Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy változtassak...

Mit tegyek, hogy változtassak a hozzáállásomon és majd egyszer jó szülő legyek? Nektek változott a gyerekekkel való kapcsolatotok, mióta szülők lettetek? Részletek lent

Figyelt kérdés

A csecsemőktől kezdve a 6-7 évesekig nagyon jól kijövök. Nem zavar, ha hosszasan hisztiznek vagy állandóan rajtam csüngnek; néha napokon át is előfordult és nem vesztettem el a türelmem.


Viszont megijeszt, hogy a nagyobb korosztállyal nem így van. Pár hónapja kezdtem ezt észrevenni magamon.


Van pár ismerősöm, akiknek vannak 10 illetve 12 éves gyermekeik. Néha összejövünk és a gyerekek ahelyett, hogy egymással játszanának, mind rám szállnak. És a furábbnál furább kérdéseikkel nyaggatnak vagy magyaráznak levegővétel nélkül hadarva, miközben minden mondatuk egy teljesen más témával kapcsolatos és így az egész monológjuk összefüggéstelen. Egyszerűen nem bírom elviselni, ráadásul vagy egy 10 órás munkahelyi műszak után rohannak le vagy a szabadnapomon, amikor 40-50 óra után szeretnék egy kis nyugalmat és órákon át az aurámba másznak, akármerre megyek, jönnek utánam, ha célzok rá, hogy idegesîtenek és egyedül lennék csak nevetnek és folytatják és mivel fájdalmat se akarok okozni, ezért csak lenyelem az egészet és mosolygok, érdeklődést kifejezve. Alapjáraton szeretettel gondolok rájuk és sokszor meg tudnak hatni, de sokszor a falra mászok tőlük és félek, mert ez a viselkedés természetes egy ilyen korú gyereknél és mi lesz, ha az én gyerekemtől is a falra mászok majd?


Van egy ismerősöm, akinek van egy 14 éves lánya, aki kitalálta, hogy én vagyok a legjobb barátnője és feljárkál hozzám heti többször munka után és nem bírom kitenni a lakásból, pedig sokszor érzem úgy, hogy a pulóverénél fogva ragadnám meg és kidobnám. Az ismerősöm meg a felesége pedig nem tesznek semmit, néha finoman megdorgálják, de amúgy engem teremtenek le, ha panaszkodok, hiszen szegény lánynak gondjai vannak és csak magamnal törődök. Mi lesz, ha az én gyerekemnek lesz valami gondja és nem fogom tudni megfelelően kezelni a szituációt és nem nyújtok neki kellő törődést az egoizmusom miatt?


És végezetül, amikor a villamoson vagyok, meg tudnám folytani a tinik többségét, akik nyihognak, sületlenségekről hangosan beszélnek és miközben hallgatják a zajukat, éneklik is, pedig nagyon nem érdekel milyen dalt hallgatnak éppen vagy hangosan veszekednek, sírnak vagy drámáznak azon, hogy a párjuk, akikkel két napja jártak, dobta őket, a szüleik meg nem szeretik őket mert tegnap rájuk szóltak és ezért öngyilkosok lesznek... Mi lesz, ha az én gyerekem üres és értelmetlen panaszkodását se bírom majd elviselni és inkább nyersen visszaszólva próbálom majd felrázni? Mi lesz, ha nem leszek megértő és kárt tesz magában?


Nagyon félek! Szeretnék gyereket mindenképp és szeretném, ha jó sorsa lenne, amilyet minden gyerek érdemel. De mi lesz, ha nem leszek jó szülő és károkat okozok ezzel a gyermekem lelkivilágában?


Mi lehet a megoldás, hogy ne érezzek így a fent leírt dolgokban és olyan jó anya legyek majd egyszer, amilyet egy gyerek érdemelhet?


28/N



2015. nov. 27. 23:38
 1/6 anonim válasza:
42%

Szia!


Szerintem a saját gyerekedhez majd merőben máshogy fogsz viszonyulni. A mai tinik tényleg borzalmasan viselkednek, ezért nem csodálkozom, hogy te is kivagy tőlük. (én is ki lennék) Minden a nevelésen múlik. Ha nem úgy neveled, hogy egész nap hisztizzen apró-cseprő dolgok miatt, akkor nem lesz baj.

A kedves 14 éves lány szüleivel meg le kéne ülnöd beszélni, mert ez nem normális. Oké lenne, ha 2 hetente egyszer menne fel hozzád, de ez a majdnem mindennapos feljárkálás már túl ragaszkodó.


"Mi lesz, ha az én gyerekemnek lesz valami gondja és nem fogom tudni megfelelően kezelni a szituációt és nem nyújtok neki kellő törődést az egoizmusom miatt? " Itt is azt tudom mondani, hogy a saját gyerekedre egészen másképp fogsz figyelni, mint más gyerekére. Ne félj, észre fogod venni ha baja van (vagy jobbik esetben ő mondja el neked) és megfogjátok beszélni. :)

2015. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Talán arra kéne gondolnod amikor idegesítenek, hogy te is voltál kamasz és egy csomó felnőtt ugyanezt gondolta rólad. Az csak duma, hogy a 'mai fiatalok', régen is pontosan azt gondolták az akkori felnőttek, hogy az akkori fiatalok a legroszzabbak.
2015. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
A te gyereked téged fog utálni és majd keres magának egy olyan balekot, mint te most, aki csak mosolyog és bólogat minden hülyeségére. Ha ki akarod rakni a lakásodból azt a 14 évest, vagy elzavarni bármelyik másikat, akkor csak mondd nekik bármilyen témában, hogy tévednek, hibáztak, rosszul gondolják, hogy inkább a tanulásra koncentráljanak és ne hibáztassák a szüleiket... puff, rögtön te is ellenség leszel a szemükben, ennyi a titok 😂 Soha többet nem másznak majd rád, de addig, ameddig szövetségesként viselkedsz, addig ki fogják használni a megjátszott kedvességedet.
2015. nov. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnek nagyon szépen köszönöm a választ és, hogy a kérdésre vàlaszolt. Megnyugtató volt olvasni. Nem tudom miért pontoztak le, én adtam egy zöld pipát :)
2015. nov. 28. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasszal nem lenne semmi gond, ha nem menne át az ilyen "mai tinik így meg úgy", meg a "minden csak nevelés kérdése" maszlagba.


De abban igaza van, hogy a sajátodhoz tényleg máshogy fogsz viszonyulni. Hiszen azt írod, hogy amúgy szereted a gyerekeket. A sajátodat pláne szeretni fogod. Még akkor is, ha időnként az őrületbe kerget majd :) Nekem van egy nyolcéves fiam, néha én is a falat kaparom, amikor számomra teljesen érdektelen dolgokról beszél fél órákon keresztül, de ettől még szeretem, imádom, és hidd el, a sajátodban nagyobb korában is meg fogod találni azt, amitől ő a te csodálatos gyereked :) Lesz majd olyan tulajdonsága, ami miatt büszke leszel rá, ami miatt legszívesebben össze-vissza puszilgatnád, ha elviselné, de úgysem fogja, ezért maximum álmában lopakodsz be puszit nyomni az arcára.

És a sajátodat kamaszként is szeretni fogod, akkor is, ha idegesít, ha flegma, ha hülyeségeken nyihog, ha béna zenét hallgat, ha nyafog és hisztizik felesleges dolgokon. Ja, és ez NEM NEVELÉS KÉRDÉSE, egy kamasz ilyen. Ki kicsit, ki jobban, de ez életkori sajátosság. Része a személyiségfejlődésnek. Nagyobb baj lenne, ha nem lenne ilyen a gyereked. De túl azon, hogy az ideje jelentős részében undok lesz, a másik részében meg idegesítően vihorászik mindenen, megmarad a te gyerekednek, akivel - ha éppen olyanja van - jól el lehet beszélgetni, vagy aki gyönyörű rajzokat készít, vagy aki baromi jól focizik, vagy akiből ki sem nézted volna, hogy milyen kitartással tanul gitározni. Én dolgoztam tinikkel (szakiskolában voltam iskolai szociális munkás), és megtapasztaltam, hogy mindegyikük flegmasága, hányavetisége, "haggyámá' békén"-je mögött ott van valaki, aki igazából nagyon szeretné elmondani, hogy ki is ő valójában, miközben még ő maga sem jött rá igazán, és akit érdemes megismerni. Ha odafigyelsz rá, a sajátodat lesz is módod úgy ismerni, mint senki másnak, és akkor már nem csak egy idegesítő tini lesz a számodra :)


szintén 28/N

2015. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen köszönöm!
2015. nov. 28. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!