Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csok igénylése ha valaki meddő?

Csok igénylése ha valaki meddő?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az igénylésnél ez a kérdés felmerűl? 24 évesen sajnos fenn áll a veszélye hogy meddő vagyok, még nem igazolt orvosilag kivizsgálások folynak az orvos mondta. Ennek "nyoma" lesz?

Mindenképp akarunk gyereket az sem érdekel ha kinából importálunk :)

Viccet félretéve az örökbefogadás sem kizárt, ha beigazolódna, hogy nem lehet, sőt mindenképp nagy családot szeretnénk vagy így vagy úgy.

Ezt jelezni kell az igénylésnél? Köszi előre is :)



2016. jan. 12. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

De elég nagy hülye vagy, ha a 10+10-re pályázol így.

Az örökbefogadás se úgy megy, hogy én akarok és holnap már hozzám is vágják. Tanfolyam és hosszú, hosszú évek a várólistán. Ha kifutsz a vállalt tíz évből, fizethetsz vissza ~30 milliót a semmiből.

2016. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Úgy tudom, ha nem jön össze természetesen, akkor köteles vagy 5 beültetést csináltatni.

De ha kiderül, hogy meddő vagy, nem tudom. Gondolom akkor vissza kell fizetni, ami nem 20 millió, hanem 30-40.

Úgyhogy inkább máshogy oldjátok meg a lakhatást.

2016. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ez ügyben tévedsz :)

Erre a kérdésre pontosan nem tudom a választ, hogy ez hogyan zajlik.

Az örökbefogadás részét ismerem (oktol függetlenűl).

Ugye a 3 gyerekre 4+4+2 év van, ha nemteljesíted az első gyereket akár a 3. éve 11. hónapjában beadod a kérvényt, hogy örökbe fogadnál az az idő meghosszabbodik az örökbefogadás idejével.

Ha 3 év alatt bonyolódik le az örökbefogadás akkor 3 évvel meghosszabbodik ez az idő és így tovább.

Így a 10 évből akár 12 akár 15 év is lehet a végére az örökbefogadás idejétől függően. :)

2016. jan. 12. 14:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogy érted? Hogy előre kell-e jelezni hogy akár az is lehet hogy meddő vagy? Dehogy kell, ennyi erővel ezt mindenki odaírhatná, hiszen mindenkinél fenn áll elméletileg a kockázat...

De tényleg nagy lutri így előre felvenni 3 gyerekre a 10 milliót, mert ha nem jön össze 10 éven belül (mindegy hogy azért mert meddő vagy, vagy örökbefogadás miatt) akkor 60 napon belül kell visszafizetni kamatostul, ami elég nehéz lesz, ha valaki közben házépítésre fordította az összeget...

2016. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ha utólag derűlne ki a meddőség, az 5 sikertelen lombik után NEM kell visszafizetni.

Csak ha nem jött össze a 3 gyerek és nincs is igazolva a meddőség.

A kérdésemre választ kaptam, hogy ilyen pontok nem merülnek fel igénylésnél. Köszönöm :)

Mint írtamaz a gyerek fix és még nem kimondott a meddőség sem (nővéremnek tavaly márciusban volt egy női megbetegedése aminek következtében doki azt mondta, hogy nagy valószinüséggel nem lehet gyereke, ennek ellenére oktoberben természetes úton esett teherbe váratlanúl) az ilyenekre nem adok.. :)

2016. jan. 12. 14:56
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy akkor is vissza kell fizetni ha kiderül hogy valaki meddő, csak akkor kamat nélkül.
2016. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ui.: nem kihasználni akarom a csok-ot és csalni. ha beigazolódik és nem is kell visszafizetni nem élnék vígan az új házamban, akár a 10 éven belül akár 20 de az örökbefogadás a cél.

Tudom hogy több év de miért... hány árva gyermek van akiknek egy család kell és ennyit variálnak :/

2016. jan. 12. 14:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, nincs sok árva gyerek, aki családra vár. Sok örökbe fogadni vágyó szülő áll sorba viszonylag kevés gyerekért, ezért kell olyan sokat várni. Persze ha elfogadsz idősebb és nem teljesen egészséges roma gyereket, akkor ez az idő lerövidül.

Kicsit off lesz, de nem bírom magamban tartani: szerintem nagy butaság úgy tutira bevállalni 3 gyereket, hogy még egy sincs. Nem tudhatod előre, hogy fogod/fogjátok bírni. Tudom, miről beszélek, mi is legalább hármat terveztünk, tiszta szerencse, hogy ez a csokos dolog nem néhány évvel ezelőtt jött be, mert akkor megígértük volna előre a hármat, és most nagy gondban lennénk, mert már a meglévő kettő is gyakran sok, és - csúnyán hangzik vagy sem -, belebolondulnék, ha még egyet kéne szülnöm. Pedig nincs a gyerekeimmel semmi baj, egészségesek, értelmesek, aranyosak, de akkor sem. Rá kellett jönnünk, hogy nekünk legfeljebb két gyerekre van kapacitásunk, akkor is, ha ezt korábban nem gondoltuk volna.

2016. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8 egyetértek veled.

Én 2 gyereket terveztem, 1 után azt mondtam, nem szeretnék többet. Pedig problémamentes terhesség, gyors szülés, egészséges jó természetű gyerekem van. De mégsem. Egy nekünk elég. Ezt beláttuk.


Nem is értem, hogy merik emberek úgy bevállalni a 3-at, hogy egy sincs. Tehát fogalmuk sincs, mivel jár egy gyerek. Hát még 3!

Felelőtlenség 0-ról 3-at bevállalni.

2016. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha meddő vagy, és nincs oka annak, hogy reprodukciós eljárásban részt vegyél, akkor ötöt végig kell csinálni, és utána lélegezhetsz fel félig, mert ilyenkor is vissza kell fizetni, csak kamat nélkül.

Egyébként nem kell nyilatkozni arról, hogy szerinted meddő vagy.

Az örökbefogadással meg óvatosan, nem úgy van az, hogy ma kitalálod, holnap meg hozzád vágnak egy csecsemőt. Fehér babára akár éveket is várni kell, idősebb, illetve kisebbségi gyereket már könnyebb örökbefogadni. Kérdés, hogy szeretnétek-e 5-7 éves vagy még idősebb gyereket.

2016. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!