Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérlek ne nevessetek ki vagy...

Kérlek ne nevessetek ki vagy tartsatok hisztisnek! Azt hiszem szülés utáni depresszióm van méghozzá elég komolynak érzem. Valaki járt hasonló cipőben, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon mélyen érzem magam. A szükséges dolgokat a babával elvégzem és kb ennyi.. Szinte egész nap csak fekszem.

Enni nem bírok, naponta max 1x. Folyamatos hányingerem van és állandó szorongás, boorzasztó.

Nem tudok aludni sem, már pánikrohamaim is vannak, éjjelente is akár, felkelek arra hogy remegek, kapkodon a levegőt.

Érdektelen lettem, kimerült, nincs kedvem élni.

Valaki légyszi segítsen!



2015. dec. 31. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérd a párod segítségét, hogy jobban vegye ki a részét a család körüli teendőkből, hogy tudj te is kicsit kikapcsolódni, magaddal foglalkozni. Ez lenne az első lépés.

A következő pedig az, hogy felkeresed a háziorvosodat, ő pedig lebeszél a kórházban egy időpontot egy pszichológushoz és egy terápiát kezdenél, mert ez csak rosszabb lesz és az se neked, se a babádnak nem lesz jó!

2015. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A hirtelen hormonális változás okozza. Legyen veled/melletted valaki, aki "életet" visz be. Örülj neki, hogy legalább tudatosult benned, hogy ez csak átmeneti állapot.
2015. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Már jártam pszichológusnál, de ő lényegében az 5 ülés alkalmával ugyanaut mondta, hogy fejben dől el és nekem kell akarni, más nem akarhatja helyettem.. Nos hát ezt úgy alapvetően én is tudom :)) De attól még nagyon nehéz és reménykedtem benne, hogy valaki esetleg elsőkézből, tapasztalatból tud adni valami infót.


Remélem, hogy átmeneti, de borzasztó, úgy érzem teljesen beleőrülök és nagyon félek hogy egyszer majd besokallok vagy idegösszeroppanást kapok.. Nagyon rossz, mert ennek egy szép időszaknak kellene lennie! Körülöttem ráadásul egy csomó blldog újdonsült anyuka, tökéletes, idilli családi képpel..

És annyira rossznak érzem magam ilyenkor és nem értem miért nem tudok boldog lenni.

2015. dec. 31. 14:08
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Friss levegőn sport! Nagyon ajánlom.
2015. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Nem szülés utáni depresszióm volt, szimplán pánikbeteg lettem a terhességem alatt, volt egy csomó egészségügyi problémám szülést követően, műtöttek is, ezek fokozták a pánikbetegségemet, plusz a házasságom is megromlott és valahogy ily módon több gyerekkori trauma is előjött, amin azt gondoltam, hogy túl vagyok, de mégsem így volt, tehát pánikbetegségem volt és szorongásos betegségem.

Szóval első kézből válaszoltam neked. Pszichológushoz jártam, egy nagyon jó pszichológushoz és jógáztam. És igen, én kellett hozzá, de az útmutatást és magát a problémákat felszínre hozni és a megoldásban segítséget a pszichológushoz kaptam, illetve jó volt egy olyan emberrel beszélgetni, aki kívülállóként mondta el a véleményét, nyitotta fel a szememet több minden tekintetben és persze szakszerűen állt hozzá a dolgokhoz.

És hidd el, hogy nem 5 alkalommal voltam pszichológusnál, hanem közel 1 évig jártam és gyógyultam meg teljesen. És ennek már több éve és rendben vagyok.

Viszont igen is nem szégyelltem segítséget kérni a környezetemben sem, hogy ne rám szakadjon egymagamra minden, hanem legyen időm magamra és tudjak kicsit kikapcsolódni!

2015. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, esetleg ha budapesti vagy, tudnál ajánlani egy jó pszichológust?

Ami pedig a környezetben történő segítségkérést illeti, hát az nagyon nehézkes, a férjem 3 műszakban dolgogik, 12 órát, mikor éjjelre megy akkor meg nappal alszik, az még egy plusz nehézség is a gyerekkel, hogy nehogy sírjon, mert arra apuka felkel..

Amúgy messze lakunk minden rokontól és egyelőre a barátoktól sem hemzsegünk itt sajna, fél éve költöztünk.


A sportot ki fogom próbálni, köszönöm, bár ezzel az erőnléttel jó ha a kocogás menni fog :D

2015. dec. 31. 14:35
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia 3 hete szültem én az egyedülléttől kezdtem szorongani két napja! Pánik szerűen nem kaptam levegőt csak kapkodtam síró gorcsom lett nem tudtam abba hagyni......

Beszéltem a védőnővel ő mondta hogy szedjem a szedatif pc homeo bogyót mert szoptatok is!! Szedem és jobb ..... Próbáld ki

2015. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni! :)
2015. dec. 31. 14:52
 9/19 anonim ***** válasza:
Társaság!! Baba-mama klub, ringató foglalkozás!
2015. dec. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Mikor megszületett a babám keresetem azt a rózsaszín ködö, de nem találtam.

Egy hétig anyukám és párom is itthon volt, addig minden rendben volt, vagyis úgy éreztem.

Aztán mindenki otthagyott...

Nagyon féltem, nagyon, sőt hihetetlen szorongás és szomorúság vette át az életem.

Bocsánat előre is..

A gyerekemet szerettem, de azt akartam, hogy ne legyen itt, keljek fel és ne is lássam soha. Mikor jött egy tiszta pillanat, akkor azért sírtam, mert egy szörnyeteg vagyok.

Aztán gondolkoztam, hogy mi lesz ha bekattanok és nem fogok emlékezni a dolgokra és valamit teszek a babámmal.

Anyukámnak át kellett jönnie, mert a telefont nem vettem fel, ténylegesen elgondolkoztam, hogy öngyilkos leszek.

Aztán mindig valahogy sikerült megnyugodnom. A Páromnak sírva könyörögtem, hogy költözzünk el, mert itt meg fogok halni. Rendes volt és 2 héten belül elhagytuk a házat, vissza költöztünk Ida, ahol 20 éve élek.

Azthittem elmúlik, nem. Illetve olyan erősen nem jöttek elő, mert mikor éreztem, hogy kezdek rosszul lenni, azonnal átmentünk a szomstédba anyához.

Volt, hogy a picit erősebben fogtam meg, de hál istennek soha nem bántottam.


A hibám az volt, hogy nem mondtam el a családnak, hogy mi van velem.

Viszont jól kezeltem orvos nélkül, mert megoldásokat kerestem.

Egy papírt vettem elő mikor jó kedvű voltam, majd azokat az érzéseket leírtam. Bármi vicces dolog történt velem, leírtam. Aztán ha rossz kedvem lett, elővettem.

Tanulnom kellett önuralmat és a helyzet elfogadást.

Nem volt könnyű. 1 éves koráig tartott, de teljesen kb 18 hónapos korára múlt el.

Most 27 hónapos.


Én sokat sétáltam, csak NEHOGY OTTHON ÜLJ.

Barátkoztam, aztán hobbikat kerestem.

Nagyon nagyon szeretem a lányom és sokkal türelmesebb lettem.

Orvoshoz nem fordultam, mert igen erős depresszióm volt, sikerült megoldani. Ha újra at kéne élnem, orvos segítségét kérném.

2015. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!