Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan különítik el, hogy egy...

Hogyan különítik el, hogy egy adott sérülés bántalmazás vagy baleset révén került a gyerekre?

Figyelt kérdés

Mielőtt megszalad valaki fantáziája, nem, nem akarjuk verni a gyereket :)

Nem vagyok orvos, de érdekel a terület. Múltkor jött oltani a háziorvos és a másfél éves gyerek combján én is akkor vettem észre egy körömnyi kék foltot. Kérdeztem is tőle, hogy az hogy kerülhetett oda, mert nem emlékszem, hogy a combját megütötte volna.


Mondta, hogy semmi extra, biztos, hogy elesett, vagy valamilyen tárgy is a közelben volt (pl. motorral borult el) és az nyomta meg - és itt tette hozzá, hogy egy sérülésről ránézésre látják, hogy baleset vagy bántalmazás. Őt nem akartam feltartani, de fogalmam sincs, hogy ez a gyakorlatban hogy működhet. A gyereken van valahol egy zúzódás, akkor miből tudják, hogy rohangált és elesett, vagy valaki bántotta?


Vagy vannak korosztályos "típusos sérülések" és az alapján nézik?


De unokatesóm is hasonlót mesélt: az ő fia kisgyerekként tényleg képes volt bármin átesni, néha a saját lábában esett el. Tele volt kék-zöld foltokkal (gyakran láttam a kissrácot, tényleg egy óra alatt vagy ötször taknyolt el segítség nélkül a szobában). Egyszer más miatt kórházba került, levetkőztették, unokatesóm gondolta is magában, hogy na, tuti azt fogják hinni, hogy verik a gyereket.

El is kezdett szabadkozni, hogy kétballábas a gyerek és... mire félbeszakította az orvos ugyanazzal, hogy nyugodjon meg, ők látják, hogy baleset vagy bántalmazás nyoma.


2015. dec. 1. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

gondolom a helye, alakja, súlyossága nem mindegy a sérülésnek


pl egy kéz ki is rajzolódhat esetleg a nyakon fojtogatástól

vagy a karján, ha ráncigálták, vagy szája kirepedve és teljesen lila körülötte, szembedagadva, monoklis

még azt is tudják, ha hátba rógta valaki a gyereket (volt hogy kiesett az ablakon a gyerek, és a hátra miatt ítélték meg, hogy szándékosan rúgták ki, amit az elkövető(az apa)még a büntetés kiszabásánál is tagadott. nagy port kavart, tv-ben is benne volt.

2015. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kisgyereken előfordulnak két zöld foltok. A kisfiam múltkor egy nap alatt szerzett a szeme alá egy monoklit (szekrénysarok), és a homlokára egy púpot (ajtófélfa). Nem hiszem, hogy ezen egy gyerekorvos meglepődne. Viszont ha bántják a gyereket, akkor annak biztos vannak más tünetei is, pl. a gyerek viselkedésében. Mondjuk szerintem ezt nem a gyerekorvos, hanem inkább a védő fogja inkább észrevenni, ő látogatja rendszeresen a családot.
2015. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyémnek olyan a bőre, hogy azonnal meglátszik rajta a legkisebb ütődés is. Minimum 1 óráig piros a bőre, de sokszor be is kékül neki.

Egyszer tele volt mind a két kezem, rám kötve a tesója hordozóban, kialvatlan álmosan a kapualjban a földhöz verte magát és csak úg ytudtam behúzni a kapun, hogy szorítottam az alkarját, másik kezemmel a szatyrokat + a tesót próbáltam nem megütni közben. Addig vergődött a kezemben, mire betettem a kapun, hogy minden ujjam meglátszott az alkarján szerintem egy hétig is. Azért ezen pl. látszódott, hogy nem ő ütötte meg, hanem én szorítottam meg a kezét.

A sípcsontja végig van verve, ahogy az asztalon járkál fel le és a széle megnyomja. Azok a foltok pedig teljesen máshogy néznek ki, más távolságban vannak, mint amit én okoztam akkor a karján.

2015. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én meg az olyanokon agyaltam korábban, azt honnan tudják, hogy a parkoló kocsiban valóban elfelejtette a szülő a gyereket vagy szándékosan hagyta benne

(nem egyszer fordult ilyen elő, pl apuka munkába ment, a bölcsibe meg elfelejtett bemenni és a kocsiban maradt a gyerek, akiknek nem sok esélye van ilyen helyzetet túlélni, pláne nyáron)

csak mert elég nagy a büntetési tételekben a különbség..

2015. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet eldönteni, és nem is az orvos dolga eldönteni, honnan származik a sérülés.

Én trm ambulancián dolgoztam 20 évet, napi 5-6 látleletet vettünk fel. Ami úgy néz ki, hogy sérült elmondása szt ez történt, majd leírjuk, hol milyen jellegű (zúzott, vágott, hámsérülés, bőrpír, haematoma, stb), mekkora kiterjedésű sérülés látható.

Soha nem írtuk, nem is írhattuk le, hogy bántalmazásból származik, akkor se, ha ott előttünk, a folyosón verte a férfi a feleségét, mert a látlelet és az érintettek illetve tanúk meghallgatása után a rendőrség feladata a nyomozás, majd ők kimondják, hogy honnan származott az, amit mi leírtunk.

2015. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom azért több jel utal arra,ha bántalmazzák.Akár a kicsi viselkedése(fél,visszahúzódó),akár a sérülések típusa,mennyisége,elhelyezkedése,mérete,stb.utalhat bántalmazásra

Nekünk 3 gyerekünk van,a legkisebb(3 éves)igazi "kamikaze" gyerek.Ha a sérülései alapján ültetnék le a szülőt,mi annyit ülhetnénk,mint varjú az ágon....

De már a középső gyerekünk végett kis "ülhettünk" volna,mert másfél évesen egy biccentő mozdulatnak köszönhetően állcsúccsal lefejelte az asztalt.Az ütéstől elájult,hanyatt esett.Az eséstől elájult,és(később,a kórházban derült ki)agyrázkódást szenvedett.Persze rögtön mentőt hívtunk,szirénázva,őrült tempóban vittek be bennünket(én is Vele mehettem).Fel se merült,hogy bántalmaztuk a kicsit,pedig 1 hétig voltunk bent,és fű fa megnézte!Szóval azért nem fekete,vagy fehér egy ilyen dolog,annál sokkal összetettebb.

2015. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyszer a főnököm (negyvenes férfi) jött be olyan monoklival, hogy azt hittem, előző este összeverekedett valakivel. Rákérdeztem, hogy mi történt. Mondta, hogy tegnap volt élete legbénább napja. Este otthon kiszállt a kocsiból, épp csukta volna be az ajtót, amikor eszébe jutott még valami. Visszahajolt, benézte a rést és ráfejelt a kocsiajtó élére.

Közelebb hajolva mutatta az apró vágást is a szeme alatti bőrön.

Na, itt egy felnőttről volt szó, aki simán fáradt és béna volt, de teljesen úgy nézett ki, mintha behúztak volna neki.

2015. dec. 1. 19:08
 8/9 A kérdező kommentje:

#5: Gondolom ti felnőttekkel dolgoztok.

Nem vagyok biztos benne, de úgy tudom, hogy kiskorúnál hivatalból feljelentést kell tennie az orvosnak, ha bántalmazásra utaló sérülést lát.

A magánvádas eljárás cselekvőképes felnőttekre vonatkozik.


Ha valaki ehhez jobban ért, nyugodtan javítson ki.

2015. dec. 1. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel sérült a mozgáskoordinációm és az egyensúlyom (értsd: baromi ügyetlen gyerek voltam, és még maradványok vannak), kb 26 éves koromig állandóan az ambulancián voltam nyaranta. Minden évben.

Egyszer átszaladtam a terasz üvegajtaján, összevágta az arcomat, szerencsére sok nyoma nem maradt. Anyukám vitt be. Az orvos állította, hogy "ez a gyerek meg lett verve", én meg zsibbadt arccal ingattam a fejem, hogy nem...

Ennyit erről.

2015. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!