel a gyerekedet, hanem mert nincs hely. A többi anyuka, akinek párja van, valószínűleg dolgozik, ugyanis a törvény szerint ők előnyt élveznek.

2015. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

pont, hogy az egyedülállóknak jár előny...

és nem hülyéztem le egy orvost sem.


de akkor sem tartom normálisnak azt hogy hónapok óta be se veszik és nem is kezelik a gyereket.

2015. nov. 11. 14:09
 15/16 anonim ***** válasza:

Nos, miután azt állítottad, egyik szakember se foglalkozott vele, ez egyértelműen azt jelenti, hogy szerinted nem értenek a szakmajukhoz, vagy nemtorodomok, ergo, hülyék.

Az egyedülállósag önmagában nem jogosít fel kivaltsagokra, úgyhogy tévedsz.

2015. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

a bölcsöde adta felvételi papiron áll, hogy egyedülállőkat előre kell venni, de ha nagyon akarod megkeresem talán hivatkoznak is törvényre.


az, hogy azt állítom, a dokik nem foglalkoznak a gyerekkel, azzal én nem a szakmai hozzáértésüket kérdőjelezem meg, hanem szimplán annyit tennék mellé, hogy megtehetik, hogy ne foglalkozzanak vele, elvégre, a gerincferdülés mondhatni népbetegség és alapból sem foglalkoznak vele, max iskolákban van gyógytesi és ezzel ki is merült egy ember kezelése. az, hogy púpos emberek, kerekesszékesek és botra támaszkodó emberek lesznek, vagy fél lábukon emelt talpú cipőt hordanak meg sorolhatnám, senkit nem érdekel. még akkor se ha egy csecsemőről van szó akinél könnyedén elejét lehetne venni pedig az egésznek.


és nem gondoltam hogy az anyaságnak ilyen oldala is lesz, hogy egy anya(ha az orvosokon múlik csak) tehetetlenül nézze végig az egész folyamatát ennek a saját gyermekén. én nem fogom és addig megyek, amíg rendben nem lesz minden.

2015. nov. 11. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!