Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes pelenkatartó kukát...

Érdemes pelenkatartó kukát venni, vagy ha nem, akkor ebben az esetben milyet érdemes?

Figyelt kérdés

Albérletről van szó, ahol több lakáshoz tartozik egy elég kisméretű kuka, amit két hetente visznek el, nem tehetem meg, hogy naponta kihordom a pelenkát, mert nagyon gyorsan megtelne, és a többi lakónak nem maradna benne hely (ahol lakunk, szelektíven gyűjtjük a szemetet). A pelenka kidobását úgy tudjuk majd megoldani, hogy egy nagy, vagy két kisebb szemeteszacskóban kitesszük aznap, amikor jönnek a szemétért, de ez akkoris azt jelenti, hogy 2 hétig tárolnunk kell a lakásban, a lépcsőházba nem tehetjük ki az ajtó mellé, mert zárt a tér. Máshova nincs lehetőség elvinni, és nem is dobnánk más kukájába, így ilyet kérlek ne is javasoljatok.


Van egy ajtóval zárható kamránk, oda kellene vennünk egy szemetest, de nem tudjuk, hogy méretben mekkorát lenne érdemes. Van-e értelme ilyen esetben pelenkatartó kukának, ha igen, milyet érdemes venni? Vagy egy sima szemetes is teljesen megfelel? Műanyag, vagy fém? Hány literes?


Előre is köszönöm a válaszokat.



#méret #kuka #szemetes #pelenkatartó
2015. nov. 25. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéthetente viszik csak el a pelenkát, akkor a sima kuka nem elég. Nagyon büdös tud lenni a kakis pelenka. Az egyik megoldás, hogy vesztek egy pelenkakukát, ennek az a hátránya, hogy a belevaló zsák általában elég drága szokott lenni. A másik megoldás, hogy vesztek pelenkatároló szagosított zacskót (Tescóban és Rossmannban lehet kapni), és abban teszitek sima kukába. A méretet nem tudom, egy újszülöttnél napi 6-8 pelenkával kell számolni, gyerekfüggő, nálunk volt hogy 10 is fogyott naponta.
2015. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pelenkatartó kukába sem fér bele két heti adag.
2015. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyon bejött. Kb napi 10-12 kakis pelus volt, szerintem kb 2-3 hétig teljesen szagmentesen tàrolta a pelenkakuka a hasznàlt pelusokat. Összesen 1 utàntöltőt vettem ,egyet pedig adtak hozzà. Ez elég is volt kb 4-5 hónapos koràig,utàna màr nem volt ilyen mennyiségű kakis pelus.

Szerintem nektek is tök jó lenne.

2015. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem egy anyatejes baba kakija egyáltalán nem büdös, amíg nincs hozzátáplálva a gyerek. Egy hétig volt hogy sima kukában gyűlt nálunk a fürdőszobában. Tehát ez kb. fél évet jelent. Amikor megeszi az első szilárd kajákat, érezhetően változik a széklet szaga. Viszont szilárdabb is lesz az állaga, így én mindig bedobtam a pelusból a wc-be a nagyját, a maradék már nem bűzölgött annyira.

Én a helyedben először sima zacsiban gyűjteném, és csak akkor költenék drága kukákra, ha elviselhetetlennek ítélitek meg.

Egyébként még olyat is csináltam néha, hogy ha nagyon büdös volt, akkor egy külön pici nejlon zacskóba becsavartam azt az egy pelust és úgy dobtam a kukába.

(Épp tegnap óta kakil a legkisebb gyerekem is wc-be, úgyhogy ez a fejezet nálunk most lezárva. :)

2015. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, két hét alatt rózsavízben áztatva is k.vabüdös lenne. Talán nem kéthetente kellene elvinni a szemetet. Nem tárolhatjátok a lakásban két hétig. Azért van a kuka, azért fizetitek a szemétdíjat, hogy a szemetetek ott legyen. Ha valakinek nem tetszik, akkor a közös képviselő intézkedik, hogy nagyobb kukát vegyenek vagy sűrűbben vigyék el. Amúgy nekünk az IKEA szettje vált be, amit a pelenkázó szélére lehet rakni, pont akkora, ogy minden nap megtelik.
2015. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, ötleteket! Sajos úgy van kialakítva a hely, hogy nincs több hely másik, vagy nagyobb kukának, és még ha lenne is, 3 lakás tartozik 1 kukához, ha miattunk új kukát kell kérniük, akkor az akkora többletköltség a szemétszállítási díj miatt, hogy beépülne az albérleti díjunkba (nem Magyarországon élünk), és nem akarunk plusz 90 eurót fizetni ezért havonta, ha olcsóbban is megoldhatjuk erre az időre. A szemétszállítási idő pedig itt ennyi, azzal sem tudunk mit csinálni. Több zacskóban tudjuk tárolni, betéve a kamrába, 2 hetente kitéve.


Akik szemetest ajánlottak, konkrétan melyik típust/márkát? Az ikeásnál erre: [link] vagy erre: [link] gondoltál?

2015. nov. 25. 19:53
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

5-ös vagyok, én ezt: [link]


de ezt ki kell vinni minden nap.

2015. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mosható pelusozzatok. azt nem kell kidobni, mert kimoshatod minden nap/kétnaponta.
2015. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

En is kulfoldon elek, itt is kethetente viszik a kukat.


En ugy oldom meg, hogy egesz nap osszegyujtom egy tescos szatyorba , es setakor kidobom az utcan egy utcai kukaba.

2015. nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hóóó, a mosható pelus nagyon jó ötlet!
2015. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!