Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban "game-over" a gyermekv...

Valóban "game-over" a gyermekvállalás egy férfinak?

Figyelt kérdés
Kispapák, ti hogy élitek, éltétek meg azt, hogy apukák lesztek, vagy lettetek? Könnyedén, nehezen? Legszívesebben kihátráltatok-e volna, vagy sem? Fel kell adni mindent, és nincs semmi, csak a gyerek, vagy van élet a gyerek után is? Kíváncsi vagyok a megélt tapasztalatokra. Nők is nyugodtan, hogyan élte meg férjetek, párotok a folyamatot?

2015. nov. 10. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne game over?

Én sose értettem azokat a párokat, akik akár házasság, akár gyerekvállalás után mindenről lemondanak, mint pl. hobbi, sport, barátok.

És sok mindent lehet gyerekkel is csinálni.

Szerintem akkor lehetnek gondok, ha nem is igazán akarják a gyereket, vagy egymásban sem biztosak igazán, csak bizonyos kényszer miatt vannak együtt, vagy nem gondolják végig, hogy mi változhat és azt hogyan kell megoldani.

Nyilván a terhesség és az újszülött babás időszak nagyon speciális, de ezt tudni kell kezeli a férjnek és a feleségnek is.

2015. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
a ferjem kivonja magat a nehezebol, de ha kernem, barmiben segitene. viszont en tudom milyen suly van a vallan nap mint nap, ezert semmit sem eroltetek a gyerekkel kapcsolatban. sem azt hogy jatszon vele sem azt hogy o pelenkazza, keljen hozza ejjel stb. sot heti egyszer kimenot is kap. o tehat egyaltalan nem is eli meg game overnek :) hanem egy pici csodanak
2015. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hozzáállás kérdése, hogy ki hogyan éli meg. Van aki nem is akar gyereket, csak belemegy, hogy az asszony ne nyúzza tovább; de van aki meg készül az apaszerepre és várja, hogy azzá válhasson. Ahány ember, annyi féle gondolkodásmód. Van olyan, akit nem akadályoz a gyerek abban, hogy magával foglalkozzon, mert összehangolja a kettőt vagy nem foglalkozik a gyerekkel egyszerűen(merthogy az anyja úgyis kénytelen).
2015. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány hetet leszámítva egyikünk se volt "megbilincselve". De akkor meg sodródtunk, fel se tűnt.


Mondjuk a férjem gyerekcentrikus típus, pár munkahelye gyerekekhez kötődött és az utcán is tapadnak rá a gyerekek. Illetve neki ez már a második gyerek, így ő volt kettőnk közül a tapasztaltabb. Első pelenkázásnál én álltam, hogy oké, mutasd meg, mielőtt a fejére csomagolom, szintúgy az első néhány fürdetésnél is épphogy nem jegyzeteltem mellette.

2015. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Az én férjem nagyon szerette volna, hogy gyerekünk legyen már, boldog volt, mikor terhes lettem, nagyon várta a kislányunkat. Most már 4 hónapos a hölgyemény, és azt kell mondjam, le a kalappal a férjem előtt, nagyon jó apa. Jó nézni őket, olyan szeretettel nézi a kislányunkat, játszik vele, fürdeti, pelenkázza, bármit nagyon szívesen, önként és dalolva megcsinál, egyáltalán nem érzi tehernek. Egyedül etetni nem eteti, de csak azért, mert szopik a pici.

Hozzátartozik viszont, hogy én nem hisztiztem végig a terhességet "hormonok" címszóval, teljesen normális voltam akkor is, meg a gyermekágyas időszakban is. A férjem régóta zenél, 2 zenekarban is játszik, heti 2 este a próbáké a zenekarokkal, ilyenkor próba után beül még valahová a haverokkal, ezzel nekem semmi bajom, tulajdonképpen tökmindegy, hogy 10-kor vagy éjfélkor jön haza, a gyerek már úgyis alszik. Ilyenkor én is magammal foglalkozom.

Ő így egyáltalán nem "game over"-nek éli meg, nagyon sokszor mondja, hogy olyan boldog, mióta megszületett a pici, hogy el se tudta képzelni, hogy van ilyen. De szerintem ehhez az is nagyon kellett, hogy szívből akarja a babát, meg az is, hogy én se hisztizzek és cseszegessem folyton.

2015. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez hülyeség.Az első pár hét volt csak olyan ,hogy a férjemet állandóan ugráltattam ,én meg minden percem a gyerekkel töltöttem.Most fél éves már ,bárhova el lehet vele menni (na jó ,kocsmába nyilván nem) ,a mamára is lehet hagyni.Ha ilyesmi megfordul a fejedbe ,még nem vagy érett egy gyerekre.
2015. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
miert is lettem lepontozva? mert nem ugyanugy gondolkodom mibt Te kedves lepontozo? valoban ez volna a hasznos gomb celja? 2-es
2015. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én úgymond csak közvéleménykutatok, mert kíváncsi voltam. :)


Szerintem sokan menet közben érnek meg a feladatra. Vagy pont a folyamat közben (gyermek nevelés) nőnek fel hirtelen. Biztos van olyan, aki úgymond éretlenül megy bele a gyerekvállalásba, de útközben felnő.


Mert bár kitolódott a gyerekvállalások életkora, 30+, 40+, de azért még mindig vannak jó páran, akik épp hogy 20 évesek lettek, de babát várnak. Korban, élettapasztalatban biztos éretlenebbek az idősebbekhez képest, de most mit tudnak csinálni. Fel kell nőniük.

2015. nov. 10. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
egy igazi férfinak ez pont a játék kezdete..
2015. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!