Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen dolog, ha ugyanazt a...

Milyen dolog, ha ugyanazt a nevet adjuk a babának, amit valamelyik rokon, vagy közeli ismerős is adott már néhány hónapon belül?

Figyelt kérdés

Nem bunkóság, ha így teszünk?

Nagyon nehezen döntünk, és a legesélyesebb neveket már választották szűk körön belül.

Én próbáltam úgy dönteni, hogy ez ne legyen, de most "megelőztek" bennünket. Tudom hogy valakit ez zavar, de azonkívül nem tűnik ez kiszúrásnak, önzésnek?


2008. szept. 19. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

A ti döntésetek, hogy milyen nevet adtok a picinek. Ne befolyásoljon titeket a környezet! Főleg ha nincs is más név, ami tetszene, vagy legalább annyira tetszene, mint ami már a környezetetekben van!

Butaság, és ha valaki ezért megsértődik, hát tegye. Az nem is biztos hogy jóbarát!

31 hetes kismami

2008. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én a helyetekben más név mellett döntenék, jobb a békesség, nem beszélve arról, hogy a család ha beszél vagy hívja valamelyiküket akkor nem tudni majd hogy kire gondoltak.

Milyen nemű babátok lesz?

24 hetes pocis

2008. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megkérdezheted az illetőt hogy mit gondol.De a végső döntés a tiétek.Én is így voltam, aztán ki volt rám akadva az uncsitesóm hogy ne hogy azt adjam amit ő, aztán választottunk másik nevet.De ez mindenkinek a szíve joga hogy mit ad a gyermekének.
2008. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem mutatja magát. :(

Csak fiúban gondolkodva nem találunk igazán olyan nevet, ami mindkettőnknek tetszene. Ez most pont olyan volt.

2008. szept. 19. 19:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem csak én jártam így.

Nem tudjuk még mi lesz a picur de a lány nevet már kitaláltuk.Erre kiderült hogy az ismerősöm azt adta most született kislányának.Kitaláltunk egy másik nevet azt meg az unoka nővérem adta a kislányának.Már nem tudok mit kitalálni más név nem nagyon tetszik...

Fiú nevet még nem sikerült választanunk bár lehet arra nem is lesz szükség.De azért érdekelne mit szerettetek volna adni neki ha kisfiú,hátha megoldod a problémámat :) és ne aggódj biztosan találtok egy másik nevet.Vagy az is lehet hogy ha megkérdezed az illetőt azt mondja Őt nem zavarná ha ugyan azt a nevet választanátok Ti is.

Boldog babavárást!

22 hetes pocakos

2008. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a két nagyanyám is Eszter (volt), nagynéném, és annak a lánya is! Nem okozott kavarodást, mert mindenkit másképp szólítottunk: "Kiseszti, Eszti néni, Eszti mama" stb...

Úgyhogy ha tetszik egy név az nem akadály, hogy több is van a családban!


Kölyök koromban volt két unokatestvér ismerősöm, akiknek a vezeték neve, és a keresztneve is azonos volt! (Az apák voltak testvérek) Ráadásul egy évben születtek, és egy osztályba jártak! Mindenütt úgy voltak beírva: R. Ildikó I. / R. Ildikó II. Úgy szólították őket, hogy egyeske, ketteske.

2008. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk biztos hogy fiú, és mi hamar eldöntöttük hogy Barnabás lesz a neve. Ha lány lett volna akkor pedig Nóra.

Van a neten egy babanévkereső, belinkelem az oldalt, és ha beírod a vezetéknevét és beállítod hogy gyakori vagy ritka nevet szeretnétek, akkor ad a program lehetőségeket. Nekem nagyon tetszett, próbáljad ki.

A 24 hetes (2. válaszoló)

2008. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt elfelejtettem az előbb!

2008. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ismerem az oldalt. Néztem már. Nem az a gond, hogy mi illik a névhez, hanem az, hogy mi tetszik mindkettőnknek. És amikor nagy nehezen sikerül olyant találni, "elhalásszák" előlünk.

Különben Bálint lett volna.

2008. szept. 19. 19:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is add azt amit mindketten szerettek..aztán lehet bánni fogod, hogy mást adtál, meg ha már most úgy szólítod akkor pláne hagy kapja azt :)

Nálunk úgy volt hogy mindenféle indokot szem előtt tartva lett Milán, erre egy ismerősünk ( a testvérem volt nagy szerelme ) is terhes volt (megkérdezte mondván hogy csak úgy érdeklődik hogy mi milyen nevet adunk majd) és megszült egy héttel előbb mint én és ugyanazt a nevet adta...pedig előtte eszébe se jutott ez a név, ráadásul a 3.gyereke volt már...na mindegy. Nagyon ideges voltam, de nekem már ő Milán volt egyszerűen, és nem érdekelt, akkor is azt kapta névnek. Amúgy meg egyáltalán nem szólítjuk a nevén :)) Hanem becézzük, úgyhogy így tesómnak se fáj annyira hogy ugyanazt a nevet kell hallja nap mint nap.

2008. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!