Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen témájú meséket...

Ti milyen témájú meséket szoktatok felolvasni a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

2,5 évesemet most az állatok érdeklik, úgyhogy főleg állatokkal kapcsolatosakat.

Azt olvastam, hogy oviban kezdődik a tündérhercegnős, balettos, királylányos időszak, ha majd az érdekli, azt olvasom,de ha épp a dinok lesznek a kedvencei, akkor meg olyat.

Igazából minden témában találhatóak igényes meg igénytelen mesekönyvek, a gyerek kedvenc témájából kell jókat választani, hogy megszeresse és érdekelje az olvasás.

2015. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen idős volt, amikor elkezdtél neki olvasni?
2015. nov. 28. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

én 2 évesen kezdtem olvasni a fiamnak. akkor a bogyó és babóca és az annapeti könyvek mentek nagyon. mindig azt kérte, szóval 3 éves koráig ritkán olvastam mást. aztán mindenevő lett, jött a bori, franklin, disney mesék, teszvesz könyvek...

most nagycsoportos, már nem azokat olvassuk amik érdeklik, hanem igyekszem változatosan, mindent szívesen meghallgat, így nagyon sok verset is olvasok neki meg képes enciklopédiákat hozok ki a könyvárból és nagyon sokat beszélgetünk róluk :)

2015. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legnagyobb gyerekemnek 9-10 hónapos kora körül kezdtem el olvasni, először rövid mondókás könyveket nézegettünk. A másik két gyerek így már születésétől kezdve hallott esti mesét. Most 6, 4 és 3 évesek, mindhármuknak olvasok egy-egy mesét lefekvéskor. A 3 évest Bogyó és Babóca, Boribon, Maszat érdekli. A 4 éves mostanában a Grimm mesékre kapott rá. A 6 évesnek pedig már komolyabbat szoktam, egyszerűbb ifjúsági regényt, most találtunk egy állatvédő kislányról szóló sorozatot, ami nagyon tetszik neki, szereti a természetet. Gyerekverseket is szoktam nekik olvasni, azokat is nagyon szeretik.
2015. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hány évesnek?

Mert amikor még pici volt, akkor főleg állatos meséket olvastam fel neki, pl. Kisvakondot, utána jöttek a hosszabb, fejezetekből álló mesék, de rövid fejezetekkel, egyszerű mondatokkal, na meg a Grimm mesék, de azt már ovis korban, középső- és nagycsoportban. Most már kisiskolás, a Grimm mesék most is mennek, meg az olyan meseregények, mint mondjuk a Csudálatos Mary, vagy a Micimackó (mármint az igazi, nem a Disney).

2015. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az iker lányaimnak (5 évesek), már egy ideje a Márti c. mesekönyveket olvasom. Rengetek fajta van belőle. Nagyon aranyos mesék. Havonta veszünk mindig 2 könyvet 1200-1400Ft/db körül mozog. Ha hamar végigérünk rajta akkor elővesszük a régi meséskönyveket, ami még régen az enyém volt. Főleg Grimm mesék.

Mikor kisebbek voltak nagyon szerették 365 mese a nagyitól c. könyvet.

2015. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!