Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elveszett a babám TAJ kártyája...

Elveszett a babám TAJ kártyája, igényelhető elektronikusan?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem. Elektronikusan ügyfélkapun lehetne igényelni, de gondolom a babádnak nincs. Sőt, úgy tudom, hogy TAJ kártyát egyáltalán nem lehet ügyfélkapun keresztül igényelni.

Tehát, be kell menni egy fővárosi v. megyei kormányhivatalhoz (OEP-hez) és ott tudod megigényelni. Az igénylő papírt ki kell tölteni, ezt ki is nyomtathatod otthon, majd be kell fizetni 3 ezer Ft-ot. Gyerekeknek nem tudom, lehet ingyen van a pótlás, de alapesetben 3 ezer Ft. Én befizettem a 3 ezret és a nő ki is állította ott helyben. Megyei kirendeltségen voltam.

2015. nov. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
[link] %C3%A9s hol ig%C3%A9nyelhet TAJ k%C3%A1rty%C3%A1t?
2015. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
neki nincs ügyfélkapuja nyilván, de nekem van...2, idáig én is eljutottam, köszi.
2015. nov. 14. 12:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyereknek sincs ingyen a pótlás, én sajnos már a harmadikat csináltatom a fiamnak, mert vagyok ennyire ügyes... :S
2015. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nincs ingyen, de én arra lennék kíváncsi, hogy elektronikusan benyújtható e a nyomtatvány..
2015. nov. 14. 13:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, írtam, hogy nem. Ha idáig eljutottál, akkor miért nem érted.

Gondolom idáig is eljutottál: [link] itt nem szerepel a TAJ kártya igénylés, tehát nem lehet elektronikusan, sajnos be kell menj OEP-hez. Ennél nyilvánvalóbban nem tudom már leírni.

2015. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen, eljutottam, és én is így értelmeztem, de ettől függetlenül gondoltam megkérdezem, ugyanis néhány helyen (a pénzbeni ellátások igénylésénél) láttam olyan régi információkat - konkrétan olyan nyomtatvány iránti igényt, amely már nem is létező munkáltatói irat - amikből arra következtettem, hogy az OEP honlapja legalább egy éve nem frissült. Gondoltam, hátha valaki mostanában futott bele ebbe, és esetleg van infója. köszönöm a választ.
2015. nov. 14. 13:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Én kb 2 hónapja kértem.

Borítékba tettem mindent, még az átutalási bizonylatot is, aztán vártam. Kb 3 hét alatt jött meg postán.


Viszont van lehetőség a gyerekednek is ügyfélkaput csinálnod, és akkor azon kérhetsz.

2015. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ja tehát azt lehet hogy postázod, átutalási bizonylattal együtt?
2015. nov. 14. 17:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen. Az Oep honlapján néztem meg, mi kell az igényléshez, és ajánlott levélben feladtam.

Majd postán küldték ki a kártyát.

2015. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!