Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha autista a testvérem akkor...

Ha autista a testvérem akkor mennyi az esélye annak hogy az én gyerekem is az lesz?

Figyelt kérdés
Van egy öcsém aki 3 évvel fiatalabb nálam és autista. Nagyobb az esélye hogy az én gyerekem is az lesz mint ha nem lenne autista a testvérem?

2015. nov. 12. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Tudtommal az autizmus nem öröklődik. Nem genetikai megbetegedés, hanem agyi funkcionális zavar
2015. nov. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Az én tudtommal pedig az autizmus esetén van családi halmozódás, bár a pontos genetikai háttere nem tisztázott, de a hajlam rá öröklődik.

Tehát mindenképpen nagyobb az esélye, hogy a gyerekednél is előfordul, ha már van a családban.

2015. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek a másodikkal.
2015. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nalunk apukamnak 1 testvere autista es ketto pedig sulyosan beszedhibas. Apukam is beszedhibas. Mi 3-an vagyunk testverek, teljesen egeszsegesek. A gyerekeink is azok. En is nagyon feltem, es ezert gondoltam leirom, hatha kicsit megnyugtat. Egyebkent van eselye hogy autista lesz, ahogy annak is, hogy nem. Es egeszseges embernek, egeszseges felmenokkel, testverekkel is szulethet autista gyermeke.
2015. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Mivel az autizmus egy genetikai eredetű neurológiai rendellenesség, ezért az öröklődésnek is van szerepe.

[link]

2015. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
nekem is van egy fiatalabb lánytestvérem aki autista. Családban, felmenőim között senki se volt auti. Én nem akarok gyereket. félek h öröklődik
2016. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb mint másoknál.
2017. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

szerintem ez is pont olyan genetikai hiba, mint bármelyik, ha az egyik szülő hordozza és a másik nem, akkor pl. lánygyerek esetén kisebb a kockázat.

(férfi xy, nő xx, lánygyerek xx - kap egyiktől másiktól is x-et, és az egészséges dominál. nem véletlen fiúknál gyakoribb ez a dolog...)

szóval ha gyereket vállalnál, mindenképpen genetikus orvossal kell előbb konzultálni.... mert nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ezeknél a lombikprogramoknál már a gyerek nemét simán lehet választani, de ki tudja, még mit nem tudnak szelektálni...

ne aggódj előre, szakembert keressél, ha aktuális a dolog, a mai orvostudomány sok mindenre képes :)


amúgy a tények alapján valószínűleg nagyobb az esélye.

de mondom, emiatt nem kell elkeseredni, sok minden befolyásolja, sok mindenki befolyásolhatja... :)

2017. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!